اتحادیه اروپا + ویزای مولتی کانادا

جزییات اخذ ویزای اتحادیه اروپا و ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتیپل یا ویزای مولتی کانادا از جمله ویزای های توریستی ۵ ساله می باشد که ضمن فراهم کردن اقامت موقت برای فرد، پس از پایان مدت زمان اعتبار پاسپورت، اعتبار خود را از دست می دهد. این ویزا با داشتن شرایطی چون فراهم کردن اقامت در کانادا به مدت ۶ ماه پس از هر بار ورود، تمدید ویزا به مدت ۶ ماه در صورت داشتن شرایط قانع کننده، داشتن اعتبار تا پایان اعتبار پاسپورت و نامحدود بودن دفعات ورود به کانادا به یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی کانادا تبدیل شده است. البته باید توجه کنید که داشتن دعوتنامه رسمی از کشور کانادا، یکی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای مولتی کانادا می باشد.

ویزای سینگل کانادا

این نوع ویزای توریستی کانادا، تنها یکبار فرصت ورود به کشور کانادا را برای فرد متقاضی (در زمان مشخص شده) فراهم می کند؛ به گونه ای که با تمام شدن مدت اعتبار این ویزا، فرد ملزم به ترک خاک کانادا می باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی، بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد:

 • مدت زمان اعتبار ویزای سینگل، ۶ ماه (افرادی که دارای این نوع ویزا هستند، در صورت خارج شدن از کشور کانادا باید مجدد ویزا دریافت کنند.)
 • مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل، ۵ سال است.
 • مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا، ۲ سال است (توجه شود که مدت اعتبار پاسپورت دارندگان این نوع ویزا، ۱۰ ساله می باشد.)
 • مدت زمان اعتبار ویزای مالتیپل (ویزای چند بار ورود)، ۶ ماه است (توجه شود که دارندگان این نوع ویزا لازم است تا هر ۶ ماه، از کشور کانادا خارج شوند)
 • اما بطور کلی تا پایان زمان اعتبار گذرنامه، ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان معتبر است.
مراحل دریافت ویزای مسافرتی کانادا

 • تهیه و ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزا
 • پر کردن فرم های درخواست (این فرم ها شامل اطلاعاتی از مشخصات فردی و اسکجل وان کانادا می شود)
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزا و انگشت نگاری (در صورت ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا لازم است تا هزینه را توسط کردیت کارت (کارت اعتباری) بپردازید و در صورت ثبت نام حضوری نیز باید هزینه را قبل از ثبت نام پرداخت کرده و فیش واریزی را همراه دیگر مدارک ارائه دهید.)
 • و در نهایت باید درخواست خود را برای دریافت ویزای مسافرتی ثبت نمایید. (که برای این کار لازم است تا تمامی مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را به یکی از مراکز VAC تحویل دهید. VAC امارات و ترکیه نزدیک ترین مراکز به ایران می باشند.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا حداقل ۳ ماه می باشد، اما این زمان بسته به تعداد درخواست ها و سپری شدن پروسه هر فرد متفاوت است.

البته باید توجه شود که موارد ذکر شده فقط شامل لیست کلی از مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا است. قوانین و مقررات و شرایط دریافت ویزا با توجه به شرایط فردی هر متقاضی باید بررسی شود. در صورتی که تمایل به دریافت ویزای توریستی کانادا تضمینی با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان دارید، می توانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی لیگال اپلای، تماس بگیرید. مشاوران ما در تمام مراحل پروسه دریافت ویزا همراه شما خواهند بود.

اتحادیه آروپا

کار در اروپا و کشورهای مختلف آن، این شانس را به شما می‌دهد که در محیطی با فرهنگ غنی مشغول به کار شوید و محدوده سفر خود را افزایش دهید. همچنین می‌توانید تجربه‌ی کاری خود را با کار در اروپا بالا ببرید. افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند می‌توانند آزادانه در هر کشوری که عضو اتحادیه اروپا است مشغول به کار شود، البته این را بدانید در برخی از کشورها استثنائاتی وجود دارد. در صورتی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی نمی‌کنید باید برای کاریابی در اروپا یک ویزای کاری اروپا دریافت نمایید.
بهترین کاری که پیشنهاد می‌شود این است که پیش از شروع، در خصوص کاری که قصد انجام آن را دارید و کشور مورد نظرتان در اروپا یک تحقیق انجام دهید و متوجه شوید که کدام کشور در اروپا کدام تخصص را می‌خواهند و کدام یک از آن‌ها بیشتر اتباع خارجی می‌پذیرند. پیش از اینکه به سفر در اروپا بروید تحقیقات خود را کامل کنید و مجوز کار و یا ویزای اروپای خود را از سفارت کشور خود دریافت نمایید. حال باید به این نکته توجه کنید که چگونه در اروپا کار پیدا کنید.

