شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور

شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور
  • شهریه رشته رشته مکانیک در دانشگاههای خارج از کشور چقدر است؟
شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور : رشته ی مهندسی مکانیک یکی از رشته های بسیار پرطرفدار در نزد دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی می باشد که به دلیل درآمد و آینده ی شغلی خوبی که دارد، بیش از سایر گرایش ها مورد توجه واقع شده است.

شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور

در سال های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان سراسر دنیا قصد رفتن به کشورهای خارجی که در زمینه ی ارائه ی این رشته به صورت قدرتمند عمل می کنند را می نمایند. که در کنار اعتبار دانشگاه ها، مقوله ی شهریه ی رشته مکانیک در خارج از کشور، برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
کشورهای  کانادا و ایتالیا دارای برترین دانشگاه ها در زمینه ی رشته ی رشته مکانیک می باشند. ما در ادامه ی مطلب، شهریه ی رشته مکانیک خارج از کشور را در هر کدام از دانشگاه های برتر این دو کشور، مورد بررسی قرار داده ایم.

شهریهرشته مکانیک در کانادا

رشته ی مهندسی مکانیک یکی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد.
شهریه ی دوره ی لیسانس برای این رشته از علوم مهندسی چیزی در حدود 14000 دلار در نظر گرفته شده است. این در حالی است که میزان همین شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد به تقریبا 37 تا 38 هزار دلار در سال افزایش پیدا می کند.
دانشگاه وسترن، کالرتون، رایرسون، لورنتیان، و کلگری از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته در کشور کانادا می باشند.
تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک دانشگاه وسترن کانادا، در دوره های 2 تا 4 ساله صورت می گیرد که دانشجو باید مبلغی معادل 15.634  دلار الی 26.965 در سال را به عنوان شهریه ی مهندسی مکانیک، به این دانشگاه در کانادا پرداخت کند.
این رشته در دانشگاه کارلتون در 3 دوره متفاوت برگزار شده که شهریه ی همه ی آن ها با یکدیگر برابر است و مبلغی در حدود 580/23  دلار در سال  برای هر دوره در نظر گرفته شده است.
دانشجویان با تحصیل در دوره ای 4 ساله به عنوان مهندس مکانیک از  دانشگاه رایرسون فارغ التحصیل می شوند که در این مدت باید مبلغی به میزان 670/20  دلار در سال را پرداخت کنند.
دانشجویان دانشگاه لورنتیان 4 سال در این رشته آموزش می بینند و شهریه ای برابر 356/20  دلار را برای هر سال تحصیلی پرداخت می کنند.
علاوه بر هزینه های تحصیلی، هزینه ی زندگی در کانادا به صورت ماهانه برابر با 4 تا 5 هزار دلار می باشد.

[box type=”info” radius=”1″]جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

021-88288200[/box]

شهریه رشته مکانیک در ایتالیا

تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در دو دانشگاه میلان و تورین از اعتبار جهانی برخوردار می باشد. هر دو دانشگاه دوره های مختلفی از لیسانس تا دکتری برای رشته ی مذکور ارائه می دهند.
اگر بخواهیم در رابطه با موضوع شهریه ی مهندسی مکانیک در خارج از کشور در دانشگاه های ایتالیا، حرفی بزنیم در وهله ی اول باید به پرداخت انواع بورسیه ها به دانشجو و نیز یکی بودن شهریه برای افراد بومی و غیر بومی اشاره کنیم و بعد از آن به سراغ مبلغ شهریه در این دانشگاه ها برویم.
به عنوان مثال شهریه ی دانشگاه میلان بدون دریافت بورسیه برای ترم اول تقریبا 805.58  یورو و برای ترم دوم 439.58  یورو در نظر گرفته شده است. طول دوره ی تحصیلی از لیسانس تا دکتری 7 تا 9 سال می باشد. به تفکیک  دوره ی لیسانس 3 تا 4 سال، ارشد 1 تا 2 سال، و دکتری 3 سال است .
افزون بر هزینه های تحصیل در ایتالیا، افراد به صورت ماهانه بایستی مبلغ 600 تا 700 یورو را برای هزینه ی زندگی در این کشور، در نظر داشته باشند.
تماس بگیرید