دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا می باشد و در ۲۸ نوامبر سال ۱۸۶۳ تاسیس شد . بنیان گذار و اولین رئیس آن فرانچسکو بریوشی بود و موقعیت آن در مرکز شهر میلان در خیابان سناتو است . در سال ۱۸۶۵ بخش معماری، دومین رشته مهم دانشگاه پلی تکنیک میلان  راه اندازی شد و در سال ۱۹۲۷ دانشگاه پلی تکنیک میلان به میدان لئوناردو داوینچی منتقل یافت.

دانشگاه پلی تکنیک میلان رشته هایی در زمینه معماری، طراحی و مهندسی در ۳ مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد

 

 

رتبه بندی دانشگاه پلی تکنیک میلان

بر طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان رتبه 156 در جهان، اولین دانشگاه ایتالیایی در این رتبه بندی قرار دارد. رتبه 5 برای طراحی، 9 برای معماری، و 17 برای مهندسی و فن آوری . به طور خاص، نیز به عنوان بهترین دانشگاه در جهان در مورد مسائل مربوط به مهندسی عمران و ساختمان رتبه بندی شده است.

 

پذیرش دانشجو در دانشگاه پلی تکنیک میلان ، دوبار در سال انجام می پذیرد.در صورتیکه دانشجو موفق به اخذ پذیرش شد تنها  دو ماه فرصت دارد تا هزینه ی ادمیشن که مبلغ تقریبی ۱۴۵ یورو میباشد را پرداخت کند. همچنین هزینه ی سالانه ی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا برای دانشجویان مبلغ ۳۳۰۰ یورو است.

 

رشته های تحصیلی دردانشگاه پلیتکنیک ایتالیا به دوزبان ایتالیایی وانگلیسی ارایه میگردد.لازم به ذکر است که تعداد رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که در دانشگاه پلی تکنیک میلان ارایه میگردد، ۱۵ رشته به زبان انگلیسی تدریس میگردد.نکته ی شایان توجه دررابطه زبان تحصیلی دردانشگاه پلیتکنیک میلان این است که درصورت تحصیل دررشته ای که به زبان انگلیسی میشودشمادیگرنیازبه ارایه ی مدرک زبان ایتالیایی نداریدودانشجوی متقاضی باداشتن مدرک ایلتس ۵ میتواندبه تحصیل دررشته ی انگلیسی زبان ارایه شد ه بپردازد. درغیراینصورت دانشجو باید دارای مدرکB1زبان ایتالیایی بوده که درصورت نداشتن این مدرک میتواند ازطریق مدرسه ی ایتالیایی جهت اخذمدرک ویادگیری زبان ایتالیایی اقدام نماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

 • رسید تقاضانامه
  • ریز نمرات
  • مدرک لیسانس
  • خلاصه ای از دروس و تعداد واحد آنها
  • رزومه
 • توصیه نامه (با سربرگ و مهر دانشگاه)
  • انگیزه نامه (1 نامه برای هر رشته و حداکثر 2 صفحه)
  • نمونه کارها (برای متقاضیان رشته معماری دانشکده میلانو لئوناردو، پیاسنزا و مانتوا) و رشته های طراحی و برنامه ریزی شهری): این نمونه کارها می تواند شامل بهترین کارهای تحصیلی و یا کاری گذشته باشد.
  • مدرک زبان معتبر
 • داشتن مدرک GRE برای متقاضیان رشته مهندسی انرژی و مهندسی مدیریت توصیه میشود.
 • درصورتیکه تقاضانامه شما مورد قبول واقع شود باید مبلغ 200.00 یورو را که بابت هزینه های قانونی است بپردازید.

 

دانشجویانی که می خواهند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند باید موارد زیر را دارا باشند:

 1. داشتن حداقل ۱۵ سال تحصیلات که از آن مقدار حداقل ۳ سال آن باید مربوط به دوره لیسانس باشد
 2. داشتن مدرک لیسانس در رشته ای مشابه رشته مورد نظر در دانشگاه میلان
 3. داشتن حداقل معدل ۱۴
 4. داشتن مدرک زبان (حداقل نمره ۶ در IELTS، نمره ۷۸ در TOEFL iBT و نمره ۵۴۷ در TOEFL PBT)

 

دانشگاه پلی تکنیک میلان به متقاضیان این امکان را می دهد تا ۲ انتخاب در رشته داشته باشند و درصورتیکه هر دو را قبول شدند می توانند یکی را انتخاب نمایند.

 

تماس بگیرید