فردی که قصد مهاجرت کاری به اروپا را داشته باشد بایستی از طرف کارفرمایی در این کشورها پیشنهاد شغلی داشته باشد. کشور هایی نظیر آلمان و اتریش در اروپا این امکان را به متقاضیان می دهند که از طریق ویزای جستجو کار اقدام نمایند. دارنده ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش به مدت ۶ ماه اجازه دارد در این کشورها به دنبال کار بوده و در صورت پیدا نمودن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود اقامت کاری دریافت نمایند. این ویزا در برخی از کشورها مانند دانمارک و… وجود دارد اما ایران در لیست آن کشور ها وجود ندارد و ویزای جستجوی کار دانمارک برای اتباع ایرانی صادر نمی گردد. متقاضیان مهاجرت کاری به اروپا و کشور آلمان بایستی حداقل سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشند و بایستی الزمات زبان المانی در سطح B1 را نیز برآورده سازند و رشته آنها جزء لیست مشاغل مورد نیاز آلمان باشد. افرادی که قصد اخذ ویزای جستجو کار اتریش را دارند بایستی امتیاز دریافت نمایند. حد اکثر امتیاز ۱۰۰ می باشد که متقاضیان بایستی ۷۰ امتیاز دریافت نمایند که واجد اخذ شرایط اخذ ویزای جستجوی کار اتریش شوند. در برخی از رشته ها ( مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، IT و …) که کمبود نیروی کار در اروپا وجود دارد و در اتریش نیز به همان گونه است، کف امتیاز ۶۵ می باشد.

برای اجازه کار در اروپا فرد بر حسب شرایطی که دارد نیاز به اخذ ویزا دارد و برای اخذ ویزای کار ، متقاضی ملزم به ارائه نمودن اسناد و مدارکی می باشد. در قسمت ذیل به صورت کلی به بیان شرایط و مدارک مورد نیاز برای داشتن ویزای کار  در اروپا می پردازیم.

 • داشتن پاسپورت معتبر؛ پاسپورت فرد بایستی حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.
 • ارائه دادن مدارک تحصیلی سالهای اخیر
 • ارائه نمودن اسناد مربوط بر سوابق کاری فرد
 • در ویزاهای کاری فرد ملزم به داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما و منعقد نمودن قرارداد بین طرفین می باشد .
 • ارائه دادن مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه، گواهی ازدواج در صورت متاهل بودن و …
 • ارائه دادن نامه تمکن مالی؛ در ویزاهای جستجو کار اتریش و آلمان فرد بایستی تمکن مناسب برای ۶ ماه را در نظر داشته باشد و اظهارنامه بانک را ارائه نماید.
 • داشتن عکس با استاندارد های گذرنامه
 • تکمیل نمودن فرم های مربوط به ویزای کار برای کار در اروپا
کاریابی اسپانیا

برای یافتن کار در اسپانیا باید زبان اسپانیایی را بیاموزید:

ابتدا باید بدانید که بدون دانش زبان اسپانیایی احتمال یافتن کار برای شما در بازار مشاغل به ۱% نزول خواهد کرد و مجبور می­شوید به مشاغل «فقط مهاجرین» رو بیاورید. حتی یک معلم زبان انگلیسی، خدمتکاری در بار ایرلندی یا مهاجری که در یک شرکت چندملیتی کار می­کند لازم است دست­کم اندکی اسپانیایی صحبت کند تا بتواند کاملاً به وظایف شغلی خود عمل نماید. ولی نگران نباشید، پس از فقط ۳ تا ۶ ماه اقامت در اسپانیا می­توانید مهارت­های ارتباطی خود را به سطحی برسانید که با اعتماد­به­نفس در مصاحبه­ها شرکت کنید.

