وبینار و همایش ها

وبینار و همایش ها

در دهه های اخیر، تبادل اطلاعات نه تنها بصورت مکتوب از طریق ایمیل و مسیج های کوتاه انجام می گرفته است، بلکه بصورت گردهمایی های تصویری آنلاین و مستقیم نیز انجام می پذیرد. روش دوم یعنی همایش های تصویری به ویژه در یکسال اخیر جای خود را به گردهمایی ها و سمینارهای حضوری داده است که دلیل اصلی آن جلوگیری از پخش بیماری کرونا COVID-19 می باشد. این روش از برگزاری همایش ها بصورت آنلاین از طریق اینترنت ” وبینار” نامیده می شود که در ادامه به تعریف  آن و هدف از برگزاری وبینارها بصورت مختصرپرداخته می شود.

و اما وبینار چیست؟

وبینار Webinar از عبارت Web-based Seminar آمده که به دوره هایی اطلاق می شود که ارتباطات و تبادل اطلاعات از طریق اینترنت بصورت تصویری در سرتاسر جهان و بین کشورها صورت می گیرد.

بدین طریق که برای مثال میزبان و یا Host یک روز مشخص (دوشنبه برای مثال) در یک ساعت معین (4 بعد از ظهر) و تاریخ مقرر را انتخاب کرده و از چند روز قبل تر شروع به اطلاع رسانی می کند. سپس در روز و ساعت مقرر میزبان به همراه کاربران و مهانان، جلسه ی خود را آغاز میکند و اطلاعات مورد نظر را بصورت فایل و یا ویدئو از طریق دسکتاپ خود به اشتراک می گذارد تا همگی مهمانان و کاربران بتوانند از اطلاعات بصورت همزمان استفاده کنند.

هدف و مزایای وبینار چیست؟

  1. نبود محدودیت مکانی
  2. صرفه جویی در زمان و هزینه
  3. پاسخگویی به سؤالات در آن واحد
  4. ضبط شدن گردهمایی ها
  5. اجرا در دستگاه های متنوع از قبیل موبایل، تبلت و کامپیوتر

مؤسسه مهاجرتی لیگال اپلای مفتخر است اعلام کند که در آینده ای نه چندان دور وبینارهایی را در حوزه ی مهاجرتی در نظر دارد که بزودی تاریخ و زمان مشخص آنها را از طریق شبکه های اجتماعی به سمع و نظر شما خواهد رساند.

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