هزینه ی تحصیل در مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان یکی از مقاصد بسیاری از افرادی است که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند. کشور مجارستان از نظر شرایط تحصیلی در ردیف بالایی قرار گرفته است. دانشگاه های کشور مجارستان از معتبر ترین دانشگاه های جهان بوده و مدارک اخذ شده از این دانشگاه ها در تمامی مراکز اعتبار دارند.شانس ویزای بالا یکی از عوامل مهم برای مورد توجه بودن این کشور می باشد.

 

در صورتی که شما در رشته های مهندسی و یا پزشکی ادامه تحصیل می دهید این کشور برایتان بسیار امتیاز آور است چرا که شمار زیادی از دانشگاه های معتبر پزشکی و مهندسی در این کشور واقع شده اند. اما برای تحصیل در هر کشوری باید از هزینه های تحصیلی در آن بهره مند شد. در ادامه در مورد هزینه ی تحصیل در مجارستان توضیح خواهیم داد.

 

کشور مجارستان دارای کالج ها و دانشگاه های معتبر زیادی است. زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف متفاوت است.

تحصیل در رشته های پزشکی به طور میانگین 14000 یورو در سال هزینه دارد. دیگر رشته ها غیر از پزشکی از 4000 یورو در سال هزینه دارد./ هزینه تحصیل در رشته های دندان پزشکی از همه گران تر است که مبلغ آن حداقل 15000 یورو و حداکثر 17000 یورو / هزینه کالج ها حداقل 6000 یورو می باشد.

 

 

هزینه-ی-تحصیل-در-مجارستان

دلایل و ویژگی های تحصیل در مجارستان

دلایل بسیاری برای انتخاب مجارستان به عنوان کشوری برای ادامه تحصیل وجود دارد، که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

  • قدمت و سابقه پر افتخار دانشگاه‌ های مجارستان
  • مجارستان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، امکان دسترسی گسترده به دیگر کشورهای اروپایی را نیز فراهم می کند.
  • هزینه پایین تحصیل و زندگی در مقایسه با هزینه‌ های دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای آمریکای شمالی
  • کیفیت بالای زندگی در مجارستان با جاذبه‌های فرهنگی بسیار در یک محیط شهری امن
  • امکانات سرگرمی بالا در مجارستان
  • داشتن فضای دوستانه و بین‌الملل
  • شانس ویزای بالا برای تمامی سنین
  • الزام نبودن ارائه مدرک زبان

هزینه ی زندگی و اسکان در مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان مانند هر کشور دیگری به سبک زندگی افراد بستگی دارد. افراد در این کشور می توانند به دو صورت اقامت داشته باشند که شامل استفاده از خوابگاه های دانشجویی و یا اجاره کردن خانه است.

معمولا در صورت اجاره کردن خانه هزینه ی بیشتری را باید پرداخت نمایید اما در صورت استفاده از خوابگاه هزینه ی زندگی در مجارستان کاهش می یابد. برای اجاره کردن خانه شما باید با توجه به محل قرار گیری بین 200 تا 300 دلار هزینه ی اجاره دهید.اما در صورت استفاده از خوابگاه معمولا برای هر ترم تنها 100 تا 120 دلار باید بپردازید.

تامین هزینه ی زندگی در مجارستان

در صورتی که قصد تحصیل و اقامت در مجارستان را دارید اصلا نگران هزینه های زندگی خود نباشید. شما از چند طریق می توانید هزینه های زندگی در مجارستان را پوشش دهید.

دانشجویان می توانند از طریق حق کاری که دولت برایشان معین کرده است 20 ساعت در هفته به کار پرداخته و مقداری از هزینه ها را پوشش دهند. علاوه بر این دانشجویان می توانند از طریق اخذ بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی، تا حد زیادی شهریه های دانشگاهی را پرداخت نمایند. به علاوه گرفتن وام های دانشجویی یکی دیگر از راه های تامین هزینه در مجارستان است

همچنین مجارستان با بیش‌ترین تعداد برندگان جایزه نوبل علمی و تعداد زیادی از اختراعات علمی در صدر کشورهای برتر جهان قرار دارد.از طرفی چندین سال است که برنامه های تحقیقی زیادی توسط دولت مجارستان راه‌اندازی شده است که هدف اصلی این برنامه ها افزایش تعداد دانشجویان خارجی در مجارستان و تشویق موسسات آموزش عالی مجارستان برای جذب دانشجویان ارشد خارجی است و جالب است بدانید ایران در میان کشورهایی است که بیشترین دانشجویان را  به این کشور اعزام می‌کند.

 

هزینه-زندگی-در-مجارستان

 

در راستای فرآیند بولونیا، که هدف آن ایجاد نظام ‌های آموزش عالی در سراسر اروپا می‌باشد؛ دانشگاه ‌ها در مجارستان سه سطح مدرک کارشناسی (لیسانس), فوق‌لیسانس (کارشناسی‌ارشد) و دکترا را ارائه می دهند که برنامه ‌های کارشناسی شامل دوره سه یا چهار ساله، برنامه‌ های کارشناسی‌ارشد شامل دوره یک یا دو ساله و دکترا نیز شامل دوره سه ساله است. پنج دانشگاه برتر مجارستان عبارتند از:

دانشگاه سگد(University of szeged)، دانشگاه اتوش لورند(Eötvös Loránd University)، دانشگاه علوم پزشکی دبرسن(University of Debrecen)، دانشگاه کوروینوس بوداپست (Corvinus University of Budapest) و دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست(Budapest University of Technology and Economics). دانشگاه‌ های مهم  و مورد تایید دیگر در مجارستان که همگی تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان بین‌المللی را ارائه می‌دهند عبارتند از: دانشگاه علوم پزشكي پچ مجارستان که قدیمی‌ترین دانشگاه در رتبه ‌بندی ‌های جهانی نیز می باشد ، دانشگاه علوم کشاورزی گودولو دانشگاه دانشگاه پانونیا و دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس.

 

 

زندگی و کار در مجارستان

امروزه تقاضای رو به رشدی از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مجارستان وجود دارد. چرا که علاوه بر کیفیت بالای آموزش و ارائه مدارک معتبر تحصیلی که در سراسر جهان نیز شناخته شده هستند ، دانشجویان این کشور با هزینه ‌های زندگی مقرون ‌به ‌صرفه و یک محیط زندگی سالم با حمل و نقل عمومی مناسب نیز روبه رو هستند که تمامی این ویژگی ها به همراه زیبایی ‌های طبیعی و  بکر ، تاریخ غنی مردم مجارستان و چندین مکان میراث جهانی یونسکو، آنها را به انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل مصمم تر می کند. از طرفی یکی از راه هایی که افراد می توانند از طریق آن وارد بازار کار مجارستان شوند، راه تحصیلی است، به همین منظور افراد می توانند از طرق تحصیل وارد خاک مجارستان شده و در کنار تحصیل کار کنند تا بتوانند بعد از فارغ التحصیلی کار مورد نظر خود را در این کشور پیدا نمایند.

تماس بگیرید