تحقیقات خود را به مشاغل «فقط انگلیسی زبان» محدود نکنید و از حداکثر مهارت­های زبانی خود بهره ببریداز حداکثر تجربه­های خود بهره ببرید و اگر سوابقی ندارید تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنیداین مورد با دو توصیه­ی نخست در یک راستا قرار دارد. فرض کنیم که شما سه سال تجربه مشاوره در امر مدیریت دارید ولی چیزی از شیوه اسپانیایی نمی­دانید. از نهایت تجربه­های خود بهره ببرید و نمونه کاری (portfolio) تهیه کنید که با رزومه سایر متقاضیان اسپانیایی که به همان روش سنتی رزومه خود را تهیه کرده­اند تمایز داشته باشد.پورتفولیو بهترین روش برای نشان دادن مهارت­های شما در حل کردن مسائل است، نمونه­ی بخصوصی از ارزش­هایی که می­توانید برای محیط اسپانیایی به ارمغان بیاورید.اگر هیچ سابقه و تجربه­ای ندارید توصیه می­کنیم که حداقل بخشی از تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنید. این گزینه­ی بسیار خوبی است زیرا توجه کارفرمایان بیشتری را به سوی خود جلب خواهید کرد.بیشتر کارفرمایان ممکن است از شما بپرسند: چرا در اسپانیا زندگی می­کنید؟ آیا عضوی از خانواده­ی شما در این کشور زندگی می­کند؟ بسیاری از مردم باور نمی­کنند که بدون هیچ دلیل شخصی به اسپانیا آمده باشید. ناراحت­کننده به نظر می­رسد ولی مطمئن باشید که چاره­ای نخواهید داشت جز اینکه کارفرما را مجاب کنید فقط برای آفتاب گرفتن و تفریح به اسپانیا نیامده­اید

 • بهترین منبع جست­وجوی کار در اسپانیا: net
 • اگر به مشاغل مخصوص مهاجرین علاقمند هستید می­توانید به بنگاه­های کاریابی نظیر وب­سایت Michael Page، Randstad و Manpower رجوع کنید.
 • در گروه­های موجود در com و www.meetup.com جست­وجو کنید. برنامه­های شبکه­ای بسیاری در مادرید برای خارجی­ها یا محلی­ها وجود دارد. برای برقراری ارتباط با کارآفرینان و متخصصین خارجی در مادرید در برنامه­هایGuiripreneur یا GuiriBusiness شرکت کنید.
 • برای شکار کار راهنمای کامل اکسپتیکا در مورد کاریابی در اسپانیا را مطالعه کنید:
 • http://www.expatica.com/es/employment/Work-in-Spain-Finding-a-job-in-Spain_101462.html
کاریابی لهستان

در مورد درخواست اقامت موقت و اجازه کار، جدا از اسناد اصلی که برای اجازه اقامت موقت لازم است، فرد خارجی همچنین باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • بیمه درمانی (مدارکی که داشتن بیمه درمانی را تایید می کند(
 • مدارکی که تایید می کند که فرد خارجی درآمدی پایدار و منظم برای پوشش هزینه های زندگی خود و دیگر اعضای وابسته به خانواده دارد؛
 • مدارکی که تضمین محل اقامت فرد باشد؛
 • اطلاعاتی از عضو گروه مدیران شهر در ارتباط با نتایج آزمون بازار کار؛ و یا مدارکی که تایید معافیت از مجوز کار باشد.
 • قرارداد کار و یا توافق قانون مدنی با یک کارفرما؛
 • یک اظهارنامه مالیاتی، مانند PIT
 • یک گواهی از تعهدات مالی صادر شده از طرف اداره مالیات

مشاغل موردنیاز: نمایندگان فروش و دفاتر عمومی، صنعتی، ساخت و ساز و کارگران فنی میانگین ساعت کاری: ساعت کاری نباید بیشتر از هشت ساعت در روز، یا ۴۰ ساعت در پنج روز کاری هفته باشد. ساعت اضافه کاری امکان پذیر است، مانند شب کاری (بین ۹ شب و ۷ صبح)

تعطیلات: مرخصی سالانه پس از ماه اول کار تعلق می گیرد. کارمندانی که برای یک سال و یا بیشتر کار کرده اند، حداقل ۲۰ روز مرخصی سالانه با حقوق دارند؛ ۲۶ روز اگر برای بیش از ۱۰ سال کار کرده باشند

