ویزای تضمینی مجارستان

مهاجرت تحصیلی

وقتی حرف از مهاجرت می شود، همه به یاد پروسه ای سخت میوفتند. این سختی در امر مهاجرت تحصیلی دوچندان سخت تر می شود. برای بسیاری از کشور ها فاکتور هایی مثل سن، مدرک زبان، کپ تحصیلی، تمکن مالی سفارت ها که امروزه بسیار سخت تر از گذشته شده است، باعث سختی گرفتن پذیرش از دانشگاه های آن ها و همینطور ویزای تحصیلی این کشور ها شده است. این امر در بسیاری از کشور های انگلیسی زبان تقریبا به امری غیر ممکن مبدل شده است. در میان تمامی این کشور ها استثنایی هم هست که شامل کشور مجارستان می شود. در کسور مجارستان بدون داشتن مدرک زبان، بدون نگرانی درمورد گپ تحصیلی و فقط با داشتن دیپلم و سن زیر 40 سال، با داشتن تمکن مالی و پرداخت شهریه موردنظر، می توان از یک کشور حوزه شنگن با استاندارد های بالای زندگی ویزای تحصیلی را بدون هیچ مشکل و نگرانی دریافت کرد.

مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی و حوضهٔ پانونی است. مجارستان با مساحت ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۹٫۷ میلیون نفر از کشورهای متوسط اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود. این کشور از شمال با اسلواکی، از شمال‌شرقی با اوکراین، از شرق و جنوب شرق با رومانی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از جنوب غرب با اسلوونی و در غرب با اتریش هم‌مرز است. زبان رسمی آن مجاری است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست است و پس از آن به ترتیب شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور بزرگترین شهرهای کشور محسوب می‌شوند.

مجارستان با تاریخ و فرهنگ غنی آن شناخته می‌شود و مشارکت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های هنر، موسیقی، ادبیات، علوم، تکنولوژی و ورزش داشته‌است. بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری مجارستان یازدهمین کشور محبوب اروپاست و در سال ۲۰۱۷ تعداد گردشگرانی که از آنجا دیدن کردند، ۱۵٬۷۸۵٬۰۰۰ گزارش شده‌است. از جاذبه‌های گردشگری فراوان آن می‌توان به هِویز بزرگترین چشمه آب‌گرم جهان، بالاتون بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی و پارک ملی هورتوبادْی بزرگترین مرتع اروپا که میراث ثبت شده در فهرست جهانی یونسکوست، نام برد.

مردم مجارستان بسیار مهربان و مهمان نوازند و فرهنگ و سنت آنها یکی از معروفترین فرهنگهای اروپا بشمار می رود، موسیقی و سوارکاری دو بخش مهم فرهنگ آنها را تشکیل می دهد و یکی از اصیل ترین معماری های دنیا متعلق به کشور مجارستان است و شهر بوداپست، مرکز علمی و فرهنگی اروپا نیز محسوب می شود.

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان در مقاطع ابتدایی و دبیرستان و دانشگاهی صورت می پذیرد که در مقطع دانشگاهی شامل 3 مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد. از مزایای تحصیل در مجارستان امکان بردن همراه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری، امکان کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته، امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی، هزینه های نسبتا پایین زندگی و همچنین امکان اقامت دائم پس از تحصیل از طریق ویزای کار مجارستان می باشد.

تحصیل در مجارستان در مدارس

در کشور مجارستان نیز شبیه به اغلب کشورهای دیگر پس از گذراندن دوره پیش دبستانی، کودکان وارد دوره دبستان می شوند. در این کشور گذراندن ۱۰ سال دوره تحصیلی در مدارس اجباری است. آموزش در مدارس مجارستان رایگان بوده و مبلغی بابت تحصیل گرفته نمی شود؛ اما هستند مدارسی خصوصی که به ازای دریافت هزینه خدمات ارائه می دهند.

دوره دبیرستان در کشور مجارستان نیز اغلب ۴ سال به طول می انجامد. از آنجایی که داشتن دانش زبان خارجی برای دانش آموزان بسیار اهمیت دارد، بنابراین حداقل ۲۰ ساعت در هفته برای دانش آموزان، کلاس زبان تشکیل می شود. به طور کلی می توان گفت آموزش و پرورش در کشور مجارستان در سطح بالایی مشغول به فعالیت است و درصد بالایی از دانش آموزان در این کشور وارد دانشگاه می شوند. در این کشور مدارس بین المللی نیز وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانش آموزان خارجی نیز فراهم می آورند.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی

