رشته های پزشکی رایگان در اوکراین

رشته های پزشکی رایگان در اوکراین

 

 

رشته های پزشکی رایگان در اوکراین : رشته های پزشکی رایگان در اوکراین ، اکراین از جمله کشور های اروپایی میباشد که اکثر مدارک دانشگا های آن من جمله مدارک دانشگاه های پزشکی آن ، مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران میباشد.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته های تحصیلی محبوب برای تحصیل در دانشگاه های اکراین میباشد.

 

 

 

رشته های پزشکی رایگان در اوکراین

مدرک دانشگاهی در این مقطع تحصیلی از دانشکده پزشکی کشور اوکراین دارای اعتبار جهانی است . دانشکده‌های پزشکی در اوکراین از سوی وزارت بهداشت و علوم کشورهای آسیایی و همچنین سازمان بهداشت جهانی، معتبر شناخته شده‌اند. با توجه به محبوبیت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، احتمال افزایش تعداد دانشجویان این دوره در سال‌های بعد نیز بسیار زیاد است.تحصیل رشته های پزشکی در کشور اکراین رایگان نمیباشد. اما دانشجو برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اکراین شهریه ای بسیار ارزان پرداخت می نماید.

پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین بسیار راحت تر از کشور های اروپایی دیگر میباشد. 20 دانشگاه معتبر پزشکی در اکراین وجود دارد . دانشگاه های اکراین در قبال دریافت هزینه هایی پایین رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

زبان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اکراین به زبان انگلیسی و روسی میباشد. با وجود رایگان نبودن رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور اکراین اما همواره دانشجویان بسیاری از سراسر جهان متقاضی تحصیل در این رشته ها در دانشگاه های پزشکی اکراین بوده اند.

 

 

شهریه

شهریه رشته های پزشکی در اکراین به زبان انگلیسی در حدود 3500تا 5000دلار در سال می باشد. اگر دانشجو رشته های پزشکی در اکراین را به زبان روسی تحصیل کند باید در حدود 2500 تا 3500 دلار شهریه پرداخت نمایند.

شهریه رشته های دندانپزشکی به زبان روسی در اکراین 2500 تا 3400 دلار و اگر دانشجویی رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی تحصیل نماید باید در حدود 3600 تا 5000 دلار در سال شهریه پرداخت نماید.

 

دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی با وجود رایگان نبودن این رشته ها در کشور اکراین میتوانند از کمک هزینه ها و بورسیه هایی که به دانشجویان رشته های پزشکی اعطا میگردد استفاده نمایند .

این بورسیه برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در اکراین معمولا به دوگونه میباشد . یکی کمک هزینه تحصیلی که از سال دوم دانشگاه و براساس نمرات عالی دانشجوی پزشکی ارائه میگردد وتا 20% شهریه های دانشجو را پوشش می دهد و دیگری بورسیه ای است که دانشجو پیش از ورود به دانشگاه باید در خواست خود را در خصوص تقاضای بورسیه به دانشگا ه مورد نظر ارسال نماید .

این بورسیه پس از تایید دانشگا ه برخی از هزینه های تحصیل دانشجورا پوشش میدهد.