مقایسه تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف

🔴تحصيل پزشكي در ايران

 

در ایران با توجه به تعدادمتقاضیان بالا قبولی در رشته ی پزشکی در کنکور سراسری بسیار سخت است و فقط در دانشگاههای دولتی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد پذیرش می شوند که شهریه در دانشگاههای دولتی رایگان در پردیس و خودگردان 20_22میلیون و دانشگاه آزاد 12_10میلیون میباشد.
طول دوره تحصیلپزشكي در ايران 7سال میباشد.

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🔴تحصيل پزشكي در آلمان

 

آلمان یکی از معدود کشورهای اروپایی است که امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللي را فراهم کرده است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع پزشکی را دارند باید یک دوره یکساله را درکالج بگذرانند تا بتوانند سطح زبان خود را به سطح C1 زبان آلمانی برسانند و همچین برای آزمون ورودی دانشگاهها آماده شوند.طول دوره پزشکی در آلمان 6سال می باشد.
البته اگر دانشجویی قبولی پزشکی از یکی از دانشگاههای دولتی ایران را داشته باشد دیگر نیازی به شرکت در آزمون ورودی را ندارد

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🔴تحصيل پزشكي در لهستان

 

تحصیل در لهستان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کم هزینه تر است و تحصیل به زبان انگلیسی میباشد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند باید دوره های foundation یک ساله جهت آمادگی برای ورود به دانشکده پزشکی را بگذرانند.
طول دوره تحصیل پزشکی 6سال میباشد و هزینه تحصیل پزشکی در سال تقریبا حدود 12_14هزار یورودر سال میباشد

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🔴تحصيل پزشكي در چین

 

مهمترین دلیل تحصیل پزشکی در چین مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر کشورهاست.
تحصیل به زبان انگلیسی و شهریه سالیانه 5000دلار میباشدو طول دوره تحصیل 6سال است

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🔴تحصيل پزشكي در مجارستان

 

مجارستان کشوری در اروپای مرکزیست که هزینه های زندگی در این کشورنسبت به کشورهایی اروپایی پایین تر است بنابراین گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته پزشکی میباشد.
تحصیل به زبان انگلیسی و طول دوره تحصیل 6سال میباشدو دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه ملزم به شرکت در آزمون های ورودی هستند.
شهریه در سال حدود 12000_16000دلاردر سال میباشد.