علوم سیاسی در خارج از کشور

علوم سیاسی در خارج از کشور
  • کشور های مناسب برای تحصیل علوم سیاسی در خارج از کشور چیست؟

علوم سیاسی در خارج از کشور : تحصیل در رشته ی علوم سیاسی به عنوان رشته ای که مستقیما با مهارت های اداره ی کشور و انجام دیپلماسی با سایر کشور ها برای انجام امور سیاستی ضروری می باشد، در دهه های اخیر مورد استقبال و توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در این رشته قرار گرفته است.

علوم سیاسی در خارج از کشور

علم آموزشی در زمینه ی این رشته، هر چه که به صورت تخصصی تر باشد می تواند دانشجو را به هدف خود که همان حضور در عرصه ی سیاسی کشورهاست، نزدیک تر کند.

علاوه بر کشور ایران تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور مورد توجه سران قرار گرفته به طوری که امروزه بسیاری از دانشگاه ها در تمام دنیا دوره های آموزشی دانشگاهی را در گرایش های مختلف این رشته ارائه می دهند.

تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور در دانشگاه های کشورهای آمریکا، مجارستان و انگلیس از آوازه ی بیشتری در سطح دنیا برخوردار می باشد. مراکز آموزش عالی کشورهای نام برده شده به صورت اختصاصی در رمینه ی این رشته، دارای رتبه های برتر در دنیا هستند.

علوم سیاسی در آمریکا

علوم سیاسی در خارج از کشور، دانش علوم سیاسی در این کشور در گرایش های روایط بین الملل، مطالعات مقایسه ای، مطالعات آمریکا،  ایدئولوژی سیاسی و مطالعات منطقه ای ارائه داده می شود. برای اخذ پذیرش در دوره های ارشد و دکتری این کشور برای رشته ی علوم سیاسی داشتن مدرک زبان و مدرک GREGENERAL الزامی است.

دپارتمان های علوم سیاسی در دانشگاه های کالیفرنیا، انجمن علوم سیاسی آمریکا، مرکز تحقیقات انتخابات دانشگاه برکلی از برترین مراکز پژوهشی در زمینه ی علوم سیاسی در خارج از کشور در کشور آمریکا می باشند.

دوره های آموزشی در این کشور بایستی توسط یکی از سازمان های ناحیه ای در کشور مورد تایید قرار بگیرند.

علوم سیاسی در مجارستان

علوم سیاسی در خارج از کشور، تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در کشور مجارستان به عنوان کشوری که برترین آموزش های مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی را در زمینه ی این علوم ارائه می کند، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه ی تحصیل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی علوم سیاسی در این کشور از شهرت بسیار زیادی در تمام دنیا برخوردار است، که دانشجو باید به مدت 4 سال در این دوره تحت آموزش قرار بگیرد. تحصیل در دانشگاه بوداپست برای اخذ این مدرک پیشنهاد می شود.

همچنین امکان کسب مدرک لیسانس علوم سیاسی در مجارستان از راه های مختلفی مانند: تحصیل در دانشکاه های خصوصی، دولتی، کالج ها و حتی آموزش های آنلاین امکان پذیر می باشد.

علوم سیاسی در انگلستان

دانشکده ی اقتصاد و علوم سیاسی در لندن یکی از برترین مراکز دنیا در زمینه ی این رشته می باشد که در کشور انگلستان قرار گرفته است. علومی مانند:

استراتژی بین المللی ودیپلماسی، مدیریت اجرایی، مدیریت عمومی، سیاست و مدیریت، امور مالی- مدیریت ،مدیریت اقتصادی، قوانین و حقوق، اقتصاد سیاسی اروپا، اقتصاد و بهداشت، دیپلماسی اجرایی، علوم رفتاری و سیاست و بهداشت در این دانشگاه مورد آموزش تخصصی قرار می گیرند.

دانشجو با انتخاب این مرکز برای ادامه ی تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در خارج از کشور، علاوه بر دریافت آموزش های قوی در این زمینه ، به مدت 3 سال شغلی را برای خود فراهم کرده است.

افراد فارغ التحصیل از این مرکز می توانند در رده های بالای سیاسی مانند ریاست احزاب و تشکل های سیاسی، سازمان های اجتماعی و سیاسی به راحتی به عنوان یک متخصص، در آینده مشغول به کار شوند.

 

 

 

تماس بگیرید