روانشناسی در خارج از کشور

روانشناسی در خارج از کشور
  • کشور های برتر برای تحصیل رشته ی معماری در خارج از کشور کدامند؟

روانشناسی در خارج از کشور : امروزه افراد زیادی تحصیل در رشته ی روانشناسی را به عنوان رشته ای که علاوه بر علم آموزی در زندگی فردی هم تاثیرات بسزایی بر جا می گذارد، دنبال می کنند و پیرو همین مطلب برای کسب تخصص های بیشتر در زمینه ی این علوم، به دنبال یافتن مراکز دانشگاهی هستند که بتوانند با بهترین دانش و تخصص ها در این رشته فارغ التحصیل شوند.

روانشناسی در خارج از کشور

روانشناسی در خارج از کشور به عنوان علمی زمینه ای که با سلامت روان افراد در ارتباط مستقیم می باشد، در دانشگاههای به نامی در دنیا، ارائه می شود که دانشجویان بین المللی می توانند در صورت احراز شرایط، از تحصیل در آن دانشگاه ها برخوردار شوند.

هر چند که شرایط ورود به دانشگاهی برای تحصیل در روانشناسی در خارج از کشور، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد، اما به طور کلی دانشجویان باید دارای مهارت در رشته های زیاضی، علوم انسانی و سایر رشته های مرتبط با روانشناسی باشند تا بتوانند دوره های تحصیلی خود را با موفقیت سپری کنند.

رشته ی روانشناسی دارای تخصص های متنوعی می باشد که دانشجو در سال دوم به بعد تحصیلات دانشگاهی می تواند یکی از این گرایش ها را به صورت تخصصی دنبال کند.

گرایشات مختلف رشته ی روانشناسی عبارتند از: روانشناسی آموزشی، روانشناسی بالینی، روانشناسی مغز و اعصاب، روانشناسی جرم شناسی.

زبان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور معمولا زبان انگلیسی می باشد که البته ممکن است بر این اصل استثنائاتی وارد شده و در برخی کشورها ، زبان دیگری برای این آموزش مورد استفاده قرار بگیرد.

کشورهای برتر در ارائه ی رشته روانشناسی در خارج از کشور

تحصیل روانشناسی در آلمان:

روانشناسی در خارج از کشور ،علم روانشناسی در میان مردم این کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و به همین دلیل است که این کشور را مهد روانشناسی می دانند. برای ادامه ی تحصیل در این کشور، مسلط بودن به زبان آلمانی یکی از ضروریات می باشد. نکتهی قابل ذکر این است که  دانشجویان دانشگاه آزاد نمی توانند برای دوره های تحصیلی روانشناسی در این کشور اقدام کنند .

روانشناسی در اتریش:

کشور اتریش به عنوان مهد روانشناسی در تمام دنیا شناخته شده می باشد. تحصیل در رشته ی روانشناسی در این کور ار اعتبار بالایی برخوردار می باشد. اما نکته ای در این مورد جال توجه است که دانشجویان دانشگاه آزاد نمی توانند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش دهند. و دانشجویان دانشگاه سراسری و پیام نور هم بایستی یک سال آخر تحصیلشان را مجددا در این کشور سپری کنند.

روانشناسی در روسیه:

روانشناسی در خارج از کشور، برای تحصیل در مقطع دکتری این رشته در روسیه فرد دانشجو نیازی به داشتن دعوتنامه از جانب دانشگاه ندارد . و صرف این که به اداره ی سفارت این کشور مراجعه کرده و تمایل خود را به تحصیل در این مقطع و رشته اعلام کند می تواند بعد از احراز صلاحیت، وارد یکی از دانشگاه های کشور شده و مشغول به تحصیل شود.

روانشناسی در انگلیس:

همان گونه که می دانید کشور انگلستان یکی از کشورهای سرآمد در تولید علم و فناوری در هر زمینه ای در تمام دنیا می باشد. تحصیل در رشته ی روانشناسی در این کشور نیز از این قاعده مستثنی نمی شود. به گونه ای که تحصیل در تمام دانشگاه های ممالک مختلف این کشور، برای ادامه ی رشته ی روانشناسی در خارج از کشور پیشنهاد می شود.

علاوه بر کشورهای فوق که برای تحصیل در رشته  روانشناسی در خارج از کشور حرفی برای گفتن دارند، کشورهایی مانند : یونان، سوییس، استرالیا، هلند، فرانسه، آمریکا، اسراییل، چک، ایتالیا، اسپانیا، تایلند، دانمارک، نروژ، را می توان به لیست کشورهای به نام در تدریس و ارائه ی رشته ی روانشناسی در خارج از کشور افزود.

 

 

 

 

تماس بگیرید