لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

حمل و نقل عمومی در مجارستان

حمل و نقل عمومی در بوداپست

حمل و نقل عمومی در مجارستان

بوداپست شهر امنی است که به راحتی می توان برای رفتن به تمام مناطق آن پیاده روی کرد، اما با این حال این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار فوق العاده ای است. اکثر خیابان های شهر کابل کشی شده و دارای یک سیستم گسترده ی تراموا است. همچنین بوداپست دارای سیستم متروی بسیار سریع و تمیز و کارامد است.

 

هواپیما

فرودگاه بین المللی بوداپست که بزرگترین فرودگاه مجارستان است، خدمات بسیار پیشرفته فرودگاهی را با خطوط مختلف هوایی نه تنها در اروپا بلکه در آفریقا و خاورمیانه نیز ارائه می دهد و بوداپست را به شهرهایی چون قاهره، پکن، دوسلدورف، پاریس، وین، مونیخ، دوحه، زوریخ، دبی و غیره متصل می کند.

 

اتوبوس

بوداپست بخش مهمی از شبکه ی جاده ای مجارستان است، برای همین رو تمام بزرگراه های اصلی از این شهر عبور می کنند. مجارستان دارای اتوبوسهای مسافری منظمی از بوداپست به کشورهایی چون لهستان، اسپانیا، هلند، اتریش، کرواسی، بلژیک، نروژ، بلغارستان، لیتوانی، دانمارک، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، آلمان، یونان، مقدونیه، جمهوری چک، صربستان، رومانی ، اسلوونی، سوئد، اسلواکی، اوکراین و سوئی، می باشد.

 

قطار

راه آهن دولتی مجارستان راه آهن اصلی بوداپست را اداره میکند و سه ایستگاه اصلی درغرب، شرق و جنوب شهر دارد.این راه آهن ، هم خدمات داخلی و هم بین المللی را بسیار منظم و حرفه ای برگزار میکند. بوداپست یکی از توقف های اصلی قطاردر مسیر اروپای مرکزی و شرقی است.

 

 مترو

قدیمی‌ترین خط متروی مجارستان در فهرست میراث جهانی یونسکو قراردارد .در حال حاضر یکی از واگن‌های اصلی آن زمان در موزه ساحلی ترولی نگه‌داری می‌شود. با افتتاح خط ام۴  در سال ۲۰۱۴، بوداپست اکنون یک سیستم متروی ۴ خطی دارد که سه خط اصلی آن در مرکز شهر است. بوداپست حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و روزانه حدود یک و نیم میلیون نفر با سیستم متروی بوداپست درمسیرهای مختلف سفر می کنند.

 

حمل-و-نقل-عمومی-در-مجارستان

تراموا

بوداپست سیستم گسترده ای از تراموا (اتوبوس برقی) ، با بیش از ۳۰ خط که با رنگ زرد روشن قابل تشخیص است را دارد. سفر با تراموا درمقایسه با مترو بسیار بهتر است.

 

اتوبوس های داخل شهر

شبکه ی اتوبوسرانی بوداپست که به رنگ قرمز می باشند دارای بیش از ۲۰۰ مسیر هستند که از کل شهر عبور می کنند و می توانند شما را تقریبا در هر کجای شهر و حتی چند شهر همسایه برسانند.در برخی از نقاط هم خطوط اکسپرس (ویژه) وجود دارد که البته در همه جا توقف ندارند. از ویژگی های خوب ، در استفاده از این اتوبوسها  این است که بیش از نیمی از این اتوبوس های شهری ورودیه های بسیار کمی دارند و از این جهت مورد استقبال هم توریست ها و هم مردم محلی می باشد.

 

راه آهن حومه ی شهر

قطارهای سبز رنگ و قدیمی هستند که در مناطق بیرونی و حومه شهر فعالیت دارند. نکته ای که بهتر است بدانید این است که بلیط های عمومی حمل و نقل فقط در محدوده ی شهر قابل استفاده اند و برای سفر به خارج از شهر باید بلیط مجزا خریداری کنید.

 

 سرویس های شبانه

تمام خدمات حمل و نقل بوداپست تا نیمه شب ادامه دارد و زمانی که متوقف می شوند، سرویس های شبانه که به رنگ آبی می باشند فعالیت خود را تا شروع سرویس های روزانه ادامه می دهند. حتی جمعه ها و شنبه ها که روزهای تعطیل شهر است ،سرویس های شبانه در خدمت کسانی هستند که به کلوپ های شبانه رفته اند. این اتوبوس ها با عدد سه رقمی ۹۰۰ تا ۹۹۹ مشخص می شوند و جالب است بدانید که برای اتوبوس های شبانه نیازی به تهیه بلیط از قبل ندارید چرا که رانند های اتوبوس خودشان بلیط ها را به شما میفروشند.

 

تاکسی

تاکسی های شهر بوداپست بسیار سریع و ارزان اند بخصوص در شب که حمل و نقل عمومی محدود تر است. از یکم سپتامبر ۲۰۱۳ رنگ رسمی تاکسی های بوداپست زرد اعلام شد و از مردم خواسته شد تا از گرفتن تاکسی های بدون لوگو و یا ماشین هایی که جلوی هتل ها و یا ایستگاه های راه آهن ایستاده اند اجتناب کنند.

 

قایق

از سیستم های حمل و نقل کاربردی و جذاب در بوداپست سفر با قایق است. این سیستم دارای سه خط به رنگ صورتی، نارنجی و قهوه ای تیره است، می باشند.

 

سفر رایگان با  CITY CARD

با داشتن سیتی کارت بوداپست نه تنها می توانید بصورت رایگان از حمل و نقل عمومی شهر استفاده کنید بلکه امکان بازدید رایگان از جاذبه های دیدنی را نیز بدست می آورید.برای اقامت های  دو – سه روزه یا طولانی تر خریدن این کارت ها پیشنهاد خوبی است شما حتی میتوانید یک کارت ۲۴ ساعته ، ۷۲ ساعته ، ۹۶ ساعته و حتی یک ساعته بخرید و از امکانات آن بهره ببرید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021