نرخ مالیات: سیستم مالیاتی لهستان تصاعدی است. هرچه درآمد بالاتر باشد، نرخ مالیات بالاتر است. نرخ مالیات بر درآمد پرداخت ۱۸٪ است، اگر درآمد بین ۳۰۹۱ زلوتی و ۸۵۲۵۸ زلوتی باشد. اگر درآمد بیش از ۸۵۲۵۹ زلوتی باشد، باید ۳۲٪ مالیات بر درآمد پرداخت کنید.اخذ ویزای کار در لهستان فرآیند اداری و قانونی خاص خود را دارد. در ابتدای بحث لازم است دو موضوع مهم روشن شود. به منظور کار قانونی در کشور لهستان، متقاضیان علاوه بر ویزای کار (Work Visa) نیازمند اخذ ویزای اقامت (Residence permit) لهستان نیز می باشند تا بدین وسیله به اقامت خود در لهستان وجه قانونی دهند. پس متقاضیان ایرانی محترم توجه نمایند که این دو جزو موضوعات قانونی مجزا از هم هستند که نبایستی به جای هم اشتباه گرفته شوند. بنابراین ویزای کار و اقامت لهستان مکمل همدیگر جهت کار و زندگی در لهستان می باشند.ویزاهای کار لهستان توسط voivode محلی یا استانداری لهستان (تحت نظر وزارت کشور لهستان) صادر می شود و به مدت اقامت لازم جهت انجام کار مشخص صادر می شود. توجه کنید که به منظور دریافت ویزای کار معتبر لهستان، متقاضی حتما بایستی قرارداد کار با کارفرمایی که درخواست ویزا داده است را امضاء نماید. بنابرین از عمده شرایط اخذ ویزای کار لهستان می توان به ارائه قراردادکار امضاء شده توسط طرفین قرارداد اشاره کرد.به طور کلی اعتبار مجوز کار در کشور لهستان معمولا بیشتر از سه سال نیست اما می‌تواند در برخی موارد خاص برای 5 سال هم تمدید شود.تمایزی بین ویزای کار و ویزای اقامت لهستان وجود دارد. به عبارت دیگر، متقاضی ابتداء بایستی ویزای اقامت خود را دریافت نماید و سپس با یافتن پیشنهاد کاری بتواند از طریق کارفرمای لهستانی، ویزای کار لهستان را اخذ نماید. اما، راه دیگری هم وجود دارد که متقاضی می تواند همزمان ویزای کار و اقامت لهستان را درخواست نماید. روش مذکور، روش ویزای کار و اقامت لهستان (temporary residence and work permit) می باشد. متقاضیان با این روش می توانند بر فرآیند درخواست خود کنترل داشته و  به کارفرما متکی نباشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار و اقامت لهستان عبارت است از:

 • کپی از درخواست ویزای اقامت موقتی
 • قطعه عکس رنگی با اندازه 45×35 mm
 • کپی از پاسپورت معتبر
 • ارزیابی بازار کار
 • بیمه سلامت معتبر
 • مدرک اثبات تمکن مالی جهت اقامت در لهستان تا دریافت اولین حقوق
 • گواهی عدم بدهی مالیاتی
 • رسید پرداخت 440 PLN بابت تمبر مالیاتی و مبلغ 50 PLN بابت کارت اقامتی
 • مدرک سکونتی در لهستان (سند مالکیت خانه، اجاره نامه، رهن) به همراه آدرس مسکونی.
 • به منظور کار در لهستان به عنوان کارگر مهارت بالا، متقاضیان در ابتداء بایستی ویزای اقامت لهستان، برای مدت ثابت را جهت اهداف کار مهارت بالا (بلو کارت) اخذ نمایند. ویزای بلو کارت اتحادیه اروپایی یا EU Blue Card در حقیقت ویزای کار و اقامت واحد اروپایی می باشد. اما متقاضیان برای اخذ ویزای اقامت لهستان نیازمند تهیه شرایط و مدارک زیر می باشند:

 

 • امضای قرارداد کار حداقل 1 ساله
 • مدارک تحصیلی عالی
 • بیمه سلامت معتبر
 • شیوه اخذ بلوکارت اتحادیه اروپایی در لهستان به این ترتیب است که کارفرما باید از طرف متقاضی، درخواست ویزای کار را به Voivode(استاندار استان لهستان) تحویل دهد. ارزیابی بازار کار نیز ممکن است برای اثبات عدم وجود کارگر اروپایی یا لهستانی جهت اشتغال در پست شغلی مورد نظر انجام شود. در این بین، کارفرما باید مدارک مورد نیاز قانونی را نیز تهیه کند. به محض دریافت ویزای کار، متقاضی می تواند برای اخذ ویزای اقامت درخواست دهد. مدت رسیدگی به درخواست متقاضیان تا حداکثر 2 ماه می باشد.

پس از تایید صلاحیت متقاضیان، ارائه مدارک زیر برای درخواست بلو کارت لهستان ضروری می باشد:

 

 • کپی از درخواست ویزای اقامت موقت لهستان
 • قطعه عکس رنگی 45×35 mm
 • فوتوکپی از مدرک مسافرتی معتبر
 • اطلاعات حاصل از استاندار درباره ارزیابی بازار کار
 • قرارداد کاری با کارفرمای لهستان
 • مدارک تحصیلی یا حرفه ای
 • بیمه سلامت معتبر
 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • درآمد سالیانه ناخالص حاصل از دستمزد ماهیانه یا سالیانه، اعلام شده در قرارداد که نبایستی کمتر از حقوق مشخص شده در قانون شورای وزرای اروپایی باشد.
 • رسید پرداخت هزینه درخواست به مبلغ PLN 440
باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