بورسیه شیمی در خارج از کشور

بورسیه شیمی در خارج از کشور

بورسیه شیمی در خارج از کشور، رشته ی شیمی دارای گرایش های گوناگونی می باشد.

بورسیه شیمی در خارج از کشور

تحصیل در این رشته می تواند بسیار پر درآمد و همچنین پر هزینه باشد معمولا افرادی که در این رشته در گرایش مهندسی و یا مهندسی مواد شیمی و سایر گرایش های آن تحصیل می کنند، به دنبال ادامه تحصیل در کشوری کم هزینه بوده که دارای بورسیه تحصیلی نیز باشد. بورسیه تحصیلی شیمی در کشور های مختلف دارای شرایط خاصی است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

بورسیه تحصیلی شیمی در استرالیا

بورسیه ی تحصیلی شیمی در کشور استرالیا معمولا به افرادی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کنند ارائه می شود. این بورسیه برای دانشجویان در رشته ی مهندسی شیمی در گرایش های شیمی عالی و یا شیمی دارویی معمولا ارائه می شود.

برای دریافت بورسیه شیمی در دانشگاه های استرالیا مهم تر از همه، موضوع زبان می باشد که فرد باید دارای مدرک زبان بوده و تسلط کافی داشته باشد. بورسیه شیمی در کشور استرالیا با مبلغی در حدود 26682 دلار به صورت سالانه و برای دوره های تمام وقت می باشد.

بورسیه ی تحصیلی شیمی در این کشور، 3 سال اعتبار دارد و بعد از آن شما می توانید یک شش ماه دیگر، آن را تمدید نمایید. این بورسیه تحصیلی که به دانشجویان ارشد و دکتری داده می شود برای دانشجویان داخلی و بین المللی یکسان است و بر حسب شایستگی دانشجو علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و دیگر کمک هزینه های تحصیلی را در بر می گیرد.

بورسیه تحصیلی شیمی در هلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند در رشته ی شیمی، باید فرد دارای شرایط تحصیلی خاصی باشد. متقاضی می بایست دارای تابعیت ایرانی باشد، فرد می بایست دارای مدرک تحصیلی معتبر باشد، علاوه بر این ها دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی نیز در زمینه ی اخذ بورسیه بسیار مهم می باشد.

بورسیه شیمی در هلند علاوه بر دریافت شهریه دانشجویی، کمک هزینه ای برای زندگی نیز به دانشجو ارائه می دهد. برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند فرد باید دارای مدارکی از قبیل پاسپورت، انگیزه نامه، ترجمه ی مدارک تحصیلی، توصیه نامه، مدرک زبان و روزمه تحصیلی باشد.

شهریه دانشگاه های کشور هلند در این رشته به طور معمول حدود ده هزار یورو می باشد اما در صورت دریافت بورسیه این هزینه به حدود 2 هزار یورو کاهش پیدا می کند. یعنی شما با گرفتن بورسیه، مبلغی برابر با شهریه دانشجویان هلندی پرداخت کنید.

بورسیه تحصیلی شیمی در روسیه

تحصیل در رشته ی شیمی در کشور روسیه اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد در این رشته قرار گرفته است. چرا که تحصیل شیمی و یا گرایش های ان در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار بوده و امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی را به راحتی فراهم می کند.

برای دریافت بورسیه شیمی روسیه شما با داشتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم می توانید آن را کسب کنید. علاوه بر این شما باید برای دریافت بورسیه پذیرش دانشگاهی را کسب نمایید که این امر بدون مدرک زبان ممکن نیست. که البته به طور معمول دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع تکمیلی یعنی ارشد و دکتری بسیر آسان تر دست می دهد.

بورسیه شیمی در ایتالیا

با دارا بودن شرایط و مدارکی که در ادامه متن گفته شده، می توانید بورسیه ایتالیا را کسب کنید. شرایط لازم برای دریافت بورسیه حداکثر سن 30 سال، ارائه ی مدرک تحصیلی، گواهی وضعیت مالی نامناسب و ویزای تحصیلی. سایر مدارک لازم برای دریافت بورسیه شیمی ایتالیا شامل: ترجمه ی مدارک شناسایی خود و سرپرست، فیش حقوقی، گواهی تبدیل یوروی ترجمه شده و اجاره خانه ی منزل می باشد.