ویزای تحصیلی هلند

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند
  • مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند چیست؟
  • چه اقداماتی برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند لازم است؟

اخذ ویزای تحصیلی هلند مسئله ای است که تصمیم بسیاری از افراد در سایر نقاط دنیاست اما قبل از عملی کردن این تصمیم ابتدا فرد باید به این مسئله دقت کند که آیا شرایط تحصیل در کشور هلند خوب است؟ یا این که آیا اخذ ویزای تحصیلی هلند برای افراد ایرانی به راحتی امکان پذیر است؟ در متن زیر جواب این گونه سوالات برای افرادی که قصد تحصیل در کشور هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند را دارند به طور واضح ذکر شده است.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی هلند

افراد متقاضی پس از اینکه وارد کشور هلند شدند پس از اینکه در دانشگاه پذیرفته شدند و کار های لازم جهت ثبت نام را انجام دادند می بایست جهت اخذ اقامت موقت از طریق دانشگاه اقدام کنند. معمولا دانشگاهی که فرد در آن تدریس می کند این کار را برای فرد انجام می دهد. این اقامت MVV نام دارد. البته برای این کار شما نیازمند دارا بودن تمامی مدارک مورد نیاز هستید تا آن ها را ارائه دهید این مدرک همگی باید به زبان انگلیسی یا هلندی باشند تا مورد قبول واقع شوند. با ارائه ی این مدرک شما می توانید اقامت کشور هلند را به مدت 6 ماه کسب کنید. شما باید دارای مدارکی باشید که ثبت نام شما در دانشگاه، واریز هزینه ی ثبت نام و شهریه ی یک ترم را به اثبات برساند. همچنین باید هزینه ی زندگی خود را به مدت 3 ماه پرداخت کنید.
پس از اینکه تمام این کارها را به انجام رساندید می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید. به منظور اخذ ویزای تحصیلی هلند شما می بایست دارای مدرکی باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی هلند را کسب کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند؛ شما برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند می بایست مدارک زیر را داشته باشید:

مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی هلند

  1. فرد باید دارای گذر نامه ای معتبر باشد.
  2. فرم پذیرش را دارا باشد که این فرم باید به صورت پر شده باشد.
  3. فرد باید دارای یک تاییدیه باشد که نشان دهد فرد دارای بیمه ی درمانی است.
  4. فرد همچنین باید دارای تاییدیه ای باشد که نشان دهد از پس هزینه های اقامت در کشور هلند بر می اید.
  5.  دارا بودن یک گزارش از گردش حساب های بانکی فرد متقاضی
  6.  علاوه بر این مدارک وجود یک نامه ی رسمی از یکی از دانشگاه های کشور هلند نیز الزامی است.

علاوه بر تمامی مدارک گفته شده شما برای تحصیل در هلند می بایست زبانتان عالی باشد. بسته به این که فرد قصد تحصیل به زبان هلندی را دارد یا به زبان انگلیسی فرد باید مدرک خود را اخذ نماید اگر او بخواهد به زبان هلندی تحصیل کند علاوه بر این که کار خود را راحت می کند می تواند در بیشتر دانشگاه های این کشور تحصیل کند. اما اگر تصمیم او تحصیل به زبان انگلیسی باشد می بایست مدرک ایلتس یا تافل را دارا باشد تا بتواند در این کشور تحصیل کند. لازم به ذکر است که اگر فرد مدرک زبان را در کشور خود اخذ کرده باشد بسیار کار را راحت کرده است زیرا اگر بخواهد مدرک خود را در کشور هلند اخذ نماید باید دوره هایی را بگذراند که کار را طولانی تر می کند همچنین شانس اخذ ویزا بسیار کم میشود.