بهترین رشته ها برای اپلای

بهترین رشته ها برای اپلای

بهترین رشته ها برای اپلای:

شرایط تحصیلی خوب در دانشگاه های خارج از کشور در همه ی مقاطع باعث شده تا دانشجویان و متقاضیان زیادی به فکر ادامه ی تحصیل در خارج از کشور باشند. امروزه تقریبا همه ی دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور هستد. وقتی به فکر تحصیل و اپلای می افتید باید اطلاعاتی در خصوص رشته ی تحصیلی خود و بازار کار آن داشته باشید. انتخاب رشته ی مناسب یکی از درگیری های ذهنی برای دانشجویان بوده است. هدف همه ی دانشجویان این است که بعد از تحصیل مشغول به کار شوند و بتوانند در راستای رشته ی خود فعالیت و در آمد داشته باشند . برای تحصیل در خارج از کشور باید اطلاعاتی در خصوص رشته ی تحصیلی خود و بازار کار آن داشته باشید. برای پرداختن به مسئله بهترین رشته ها برای اپلای اول باید خود را بشناسید. علایق، مقدار هزینه ی که مد نظر دارید و کشوری که می خواهید اقدام کنید و آینده ای که برای خود ترسیم کرده اید.
بهترین رشته برای هر فرد با دیگر فرد متفاوت است اما این را باید در نظر داشت بهترین رشته از لحاظ بازار کار و در آمد منظورمان است یا از نظر آسانی گرفتن پذیرش … شرایط اپلای برای کارشناسی با اپلای برای کارشناسی ارشد متفاوت است.

در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین رشته ها برای اپلای آشنا کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید.

 

بهترین رشته ها برای اپلای:

طی تجربیات و تحقیقات لیگال اپلای ما بهترین رشته ها را برای اپلای به شما پیشنهاد می دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. تصمیمی که بتواند شما را به سوی پیشرفت سوق دهد و همچنین بتوانید در آینده و پس از اتمام تحصیل کار کنید.

رشته های پزشکی و پیرا پزشکی:

همیشه رشته های پزشکی و پیراپزشکی مور علاقه ی بسیاری از دانشجویان بوده است. بهترین رشته ها برای اپلای نیز در تمام کشور ها در ابتدا رشته های پزشکی و پیرا پزشکی می باشند و دلیل آن چیزی جز بازار کار همیشگی و پر درآمد نیست اما باید به این نکته توجه داشت که هزینه ی تحصیل در این رشته ها بالا می باشد اما کشورهای خوب اروپایی مثل آلمان و اتریش حتی تحصیل در این رشته ها را نیز به صورت رایگان برای شما امکان پذیر کرده است. تحصیل رایگان در آلمان یکی از مزیت های این کشور است و شما میتوانید در هر مقطعی و هر رشته ای در آلمان تحصیل رایگان داشته باشید. از بین این گونه رشته ها دندانپزشکی هم پر درآمد است و هم جذاب تر برای همگان. توجه داشته باشید رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در کانادا دارای محبوبیت خاصی هستند و همچنین کانادا بدلیل شرایطخوب برای تحصیل و کیفیت بالای آموزشی برای تحصیل گزینه ی خوبی می باشد. تحصیل در کانادا به این صورت می باشد که شما ابتدا باید یک لیسانس از علوم پایه را بگیرید و پس از آن در آزمون شرکت کرده و وارد دوره های پزشکی خود می شوید.

رشته های مهندسی:

در ادامه به رشته های مهندسی می پردازیم که با هزینه های کاملا معقول طرفدارهای زیادی را به خود جذب کرده البته کاملا طبیعی می باشد چون جزو رشته های خوب دنیاست با بازار کار خوب و هزینه های پایینتر نسبت به رشته های پزشکی. برای تحصیل در کشورهای خارجی علاقه ی خودتان و همچنین بازار کار مناسب بعد از تحصیل بسیار مهم است. کشور آلمان جزو کشورهای صنعتی دنیاست که امکان کاریابی در آن بسیار بالاست و همچنین مناسب برای رشته های مهندسی است. تحصیل رایگان در آلمان از ویژگی های مثبت این کشور است که آن را جزو یکی از بهترین کشورها برای تحصیل قرار داده است. بین رشته های مهندسی  به ترتیب رشته های برق و عمران و مکانیک و کامپیوتر جزو بهترین هاست.پس از آن می توان به رشته های زیر اشاره کرد :

 • مهندسی پروژه های زیر ساختی
 • مهندسی ساخت پل
 • مهندسی سیستم های آبرسانی
 • مهندسی های تخصصی
 • مهندسی کشاورزی
 • مهندسی نساجی
 • مهندسی زیست پزشکی
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی مواد
 • مهندسی برق
 • مهندسی ریاضی
 • مهندسی علوم
 • مهندسی نفت
 • مهندسی گاز
 • مهندسی انرژی
 • مهندسی تجارت
 • مهندسی مدیریت اجرایی، پروژه
 • و …

مواردی که شما باید برای انتخاب رشته رعایت کنید را بیان می کنیم :

 1. علاقه و استعداد شما میتواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب رشته داشته باشد. شما باید رشته ای را که به آن علاقه دارید متناسب با شرایط خود و همچنین متناسب با گرایش های آن انتخاب کنید.
 2. نکته ی بعدی این است که رشته ی شما امکان پذیرش دانشجو را در دانشگاه مقصد را داشته باشد .
 3. از دیگر مسائل مهم، هزینه های تحصیل و اقامت در کشور مقصد می باشد. مسلما کشوری با هزینه های پایین برای هر دانشجویی امکان پذیر است. کشور آلمان برای هر رشته و مقطعی تحصیل رایگان دارد.
 4. بهتر است که در رشته ای تحصیل کنید که در آینده بتوانید حول محور آن کار و فعالیت داشته باشید. پس امکان بکارگیری مدرک در همان کشور یا کشورهای دیگر از مهمترین مسائل می باشد. گروه لیگال اپلای برای کشور و دانشگاه هایی اقدام می کند که مدرک مورد تأیید داشته باشند تا دانشجویان با خاطری آسوده به تحصیل بپردازند.
 5. آخرین نکته بازار کار مناسب و همیشگی رشته ی مورد نظر است. که طبق تجربه رشته های مهندسی بازار کار مناسبی را برخوردارند.

