پیشنهاد کاری کانادا

پیشنهاد کاری کانادا

کانادا کشوری پهناور با آب و هوای سرد و قطبی و فرهنگی متنوع جزء مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است. این کشور پهناور توسط سه اقیانوس اطلس، منجمد شمالی و آرام در بر گرفته شده است و ایالت متحده آمریکا در جنوب آن قرار دارد. آب و هوای بخش جنوبی این کشور معتدل می باشد و 90 درصد جمعیت آن در جنوب و جنوب غربی کانادا در 200 کیلومتری خاک آمریکا متمرکز شده اند. خدمات سطح بالای اجتماعی و آموزشی، چند ملیتی بودن این کشور، دو زبانه بودن در کنار نرخ بیکاری رو به پایین کانادا، موجب گردیده محبوبیت زیادی در بین مهاجران بخصوص ایرانیان داشته باشد. به دلیل کمبود نیروی کار این کشور پهناور، سیاست های دولت فدرال و ایالت های مختلف آن در این سال ها به سمت جذب نیروی متخصص و ماهر پیش رفته است و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را منتشر می نماید. در بین روش های متنوع مهاجرتی، روش کاری کم هزینه ترین گزینه برای رسیدن به اقامت و تابعیت می باشد. پروسه کاری در کانادا در قالب برنامه ی اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری تعریف شده است.یکی از راه های گرفتن دعوتنامه و قبولی در پرونده های مهاجرتی ورود سریع یا همان سیستم Express Entry اخذ پیشنهاد کاری معتبر (Job Offer) از یک کارفرمای کانادایی و گرفتن تأیدیه از مقامات استانی می باشد.سازمان مهاجرتی لیگال اپلای با توجه به سال ها سابقه در امور مهاجرتی در کشور کانادا قادر است برای افراد با شرایط و مشاغلی که در زیر به ان اشاره شده است  پیشنهاد کاری معتبر اخذ کرده و از طریق این پیشنهاد کار اقدام به کسب اقامت دائم برای متقاضیان نماید.

شرایط لازم برای متقاضیان با مدرک فنی حرفه ای

1- داشتن حداقل دیپلم

2- دارا بودن مدرک ایلتس جنرال با نمره حداقل5

3- داشتن حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط

شرایط لازم برای متقاضیان با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا

1- داشتن مدرک حداقل لیسانس

2- داشتن مدرک ایلتس جنرال حداقل 6

3- دارا بودن حداقل دوسال سابقه کاری مرتبط

مشاغل مورد نظر

–    مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر

–    تکنسین های فنی

–    مشاغل مهارتی نظیر جوشکاری، تعمیرات، لوله کشی، نجاری، کاشی کاری، برقکاری و …

–    آشپزی، شیرینی پزی و مدیریت رستوران

–    حسابداری و دفتر داری

داشتن یک شغل که تقاضای بالا در کشور دارد چیزی است که واقعا می تواند کمک کند تا مهاجرت شما موفقیت آمیز باشد.شغل هایی که کانادا به کارگران نیاز دارد، توسط بازارهای کار محلی پر نمی شود.اگر شما یکی از این مشاغل را دارد، کارفرمای شما باید به ترتیب یک سند به نام Labour Market Impact Assessment که نشان می دهد شغل شما توسط بازارهای کار محلی پر نمی شود،ارائه دهد.

در دنیای امروز، اکثر شرکت ها در سراسر جهان دیگر به دنبال کارکنان بالقوه خود نیستند، آنها از استخدام کنندگان برای این موضوع کمک می گیرند.این به این معنی است که شما باید در سایت هایی استخدام کنید که به حوزه شغلی شما مرتبط است. برخی از سایت های استخدام در برخی از مشاغل یا بخش های کاری متخصص هستند بنابراین مطمئن شوید که در مورد آن ها اعمال می کنید!

