دامپزشکی در خارج از کشور

دامپزشکی در خارج از کشور
  • ادامه تحصیل در رشته ی دامپزشکی در چه کشور هایی بهتر است؟
  • دانشگاههای مناسب برای تحصیل دامپزشکی در خارج از کشور چیست؟

دامپزشکی در خارج از کشور : دامپزشکی دانشی است که به شناخت، پیشگیری و درمان بیماری حیوانات پرداخته و همچنین بخشی از آن به شناخت بیماری های مشترک بین انسان و دام اختصاص یافته است.

دامپزشکی در خارج از کشور

برخلاف گذشته که این علم، رشته ای مهجور در میان رشته های دانشگاهی محسوب می شد، اما امروزه جایگاه نسبتا خوبی را برای ادامه ی تحصیل در میان دانشجویان پیدا کرده است. حتی در حدی که دانشجویان برای دریافت آموزش های بهتر و تخصصی تر در رشته ی خود، عزم تحصیل دامپزشکی در خارج از کشور را در دانشگاه هایی که در این زمینه شناخته شده هستند، می کنند.

دانشگاه های مختلفی در کشورهای آمریکا، اتریش، ایتالیا، هلند، فنلاند، سوییس، آلمان، فرانسه دانمارک، انگلیس، به عنوان کشورهای معتبر در دنیا برای تدریس رشته ی دامپزشکی در خارج از کشور، دروس مرتبط با این آن را به صورت تخصصی برای دانشجویان ارائه می دهند.

تحصیل دامپزشکی در اتریش

دامپزشکی در خارج از کشور و بخصوص در دانشگاه وین اتریش یکی از برترین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی متمرکز بر علم دامپزشکی در سراسر دنیا محسوب می شود. مدت زمان تحصیل در رشته ی دامپزشکی در این دانشگاه، 6 سال بوده و تمامی طول مدت، دانشجو از تحصیل رایگان برخوردار می شود.

دانشجو برای ورود به این دانشگاه علاوه بر پذیزش در آزمون ورودی دانشگاه، بایستی بر زبان آلمانی مسلط بوده و مدرک آن را نیز داشته باشد.

ادامه تحصیل دامپزشکی در آمریکا

دامپزشکی در خارج از کشور بخصوص آمریکا، در حال حاضر 28 واحد دانشگاهی دامپزشکی معتبر در کشور آمریکا در حال انجام فعالیت های علمی هشتند که هر ساله 2500 دانشجو از مقاطع مختلف آن ها در این رشته فارغ التحصیل می شوند.

دامپزشکانی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع phd رشته ی دامپزشکی در خارج از کشور، در دانشگاه های آمریکا را دارند، باید در ابتدا آموزش های دوره ی دکتری حرفه ای دامپزشکی را پشت سر بگذارند، و بعد از آن به مدت 6 سال مشغول به تحصیل در دوره ی phd شوند. هم اکنون چیزی در حدود 61000 فرصت شغلی مرتبط با این رشته در کشور آمریکا وجود دارد.

دامپزشکی در روسیه

دانشگاه دوستی ملل یا همان رودن کشور روسیه، یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه ی تحصیل در دامپزشکی در خارج از کشور در سراسر دنیا، می باشد. تحصیل در این دانشگاه یک دوره ی 5 ساله را به خود اختصاص می دهد و آموزش ها به دو زبان روسی و انگلیسی صورت می گیرد.

افرادی که دوره ی زبان انگلیسی را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند، ملزم به شرکت در دوره های پیش دانشگاهی نیستند و نیز باید مبلغ 4500 دلار را در دوره ی سالانه به عنوان شهریه پرداخت کنند اما در مقابل دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند، باید در دوره ی یکساله ی زبان روسی، قبل از ورود به دانشگاه شرکت کرده و شهریه ای معادل 2500 دلار را بپردازند.

لازم به ذکر است که هزینه ی دوره ی یک ساله زبان روسی 4900 دلار می باشد. به علاوه قابل توجه می باشد که مدارک ماخوذه از این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

تماس بگیرید