 

رشته های گروه انسانی:

طبعتا میرسیم به رشته های گروه انسانی که رشته های مدیریتی و حقوق در این گرو جای دارند . در بین رشته های مدیریتی، رشته ی MBI جزو پردرآمدترین رشته هاست که هزینه های نسبتا زیادی دارد اما ارزش این رشته در سطح جهان بسیار بالاست.
در مورد رشته ی حقوق باید این مسئله را همیشه در نظر داشته باشد که حقوق در اکثر دانشگاه های خارجی به صورت پیوسته می باشد و حقوق هر کشوری برای خود ان کشور کارایی دارد مگر اینکه حقوق بین الملل باشد .
بعضی از کشور ها در رشته های به صورت بارزتری فعالتر هستند مثلا ایتالیا کانون معماری و هنر است و آلمان رشته های پزشکی و پیراپزشکی را به صورت گسترده تری ارائه می دهد. دانشگاه های مطرح در سطح جهان ممکن است در رشته ای سابقه و تخصص بیشتری داشته باشد. پس جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد و شرایط افراد با هم متفاوت است. در انتخاب رشته ی خود بیشتر دقت کنید تا انتخاب دانشگاه چون اینده ی شغلی شما را تعین می کند .

یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب رشته ی تحصیلی، بازار کار رشته ها پس از پایان تحصیلات بوده که می تواند اصلی ترین فاکتور برای انتخاب کردن رشته مورد نظر باشد.

کشور آلمان برای دانشجویان پس از اتمام تحصیلشان یک فرصت 18 ماهه در نظر گرفته است. به این صورت که دانشجویان به مدت 18 ماه فرصت دارند در کشور آلمان یا دیگر کشورهای اروپایی مطابق رشته های خود کاری متناسب پیدا کنند و بتوانند در آن فعالیت کنند. پس از آن میتوانند اقامت آن کشور را بگیرند. توجه داشته باشید که تسلط به زبان آن کشور مسئله ایست که میتواند در پیدا کردن کار و موفق شدن در آن کمکتان کند.

مدارک کلی مورد نیاز برای اپلای:

 1. رونوشت گذرنامه: گذرنامه شما باید حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشد تا در صورت دریافت ادمیشن، امکان الصاق برچسب روادید در ان برای اعطای روادید تحصیلی یکساله به شما وجود داشته باشد.
 2. ترجمه رسمی مدارک تحصیلی: متقاضیان باید کلیه ی مدارک تحصیلی خود را که شامل دیپلم/کارشاسی/کارشناسی ارشد و همچنین ریز نمرات تحصیلی خود را باید ترجمه کنید. ترجمه ای رسمی که دارای مهر وزارت امور خارجه اسلامی ایران و وزارت دادگستری باشد.
 3. رزومه تحصیلی: برای ورود به دانشگاه های خارج از کشور در هر مقطعی باید رزومه ی تحصیلی ارائه دهید. تفاورت رزومه ی تحصیلی و رزومه ی شغلی در این است که در رزومه ی کاری از شما رزومه ای متناسب با شغلتان می خواهد و  شما اشاره ریز به فعالیت های تحقیقاتی و آکادمیک خود نمی کنید اما در رزومه ی تحصیلی شما باید کلیه ی فعالیت ای علمی و تحقیقاتی خود را قید کنید.
 4. بیانیه هدف: برای تحصیل در خارج از کشور از متقاضیان درخواست می شود که علت علاقه مندی خود را به تحصیل در دانشگاه موردنظر ذکر کنند. این کار در نامه ای بنام SATETEMENT OF PURPOSE قید می شود که به اصطلاح SOP خوانده می شود
 5. فرم تقاضانامه: برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مربوطه باید فرم بخصوصی را تکمیل کنند که این فرم شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی شماست و باید به صورت آنلاین پر کنید. به این فرم که در سایت دانشگاه شما وجود دارد تقاضانامه می گویند. معمولا هنگام پر کردن فرم های تقاضانامه مدارکی مانند SOP/ CV/و مقالات چاپ شده باید پیوست شود.
 6. توصیه نامه: توصیه نامه ها که همان نامه های مرجع هم گفته میشوند این امکان را به شما می دهند تا دیگران به جای شما صحبت کنند. توصیه نامه ها به نامه هایی می گویند که مدارک اضافی مبنی بر اثبات توانایی شما برای اخذ پذیرش دانشگاه و تحصیل در مقطع مورد نظر است. این نامه ها از طرف کارفرما یا اساتید شما ارائه می شود که توصیه نامه های اساتید بر مهارت های آکادمیک و دستاورد های شما تمرکز دارد و توصیه نامه های کارفرما نیز مهارت‌های مرتبط با رشته مورد نظر شما را بیان می‌کند.
 7. مدارک اختصاصی مورد نیاز دانشگاه ها

محبوبترین مقالات پیشنهادی تحصیلی

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه