چطور مجوز خروج از کشور را بگیریم؟

فرایند اخذ مجوز خروج از کشور

همونطور که می دونین فرایند خروج از کشور رو باید به صورت اینترنتی انجام بدین. در مسیر انجام این کار باید به چند نکته دقت کنید. اول اینکه تاریخ درخواست خروج از کشور شما ملاک ورود و خروج شما به کشور می باشد لذا در ثبت تاریخ ورود و خروج خود دقت نمایید. دومین نکته اینکه پس از واریز مبلغ ودیعه، پنجره ای مبنی برشماره سریال پرداخت و شماره درخواست ، کد ارجاع و…..باز می شود ضروری است که این اطلاعات را ذخیره نمایید

برای اطلاع از نحوه انجام این کار مراحل زیر رو دنبال کنید:

1️⃣ اخذ کد سخا: از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10)

2️⃣ ورود به درگاه خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به نشانی www.evazifeh.epolice.ir یا (www.services.epolice.ir)

3️⃣ ثبت اطلاعات اولیه شخصی از قبیل : نام و نام خانوادگی ، کدملی ، آدرس محل سکونت و کدپستی

4️⃣ ثبت اطلاعات مربوط به خرو ج از کشور از قبیل : کشور مقصد ، تاریخ خروج از کشور ، تاریخ ورود به کشور، نوع سفر(تفریحی ، علمی و زیارتی)

5️⃣ انتخاب یکی از دو گزینه : 1 ) دانشجویی 2 ) دارندگان برگ آماده به خدمت

6️⃣ پرداخت اینترنتی مبلغ 3500 تومان هزینه خدمات اینترنتی لازم است رمز دوم کارت عابربانک خود را همراه داشته باشید .

🔸با انتخاب گزینه دانشجو هستم:درخواست خروج از کشور شما به صورت سیستمی به کارتابل دانشگاه رفته ، پس از بررسی وضعیت تحصیلی شما از سوی دانشگاه در صورت تایید معافیت تحصیلی، به سامانه وظیفه عمومی منتقل می شود و در صورت عدم تایید معافیت تحصیلی، پیغام ( رد درخواست شما توسط دانشگاه ) رویت می شود.

🔹پس از انتقال اطلاعات شما به سامانه وظیفه عمومی، پنجره ای مبنی بر دریافت شماره حساب قوانین مشمول برای استرداد هزینه ودیعه شما باز میشود(تاکید می شود:حتما شماره حساب مشمول وارد شود)

🔸پس از ثبت شماره حساب گزینه واریز اینترنتی مبلغ ودیعه فعال می شود و شما می توانید به صورت اینترنتی مبلغ ودیعه خود را پرداخت نمایید.

🔹لازم به ذکر است،برای پرداخت مبلغ ودیعه نیاز به داشتن کارت قوانین نمیباشد و می توانید با تمامی کارت های عضو شبکه شتاب این امر را انجام دهید .

🔸پس از واریز مبلغ ودیعه، پنجره ای مبنی برشماره سریال پرداخت و شماره درخواست ، کد ارجاع و…..باز می شود ضروری است که این اطلاعات را ذخیره
نمایید ، پس از ذخیره اطلاعات وارد مرحله نهایی( 5 ) یعنی مرحله ارسال درخواست شما به وظیفه عمومی می شوید.

تذکر : در این مرحله در صورت رخ داد خطا در پرداخت مبلغ ودیعه و کسر مبلغ از حساب شما، برای رفع خطا می بایست گزینه ثبت کد ارجاع را انتخاب و کد ارجاع را که قبلا ذخیره کرده اید وارد و تایید کنید تا خطا برطرف و درخواست شما وارد مرحله نهایی (5) می شود.

تذکر : در این صفحه گزینه ای با عنوان مالی وجود دارد که برای اطمینان از پرداخت مبلغ ودیعه ، می توانید با انتخاب این گزینه ده تراکنش آخر حساب خود را مشاهده کنید.

🔹پس از واریز مبلغ : اطلاعات شما به سامانه سازمان وظیفه عمومی منتقل می شود که این مرحله ( یک روز کاری ) به طول می انجامد.(اگر پنج شنبه انجام دهید اطلاعات شما روز شنبه به سازمان منتقل می گردد.)

🔸پس از انتقال مدارک و بررسی اطلاعات شما ، مجوز خروج از کشور توسط اپراتور سازمان وظیفه عمومی صادر می شود و به سامانه کشوری گذرنامه منتقل می شود .

لازم به ذکر است : این انتقال اطلاعات یک روز کاری به طول می انجامد .

نکته : با توجه به احتساب زمان انتقال اطلاعات به سامانه وظیفه عمومی و انجام سایر اقدامات مربوط ، لذا لازم است یک الی دو هفته قبل از خروج کشور درخواست خود را ثبت کنید.

کلیه مشمولانی که در مهلت معرفی می باشند ، می بایست قبل از ثبت درخواست خروج از کشور ، درخواست اعزام به خدمت خود را در دفاتر(پلیس+10) ثبت نمایند و بعد از 2 روز کاری ،جهت ثبت درخواست خروج از کشور خود به شیوه بالا اقدام کنند.

افرادیکه در مهلت معرفی درخواست اعزام خود را ثبت می کنند ،می توانند تاریخ اعزام خود را تا پایان مهلت معرفی انتخاب کنند.

نکته : برای مشمولینی که دارای برگ آماده به خدمت می باشند مرحله تاییدیه دانشگاه وجود ندارد و درخواست آنان مستقیما به مرحله دریافت شماره حساب و واریز مبلغ ودیعه متعلق می شود.