شهریه روانشناسی در خارج از کشور

شهریه روانشناسی در خارج از کشور
شهریه روانشناسی در خارج از کشور : رشته ی روانشناسی امروزه به عنوان رشته ای درمانی در گروه رشته های مربوط به علوم انسانی، طرفداران زیادی در میان دانشجویان پیدا کرده است. به گونه ای که هر ساله دانشجویان زیادی برای پذیرش شدن در دانشگاه های داخل و خارج از کشور با یکدیگر رقابت می کنند.

شهریه روانشناسی در خارج از کشور

تحصیل این رشته در کشورهای آلمان، اتریش و روسیه به عنوان مهدهای این علم در سراسر دنیا از اعتبار و ارزش بسیار زیادی برخوردار می باشد. طبیعتا دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های کشورهای فوق باید هزینه ای را پرداخت نماید که ما این مساله را تحت عنوان شهریه ی روانشناسی در خارج از کشور، در برترین دانشگاه های این کشورها بررسی کرده ایم.

شهریه روانشناسی در کشور روسیه

تحصیل در رشته ی روانشناسی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور روسیه یکی از بهترین انتخابهایی است که دانشجوی بین المللی می تواند داشته باشد. در اغلب دانشگاه های این کشور دوره ای تخصصی رشته ی روانشناسی به مدت 5 سال زمان خواهد برد.
دانشگاه دوستی ملل روسیه با رتبه ی زیر 500  یکی از دانشگاه های برتر در دنیا در رشته ی روانشناسی می باشد که دوره های مختلفی از این علم را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در راستای بحث شهریه ی روانشناسی در خارج از کشور، می توان گفت که شهریه ی سالانه برای ادامه تحصیل در رشته ی روانشناسی دانشگاه دوستی ملل ، به میزان 4300 دلار در نظر گرفته شده است.
افزون بر شهریه ی دانشگاه ها به طور کلی هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور معادل 300 تا 500 دلار در ماه می باشد.

[box type=”info” radius=”1″]جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

021-88288200[/box]

شهریه روانشناسی در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که در زمینه  علم روانشناسی بسیار قدرتمند عمل کرده است و دارای دانشگاه های به نامی در این رشته می باشد. به عنوان قاعده ای کلی، تحصیل در دوره کارشناسی تمام این دانشگاه ها 3 تا 4 سال و در مقطع ارشد 1 تا 2سال و نیز در دوره دکتری حدود 3 سال است.
 دانشجو باید سالانه مبلغی را به عنوان شهریه تحصیل در این دانشگاه ها پرداخت نماید. از مزیت های تحصیل در این کشور به علاوه ی رنک خوب دانشگاه ها در دنیا، رقم پایین شهریه ی پرداختی البته در دانشگاه های دولتی می باشد. شهریه روانشناسی در خارج از کشور در دانشگاه های آلمان تقریبا 300 یورو می باشد که همین مقدار برای دانشگاه های خصوصی این کشور، ممکن است به 10000 یورو هم برسد.
دانشگاه های منهیم، بوچوم، گیسن، جنا، ULM و موسسه ی ینا از دانشگاه های برتر این کشور در رشته ی روانشناسی هستند.
افزون بر هزینه تحصیلی، افراد با داشتن 800 تا 1000 یورو در ماه می توانند به راحتی از پس هزینه های زندگی در آلمان برآیند.

شهریه ادامه تحصیل روانشناسی در اتریش

کشور اتریش که به عنوان مهد روانشناسی دنیا شناخته می شود، همواره از نظر ارائه ی دروس این رشته در تمام دنیا  زبانزد بوده است و دوره های تخصصی متنوعی را در این رشته در دانشگاه های مختلف یرگزار می کند. طول دوره ی رشته ی روانشناسی در اتریش  در همه  دانشگاه ها  بین 7 تا 9 سال تحصیلی می باشد.و هزینه  کلی تحصیل در اتریش 380 تا 800 یورو تخمین زده می شود.
دانشگاه وین به عنوان دانشگاهی سرامد در این کشور و نیز در تمام دنیا، دوره های رشته ی مذکور را با ارائه ی بهترین کیفیت آموزشی پی می گیرد. در راستای موضوع شهریه ی روانشناسی در خارج از کشور اگر بخواهیم در رابطه با دانشگاه وین صحبت کنیم باید گفت که شهریه ای به مقدار  745.42یورو برای هر ترم  تعیین شده است.
علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه ی زندگی  در اتریش ماهانه بین 800 تا 1000 یورو برآورد می شود.
تماس بگیرید