لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

حمل و نقل عمومی در روسیه

حمل و نقل عمومی در روسیه

 

فرایند حمل و نقل در روسیه به هیچ عنوان کار دشواری نیست. مهم ترین نکته تعیین مسیر است مثل سفر به هرجای ناشناخته دیگری. معمولا نماینده دانشگاه توضیحات مربوط به بهترین راه رسیدن به دانشگاه را از بین سیستم های حمل و نقل موجود به همراه جزئیات برای شما شرح خواهد داد.

 

مسیر یابی

برای مسیریابی، شما براحتی می توانید راه خود را در اطراف شهر های روسیه به کمک برنامه های آفلاین مورد استفاده در تلفن همراه پیدا کنید. فراموش نکنید که پیش از سفر این برنامه ها را دانلود کنید.

 

از فرودگاه تا شهر

برای جابه جایی از فرودگاه تا شهر راه های مختلفی وجود دارد.شما میتوانید از اتوبوس، تاکسی های خصوصی،و قطارهای حومه شهری استفاده کنید. قطارهای اکسپرس از مبدا ترمینال فرودگاه در بعضی از شهرهای مهم وجود دارد.

از بین سایر سیستم های حمل و نقل،مزیت تاکسی های خصوصی واتوبوس ها در ارزان بودن و در دسترس بودن آن هاست (هر ۱۰-۱۵ دقیقه). تاکسی ها و اتوبوس ها در ایستگاه های اتوبوس فرودگاه در دسترس هستند و بلیط آن ها را می توانید از طریق کیوسک ها و یا در اتوبوس ها تهیه کنید.

شما می توانید از فرودگاه به مرکز شهر مسکو با صرف هزینه ۵۰-۱۲۰ روبل و با تاکسی با هزینه ۷۵-۱۲۰ روبل رفت وآمد کنید. این هزینه ها در شهرهای دیگر حتی از این مقدار هم کمتر می شود.

 

قطارهای سریع السیر

قطارهای سریع السیر مسافران را به مرکز شهر می برند. آن ها سریع،راحت و در دسترس(هر نیم ساعت)هستند و فضای بیشتری برای چمدان ها دارند. هم چنین تعرفه های آنلاین مختلفی برای آن ها وجود دارد. پیدا کردن دفترهای فروش بلیط قطار های سریع السیر به کمک علایم موجود نسبتا راحت است. همچنین می توانید بلیط ها را بطور آنلاین (و البته ارزان تر)هم تهیه کنید.

سفر با قطارهای سریع السیر به عنوان یکی از سیستم های حمل و نقل در روسیه، در شهر مسکو ۴۲۰ روبل هزینه در بر دارد. بلیط ها در سایر شهر ارزان تر است. به طور مثال قیمت بلیط بین شهری از فرودگاه کلستوو به یکاترینبرگ بین۲۲ – ۵۰ روبل قیمت دارد.

در بین سیستم های حمل و نقل در روسیه،استفاده از قطار های معمولی بسیار ارزان تر از قطارهای سریع السیر تمام می شود اما به راحتی و سرعت آن ها نیست. بلیط این قطار ها را می توان از باجه های فروش بلیط تهیه کرد.

 

تاکسی

گرانترین روش، استفاده از تاکسی است. هزینه سفر با یک تاکسی در شهر های سنت پترزبورگ و مسکو بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ روبل است،اما در یکاترینبرگ ۶۵۰ روبل است.

در ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها بهتر است تاکسی را از طریق باجه های اطلاعات فرودگاه یا به طور آنلاین تهیه کرد. برای جلوگیری از دردسر، بهتراست از تاکسی های دارای مجوز استفاده کنید.

بعضی از دانشگاه های روسیه به دانشجویان بین المللی ترانسفر فرودگاهی رایگان ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگان دانشگاه ارتباط برقرار کنید.  در بعضی از موارد نیاز است که فرم خاصی را در سایت دانشکده از قبل پر کرده باشید.

 

حمل و نقل درون شهری

حمل و نقل درون شهری با وجود سیستم های متنوع حمل و نقل در روسیه، بسیار آسان است. شما می توانید از مترو در روسیه ،اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا و تاکسی استفاده کنید. از بین سیستم های حمل و نقل در روسیه،سیستم حمل و نقل زیر زمینی (مترو) در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ، نووسیبیرسک، نیژنی نووگرود، سامارا، کازان، یکاترینبرگ و ولگوگراد وجود دارد.

هرچه شهر بزرگتر باشد نرخ کرایه در آن بالاتر می رود. در مسکو یک سفر ۵۵ روبل، در سنت پترزبورگ ۴۵ روبل و در یکاترینبرگ تنها ۲۸ روبل هزینه در بردارد. هزینه یک سفر با وسایل حمل و نقل عمومی در مسکو ۵۵روبل،در سنت پترزبورگ ۴۰ روبل،در کازان ۲۵ روبل و در تومسک (۱۶-۱۸) روبل است.

دانشجویان در حال تحصیل در دوره های تمام وقت دانشگاه های روسیه، می‌توانند بلیط های وسایل حمل و نقل عمومی را با تخفیفات ویژه ای خریداری کنند. اما استفاده از تاکسی ها شامل تخفیف نمی شود.

 

تخفیفات دانشجویی

با استفاده از کارت دانشجویی هزینه حمل و نقل در روسیه به یک پنجم مقدار اصلی خود می رسد.به محض دریافت کارت دانشجویی بخش سفر یا بخش اجتماعی آن را فعال کنید (بسته به شهر). پیش از آنکه کارت دانشجویی خود را فعال کنید می توانید از کارت بلیط های الکترونیکی استفاده کنید که از بلیط های کاغذی ارزان تر است. کارت مسافرتی قابل استفاده برای چندین سفر (۵-۱) هزینه کمتری در بر دارد. هرچه تعداد مسافرت ها بیشتر شود، به طبع آن هزینه پرداختی کارت ارزان تر میشود.

در مسکو طرح “۹۰دقیقه” وجود دارد.در این طرح شما در طول ۹۰ دقیقه می توانید به طور نامحدود از حمل و نقل زیرزمینی یا حمل و نقل عمومی عادی استفاده کنید.

بلیط های وسایل حمل و نقل عمومی را از خود راننده ها هم می توانید بخرید اما به مراتب گرانتر خواهد بود.

 

مسافرت بین شهری در روسیه

مسافرت بین شهری بوسیله سیستم های حمل و نقل در روسیه از طریق هواپیما، قایق، قطار و درشکه امکان پذیر است. هم چنین تخفیفاتی برای قطارهای محلی در نواحی فدرال وجود دارد: تخفیف ۵۰% از ۱ سپتامبر تا ۱۵ ژانویه فراهم است. برای استفاده از تخفیفات از کارت دانشجویی خود استفاده کنید (یا از کارت اجتماعی بسته به ناحیه).

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021