پس از پایان دوره دبیرستان و دریافت دیپلم معتبر در ایران، شخص می تواند برای ورود به دانشگاه و تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های مجارستان اقدام نماید. این دوره تحصیلی در کشور مجارستان بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد که طول مدت آن بسته به رشته متفاوت خواهد بود. اغلب رشته ها در این کشور در مقطع لیسانس آزمون ورودی داشته و دانشجویان باید در سطح بالایی از زبان انگلیسی نیز باشند. علاوه بر آن حتما باید شخص مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشد و علاوه بر دیپلم، ریزنمرات خود را نیز به زبان مجاری و انگلیسی، به صورت ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهد. برای دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند، نیز سدی مثل قبولی در آزمون های ورودی وجود دارد. همچنین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مقطع به مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز دارند که اغلب در این مقطع از آنها آیلتس ۵ تا ۶ و یا تافل ۶۰ تا ۸۰ خواسته می شود.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اغلب از تحصیل در مقطع لیسانس کوتاه تر می باشد که بسته به رشته تحصیلی ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد. برای ورود به این مقطع نیاز است تا شخص مدرک لیسانس و دیپلم خود و همچنین ریز نمرات دوران تحصیلش را داشته باشد و تحویل دهد. در این دوره نیز شما نیاز دارید تا مدرک زبان انگلیسی در سطح ۵٫۵ تا ۶٫۵ آیلتس که معادل تافل ۷۰ تا ۹۰ می باشد را ارائه دهید. در این مقطع شما اجازه دارید تا در صورتی که متاهل هستید، همسر خود را به عنوان همراه داشته باشید. همچنین اجازه دارید در کنار تحصیل در این مقطع به صورت پاره وقت به کار بپردازید که معمولا در این مقطع مجازید تا ۲۰ ساعت در هفته را کار کنید. اما دانشگاه های این کشور از نظر اعتبار در سطح خوبی می باشند.

تحصیل در مقطع دکتری در مجارستان

تحصیل در مقطع دکتری اغلب به صورت پژوهشی می باشد اما به طور کلی بین ۳ تا ۴ سال زمان می برد. در کشور مجارستان معمولا این دوره چیزی در حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید که در دو دوره دو ساله انجام می شود. در مقطع تحصیلی دکتری در مجارستان نیز شما نیاز دارید تا مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشید. به طور حتم پژوهش ها و مقالاتی که در طول تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد انجام داده اید، تاثیر زیادی در موفقیت شما در پذیرش دکترا خواهد داشت. تحصیل در این مقطع همواره به صورت تئوری و عملی و پژوهشی است. شما در طول دوره دکتری نیز اجازه دارید به کار پاره وقت مشغول شوید که در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته شما اجازه کار خواهید داشت.

دوره های زبان در مجارستان

دوره های زبان در مجارستان را می توان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان دانست. شما می تواید در این کشور برای یادگیری زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی اقدام کنید. با توجه به هزینه پایین این دوره ها و قرار گیری در فضای آموزشی متقضایان زیادی برای تحصیل در دوره های زبان مجارستان اقدام می کنند. این دوره ها در کالج های به خصوصی برگزار می شوند که شامل دوره های زبان های خارجی مختلف، و دوره های آمادگی تحصیلی برای ورود به مقاطع مختلف نیز می باشند. نکته مهم این است که کالج‌های زبان در مجارستان، از نظر وزارت علوم این کشور و وزارت علوم و تحقیقات ایران معتبر هستند.

دوره های ارائه شده در کالج های مجارستان

 • دوره های زبان مجاری
 • دوره های زبان آلمانی
 • دوره های زبان انگلیسی
 • دوره های زبان فرانسوی

این دوره ها با توجه به سطح زبان متقاضی و ۶ ماه تا یک سال هستند. همچنین دانشکده های وجود دارند که در ان ها زبان مجاری از ابتدا به متقضیان آموزش داده می شود و دوره های ۱۱۰۰ ساعته برای آن ها در نظر گرفته می شود. همچنین با توجه به نوع موسسه دوره زبان در مجارستان مزایای برای شما در نظر گرفته می شود. که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • سرویس های آموزشی به صورت کامل
 • امکان اسکان
 • وعده غذایی
 • برنامه های اوقات فراغت و فرهنگی
 • برنامه های ورزشی
شرایط شرکت در دوره های زبان و ویزای تحصیلی مجارستان

 • داشتن حداکثر سن ۳۸ سال.
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم برای افراد زیر ۳۰ سال.
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای افراد زیر ۳۲ سال.
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد برای افراد زیر ۳۸ سال.
 • تمکن مالی ریالی معادل مبلغ ۸.۰۰۰ یورو در حساب شخصی شما. (معادل ریالی این مبلغ باید به مدت یک هفته در حساب شما باشد.)
ادامه تحصیل در مجارستان

 • پس از پایان دوره زبان در مجارستان راه‌های زیر را میتوانید برای ادامه اقامت و یا تحصیل خود انتخاب کنید:
 • دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان و تمدید مجدد کارت اقامت.
 • پیدا کردن کار در مجارستان و تمدید مجدد کارت اقامت.
 • گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپایی، آمریکایی، کانادایی و استرالیایی و دریافت ویزای آن کشور بدون بازگشت به ایران.
 • پیدا کردن کار در یکی از کشورهای حوزه شنگن و دریافت ویزای کار آن کشور.
ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان تضمینی و بدون هیچ دردسر و نگرانی توسط کارشناسان ما انجام می شود. لازم به ذکر است که حداقل سن درخواست برای ویزای تحصیل در مقاطع دانشگاهی مجارستان و اقامت مجارستان از طریق تحصیل 18 سال بوده و پروسه رسیدگی به درخواست ویزای دانشجویی مجارستان 1 الی 3 ماه به طول خواهد انجامید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان

 • مدارک تحصیلی دانشجو تاکنون
 • نامه ای مبنی بر هدف از تحصیل در مجارستان
 • ارائه مدرک زبان در صورت نیاز
 • رسید پرداخت شهریه
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در مجارستان
 • رسید پرداخت هزینه سفارت به میزان 60 یورو در سفارت های مجارستان و 18000 فارینت در خاک مجارستان
 • اجاره نامه به مدت حداقل 1 ماه در شهر محل تحصیل در مجارستان
باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