بورسیه داروسازی در خارج از کشور

بورسیه داروسازی در خارج از کشور
  • آیا برای رشته ی داروسازی در خارج از کشور بورسیه تحصیلی وجود دارد؟
  • اقدامات لازم برای گرفتن بورسیه داروسازی در خارج از کشور چیست؟
بورسیه داروسازی در خارج از کشور، رشته ی داروسازی یکی از رشته های علوم پزشکی است که طرفداران خاص خود را دارد و عده ی زیادی از افراد برای تخصص در این زمینه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را انتخاب می کنند.

بورسیه داروسازی در خارج از کشور

برای تحصیل دانشجویان بین المللی که قصد ادامه ی تحصیل در این رشته را در کشور های خارجی دارند، مطمئنا بر روی دریافت شهریه ی داروسازی در دانشگاه های مختلف( با عنوان بورسیه های تحصیلی)، برای تامین هزینه های تحصیلی شان به عنوان یک پشتوانه ی محکم مالی حساب کرده اند.
دریافت بورسیه در دانشگاه های مختلف در دنیا دارای ضوابطی است که ما آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

بورسیه ی داروسازی در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که تحصیل در رشته ی داروسازی در دانشگاه های مختلف آن دارای شهرت در میان دانشگاه های دنیا می باشد. براساس قوانین جدید و هماهنگی هایی که با دانشگاه های این کشور صورت گرفته است، دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان داخلی می توانند تحت حمایت مالی و اعطاء بورسیه های تحصیلی در این رشته در تمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری قرار بگیرند.
اما از نظر زمانی دانشجو می تواند درخواست بورسیه های 3- 6 و یا حداکثر 9 ماهه را از دانشگاه ها داشته باشد.

بورسیه ی داروسازی در آمریکا

تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در آمریکا را، می توان در شمار گران ترین تحصیلات برای افراد در نظرگرفت؛ چنانچه دانشجویی به دنبال دریافت بورسیه ی داروسازی در خارج از کشور و از دانشگاه های آمریکا باشد، باید با این واقعیت روبه رو شود که در دانشگاه ها و رشته های پزشکی این کشور هیچ گونه حمایت مالی از دانشجویان نشده و بورسیه ای برای مقاطع مختلف تحصیلی به آن ها تعلق نخواهد گرفت.

بورسیه ی داروسازی در کانادا

با این که هزینه ی تحصیل در کشور کانادا به خصوص در رشته های پزشکی گران است، اما این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان خارجی به خصوص در رشته های پزشکی می باشد. البته در کنار گران بودن هزینه ها این اطمینان هم برای دانشجو به وجود آمده است که با داشتن معدل بالا و توان علمی می تواند از یکی از بسیار بورسیه هایی که برای افراد در نظر گرفته شده بالاخره بهره مند شده و هزینه های تحصیلش را تامین کند.
بورسیه های رشته ی داروسازی در خارج از کشور در دانشگاه های کانادا می تواند در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به فرد تعلق بگیرد که میزان و مدت آن توسط دانشگاه مقصد تعیین خواهد شد.

بورسیه ی داروسازی در اتریش

بورسیه داروسازی در خارج از کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش تحت عنوان بورسیه ی فولبرایت،  با مدت زمان 1 یا  2 سال پیش بینی شده است که میزان کمک هزینه تحصیل و هزینه زندگی تا 25000 دلار در دوره ی یک ساله، و یا تا 12500 دلار سالانه در دوره ی دو ساله و همچنین مقدار  800 یورو کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه ی بخش بیمه و درمان را برای دانشجو ساپورت می کند.
تماس بگیرید