شهریه تحصیل ریاضی در خارج از کشور

شهریه تحصیل ریاضی در خارج از کشور
  • برای تحصیل در رشته ی ریاضی در خارج از کشور چقدر باید هزینه کرد؟
  • شهریه ریاضی در دانشگاههای برتر دنیا چقدر است؟
شهریه تحصیل ریاضی در خارج از کشور : معمولا افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل می کنند در یکی از گرایش های حسابداری، امور مالی و یا انواع رشته های مهندسی شامل مهندسی برق یا مهندسی مکانیک تحصیل می کنند.

شهریه تحصیل ریاضی در خارج از کشور

سایر رشته های گفته شده در رشته ی ریاضی جزء رشته های پردرآمد می باشند. افرادی که برای ادامه تحصیل در رشته ی ریاضی خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشند باید از هزینه های زندگی و یا شهریه در آن کشور اطلاع داشته باشند تا بتوانند برای ادامه تحصیل ریاضی در خارج از کشور برنامه ریزی نمایند.

شهریه ریاضی در چین

کشور چین یکی از کشور هایی می باشد که در زمینه ی تحصیل در رشته ی ریاضی دارای دانشگاه های معتبری می باشد. شهریه ریاضی در دانشگاه های چین در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. شهریه ریاضی در دانشگاه های معتبر چین به صورت زیر می باشد:
• شهریه رشته ی ریاضی و مهندسی در دانشگاه معتبر جیاو تون شانگهای در مقطع کارشناسی ارشد 4300 دلار و در مقطع دکتری 6700 دلار می باشد.
• شهریه رشته ی ریاضی و حسابداری در دانشگاه معتبر فو دان در مقطع کارشناسی 28000 یوان، در مقطع کارشناسی ارشد 3000 یوان و در مقطع دکتری 37000 یوان می باشد.
• شهریه دانشگاه پکن نیز که دانشگاه معتبری در زمینه ی ریاضی و حسابداری و رشته های مهندسی می باشد در مقطع لیسانس 30000 یوان ، در مقطع فوق لیسانس 33000 یوان و در مقطع دکتری نیز 40000 یوان می باشد.
• شهریه دانشگاه چین هوآ به عنوان یک دانشگاه معتبر در زمینه ی علوم ریاضی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در حدود 33000 و در مقطع دکتری در حدود 40000 یوان می باشد.

[box type=”info” radius=”1″]جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

021-88288200[/box]

شهریه رشته ی ریاضی در  انگلستان

شهریه ی تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در کشور انگلستان در حدود 12000 یورو و در بعضی مواقع تا 20000 یورو نیز می رسد. هزینه ی تحصیل در رشته های مهندسی ریاضی و یا حسابداری در کشور انگلستان به صورت زیر می باشد.
• شهریه دانشگاه کنت به عنوان یک دانشگاه معتبر ریاضی در انگلستان در حدود 13.340 پوند در طول سال می باشد.
• شهریه دانشگاه یورک در انگلستان در طول سال در رشته ی حسابداری و ریاضی در حدود 18.820 پوند می باشد.
• شهریه دانشگاه ناتینگام نیز در این رشته در حدود 19.500 پوند است.
• شهریه دانشگاه لیدز در این رشته و در حسابداری در حدود 21.500 پوند در سال است.

شهریه تحصیل در رشته ی ریاضی در دانشگاه های ایتالیا

در کشور ایتالیا هزینه ی سالانه ی تحصیلی در حدود 600 تا حداکثر 5000 یورو می باشد. تحصیل ریاضی در ایتالیا  از کشور های مالزی و ترکیه بسیار کمتر است. یکی از دانشگاه های معتبر در ایتالیا در زمینه ی ریاضیات و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد.
شهریه رشته های ریاضی و مهندسی در این دانشگاه در حدود 2000 تا 3000 یورو می باشد. البته این هزینه تقریبی بوده و با توجه به گرایش شما در رشته ی ریاضی ممکن است، متفاوت باشد. این دانشگاه در زمینه ی ریاضیات معتبرترین دانشگاه در ایتالیا می باشد.
تماس بگیرید