اگر امیدوار هستید پیشنهاد شغلی بگیرید، در اینجا چند مورد از مواردی که باید از آن مطلع شوید را قرار داده ایم.یک پیشنهاد شغلی واقعی تنها در صورتی قابل قبول است که برای اشتغال رسمی برای یک موقعیت تمام وقت باشد. این به این معنی است که کار فصلی یا نیمه وقت، پیشنهاد شغلی نخواهد شد.یک پیشنهاد شغلی باید برای مدت یک سال یا بیشتر باشد که قانونی باشد. هر پیشنهاد شغلی به شما باید موارد زیر را داشته باشد:

  • موقعیت عنوان شغلی؛
  • وظایف و مسئولیت های شغلی؛
  • الزامات مورد نیاز برای انجام کار؛
  • مدت زمان اشتغال شما؛
  • مبلغی که شما از نظر حقوق، دستمزد و سایر روش های پرداختی پرداخت می کنید؛
  • نام شرکت، آدرس آن، اطلاعات تماس و شخصی که مسئول ارائه پیشنهاد شغلی است.

لطفا توجه داشته باشید که استان کبک دارای فرآیندهای مختلفی است که در فرایند درخواست پیشنهاد شغل دخیل هستند. همه پیشنهادات شغلی باید توسط استان کبک تصویب شود تا یک پیشنهاد شغلی مناسب در نظر گرفته شود.

شرایط پیشنهاد کاری در برنامه نیرو کار ماهر فدرال و برنامه تجربه کاری کانادا در این دسته ها، پیشنهاد کاری و یا جاب آفر باید:

– توسط کارفرمای کانادایی صورت گرفته باشد.

– متداوم باشد.

– شغل مورد نظر دارای حقوق باشد.

– مدت زمان کاری به صورت تمام وقت و یا فول تایم ( حداقل 30 ساعت در هفته) باشد.

– شغل مورد نظر حداقل برای یک سال پس از اقامت دائم وجود داشته و فصلی و یا قراردادی نباشد.

– جزء مشاغل NOC باشد: گروه نوع 0، A ،B همچنین باید دارای LMIA مثبت باشد.

البته موارد فوق در برنامه مهاجرتی استانهای آتلانتیک متفاوت است.

مخفف Labour Market Impact Assessment می باشد. مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری یا جاب آفر نیازمند گواهی  LMIA می باشد. LMIA سندی است که نشان می دهد تا چه اندازه شغل مهاجر خارجی می تواند بر اقتصاد کانادا اثر گذار باشد. در صورتی که دارای LMIA مثبت و یا خنثی باشید، سازمان کار کانادا (ESDC) و امور توسعه انسانی کانادا پیشنهاد شغلی ارائه شده از طرف کارفرما را مورد تایید قرار داده و می توانید از این طریق مهاجرت دائم کانادا را به دست آورید. این گواهی به مدت شش ماه دارای اعتبار است. متقاضی باید دقیقا در همان شغلی که درخواست مهاجرت خود را ثبت کرده در کانادا مشغول به کار شود. مدت زمان فعالیت وی در کانادا از طریق گرفتن پیشنهاد کار از کانادا 4 سال می باشد. با دریافت LMIA می توانید در سیستم اکسپرس اینتری به عنوان نیروی کار ماهر 50 امتیاز و در مشاغل اجرایی 200 امتیاز اضافی کسب کنید. البته برای مهاجرت کاری کانادا از طریق پیشنهاد کاری لزوما نیازی به LMIA نیست. کارفرمای که از طریق International Mobility Programs  اقدام به استخدام نیروی خارجی کند نیازی به گواهی LMIA ندارد. همچنین در صورتی که در کانادا دارای work permit هستید و LMIA دریافت کرده اید و یا شغل مورد نظر شما نیازی به LMIA ندارد از LMIA معاف خواهید بود. شما تنها در صورتی نیاز به LMIA جدید دارید که :

– Work permitشما خاتمه یافته باشد.

– به صورت open work permit در حال کار هستید.

– دارای پیشنهاد شغلی هستید که در work permit شما وجود ندارد.

لطفا توجه داشته باشید که جاب آفر شما باید واقعی باشد، گزارشات مالیاتی، حقوق و بیمه شما باید از سوی کارفرما به اداره کار و اداره مهاجرت کانادا گزارش شود. حتی اگر ورود شما با اقامت دائم همرا باشد (جاب آفر استانهای آتلانتیک)، ثابت شود که جاب آفر شما واقعی نبوده و گزارشات شغلی شما را دریافت نکرده باشند، حتی اگر سالها هم در کانادا زندگی کرده باشید، احتمال بسیار قوی، کانادا، اقامت دائم شما را باطل می کند. از این رو فقط قرارداد رسمی کاریابی را، با وکیل رسمی مهاجرت کانادا امضا کنید.

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