تحصیل رایگان در چین

Student University College Student Female Book Education Portrait
  • آیا تحصیل رایگان در چین وجود دارد؟
  • شرایط تحصیل رایگان در چین چیست؟
  • آیا می توان با گرفتن بورسیه های تحصیلی چین، تحصیل رایگان در چین را تجربه کرد؟

تحصیل رایگان در چین : در دنیای امروز بیشتر افراد برای تحصیل به دنبال کشوری هستند که بتوانند در آن تحصیلی تقریبا رایگان داشته باشند. کشور چین کشوری می باشد که افراد می توانند از طریق راه های گوناگون تحصیل رایگان در چین را تجربه نمایند.

تجربه ی تحصیل رایگان در چین از طریق اخذ بورسیه های تحصیلی که دولت چین به افراد ارائه می دهد و یا راه های دیگر امکان پذیر می باشد. در ادامه ی متن برای افراد علاقه مند در این کشور چگونگی تحصیل رایگان در چین را توضیح خواهیم داد.

 

شرایط تحصیل رایگان در چین

در کشور چین برای تحصیل رایگان، برنامه های فراوانی وجود دارد. یکی از این برنامه ها ارائه ی بورسیه های تحصیلی می باشد. این بورسیه ها عناوین مختلفی از جمله هزینه ها تحصیلی شهریه، هزینه های مربوط به اقامت فرد دانشجو، هزینه های زندگی فردی و بیمه های مربوط به پزشکی را شامل می شود.

 

تحصیل رایگان بدین معناست که دانشجویان حین تحصیل در خارج از کشور، هزینه‌ای بابت شهریۀ دانشگاه پرداخت نمی‌کنند، اما این هزینه شامل مخارج اضافی آن‌ها نمی‌شود. ممکن است برخی بورسیه‌‌‌‌‌های دانشجویی پول بیشتری برای کمک به مخارج زندگی دانشجویان اختصاص دهند، با این حال دانشجویان باید در نظر داشته باشند که داشتن پس‌انداز برای پرداخت هزینه‌‌‌‌‌‌های احتمالی طی تحصیل خود در خارج از کشور الزامی است.

 

بورسیه های تحصیل رایگان در چین

انجمن کنفوسیوس، انجمنی می باشد که بورسیه های تحصیلی به افراد دانشجو ارائه می دهد. این بورسیه ها کمک هزینه هایی را شامل می شود.

افرادی که موفق به اخذ بورسیه تحصیل رایگان در چین می شوند به راحتی می توانند هزینه های تحصیلی و اقامت خود در کشور چین را از طریق همین کمک هزینه ها پرداخت نمایند. به علاوه، این کمک هزینه های تحصیلی، ماهیانه مبلغی را برای فرد موفق به اخذ بورسیه ها در نظر می گیرد.

  • بورسیه های تحصیل رایگان در چین چه مواردی را در بر می گیرد؟

بورسیه های تحصیل رایگان در چین تمامی هزینه های تحصیلی در این کشور را شامل می شود بعضی از این هزینه ها شامل:

1. پرداخت شهریه دانشگاه که بزرگترین قسمت این هزینه هاست و تحصیل فرد دانشجو، با گرفتن بورسیه های تحصیلی در چین، به مثابه ی تحصیل رایگان در چین خواهد شد.

2. کتاب هایی که فرد در طی تحصیل به آن ها نیاز دارد را می تواند رایگان تهیه کند.

3. در صورتی که فرد تمایل به استفاده از خوابگاه داشته باشد، برای استفاده از خوابگاههای دانشجویی هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

4. فردی که بورسیه های کامل تحصیلی، دریافت می کند در طول ماه مبلغی به عنوان حقوق به وی تعلق می گیرد.

5. در صورت اخذ بورسیه ی کامل، طرح حفاظت و بیمه درمانی به فرد تعلق می گیرد.

 

شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل رایگان در چین

1. فرد متقاضی می تواند از هر ملیتی از سراسر جهان باشد.

2. در صورتی که فرد در یکی از دانشگاه های کشور چین فارغ التحصیل شده باشد، نباید از زمان اخذ مدرک وی مدت زمان زیاد یعنی بیشتر از یک سال گذشته باشد.

3. همچنین اخذ بورسیه های تحصیلی در کشور چین دارای شرایط سنی می باشد و سن فرد برای اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع ارشد نباید بیشتر از 32 و فرد متقاضی برای دکتری نباید بیشتر از 40سال باشد.

4. پرکردن فرم درخواست بورسیه های تحصیلی- یک نسخه ک

 

کپی از پاسپورتی که حداقل 2 سال اعتبار دارد- یک نسخه از کپی مدارک تحصیلی- ارائه ی تمام رزومه های علمی پژوهشی فرد متقاضی به همراه ارائه ی توصیه نامه از حداقل دوتن از اساتید دانشگاه- پرکردن فرم ثبت نام