هزینه ی تحصیل در ایتالیا

هزینه ی تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که افراد زیادی آن را برای تحصیل بر می گزینند. این انتخاب به دلایل مختلفی صورت می گیرد. مهم ترین دلیلی که باعث می شود افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند ارزان بودن هزینه های تحصیلی در این کشور است. کشور ایتالیا در مقایسه با بسیاری از کشور هایی که اطراف آن قرار گرفته اند شهریه های دانشگاهی مناسب تری داشته و دانشگاه های ایتالیا از کیفیت آموزشی بالا تری برخوردار هستند. برای ادامه تحصیل در ایتالیا و در هر کشور دیگری بیشترین موضوعی که باید به آن توجه داشت اطلاع از هزینه ی تحصیل در ایتالیا است که ما در این متن شما را یاری خواهیم کرد.

 

هزینه ی تحصیل در ایتالیا

هزینه ی تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی با توجه به مقطع تحصیلی افراد و همچنین رشته ای که فرد در آن تحصیل می کند متفاوت است. نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید نیز در مقدار شهریه تاثیر گذار خواهد بود. به طور متوسط اگر بخواهید در دانشگاه های دولتی درجه دو ایتالیا تحصیل نمایید شهریه ای که باید در هر سال پرداخت نمایید در حدود 850 تا 1000 یورو می باشد. در صورتی که در دانشگاه های دولتی درجه یک تحصیل کنید شهریه ی سالانه از 1000 یورو به بالا است. اگر قصد شما تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایتالیا باشد شهریه به ندرت بالا تر خواهد رفت . شهریه های دانشگاه های خصوصی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی و داخلی به طور میانگین بین 6000 تا 20000 یورو خواهد بود.

 

هزینه-ی-تحصیل-در-ایتالیا

دانشگاه های مناسب و مقرون به صرفه ی ایتالیا

تعدادی از دانشگاه ها در ایتالیا وجود دارند که علاوه بر هزینه های تحصیلی مناسب از کیفیت آموزشی بالایی نیز برخوردار هستند. این دانشگاه ها در لیست زیر شرح داده شده اند:

  1. دانشگاه سی نا با متوسط شهریه ی 1800 یورو در سال
  2. دانشگاه بولونیا با متوسط شهریه ی 2100 یورو در سال
  3. دانشگاه آزاد بوزن بولزانو با متوسط شهریه ی 2200 یورو در سال
  4. دانشگاه تورین با متوسط شهریه ی 2800 یورو در سال
  5. دانشگاه پلی تکنیک میلان با متوسط شهریه ی 3300 یورو در سال
  6. دانشگاه پادوا با متوسط شهریه ی 4000 یورو در سال

هزینه ی زندگی دانشجویی در ایتالیا

جدا از هزینه های تحصیلی در کشور ایتالیا باید از هزینه های زندگی در این کشور نیز مطلع بود. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا به طور میانگین بین 500تا  700یورو  در ماه می باشد. این هزینه ها مربوط به هزینه های مسکن، خوراک، حمل و نقل ها و… می باشد. البته در صورتی که فرد از خوابگاه های دانشجویی استفاده نماید هزینه های زندگی خود را تا حدی کاهش خواهد داد اما در صورت استفاده از مسکن شخصی این هزینه اندکی افزایش می یابد. در صورت استفاده از خوابگاه های دانشجویی میانگین هزینه ی ماهانه ی فرد در حدود 257 یورو در ماه و در غیر این صورت 266 یورو در ماه است.

تماس بگیرید