بررسی شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا

برای یافتن کار در اسپانیا باید زبان اسپانیایی را بیاموزید:

ابتدا باید بدانید که بدون دانش زبان اسپانیایی احتمال یافتن کار برای شما در بازار مشاغل به ۱% نزول خواهد کرد و مجبور می ­شوید به مشاغل «فقط مهاجرین» رو بیاورید. حتی یک معلم زبان انگلیسی، خدمتکاری در بار ایرلندی یا مهاجری که در یک شرکت چندملیتی کار می ­کند لازم است دست­کم اندکی زبان اسپانیایی صحبت کند تا بتواند کاملاً به وظایف شغلی خود عمل نماید. ولی نگران نباشید، پس از فقط ۳ تا ۶ ماه اقامت در اسپانیا می­توانید مهارت­ های ارتباطی خود را به سطحی برسانید که با اعتماد­به ­نفس در مصاحبه­ ها شرکت کنید.تحقیقات خود را به مشاغل «فقط انگلیسی زبان» محدود نکنید و از حداکثر مهارت­های زبانی خود بهره ببرید. از حداکثر تجربه ­های خود بهره ببرید و اگر سوابقی ندارید تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنید.این مورد با دو توصیه­ ی نخست در یک راستا قرار دارد. فرض کنیم که شما سه سال تجربه مشاوره در امر مدیریت دارید ولی چیزی از شیوه اسپانیایی نمی ­دانید. از نهایت تجربه ­های خود بهره ببرید و نمونه کاری (portfolio) تهیه کنید که با رزومه سایر متقاضیان اسپانیایی که به همان روش سنتی رزومه خود را تهیه کرده­ اند تمایز داشته باشد. پورتفولیو بهترین روش برای نشان دادن مهارت­ های شما در حل کردن مسائل است، نمونه ­ی بخصوصی از ارزش هایی که می ­توانید برای محیط اسپانیایی به ارمغان بیاورید. اگر هیچ سابقه و تجربه­ ای ندارید توصیه می­ کنیم که حداقل بخشی از تحصیلات خود را در اسپانیا تکمیل کنید. این گزینه ­ی بسیار خوبی است زیرا توجه کارفرمایان بیشتری را به سوی خود جلب خواهید کرد.بیشتر کارفرمایان ممکن است از شما بپرسند: چرا در اسپانیا زندگی می­کنید؟ آیا عضوی از خانواده­ی شما در این کشور زندگی می­کند؟ بسیاری از مردم باور نمی­کنند که بدون هیچ دلیل شخصی به اسپانیا آمده باشید. ناراحت ­کننده به نظر می­ رسد ولی مطمئن باشید که چاره ­ای نخواهید داشت جز اینکه کارفرما را مجاب کنید فقط برای آفتاب گرفتن و تفریح به اسپانیا نیامده ­اید.

  • بهترین منبع جست­وجوی کار در اسپانیا:

  • اگر به مشاغل مخصوص مهاجرین علاقمند هستید می ­توانید به بنگاه­ های کاریابی نظیر وب­سایت Michael Page، Randstad و Manpower رجوع کنید.

  • در گروه­ های موجود در  www.meetup.com جست­وجو کنید. برنامه ­های شبکه ­ای بسیاری در مادرید برای خارجی­ ها یا محلی­ ها وجود دارد. برای برقراری ارتباط با کارآفرینان و متخصصین خارجی در مادرید در برنامه ­هایGuiripreneur یا GuiriBusiness شرکت کنید.

  • برای شکار کار راهنمای کامل اکسپتیکا در مورد کاریابی در اسپانیا را مطالعه کنید:

  • http://www.expatica.com/es/employment/Work-in-Spain-Finding-a-job-in-Spain_101462.html

این راهنمای ضروری کاریابی در اسپانیا شامل اطلاعاتی در مورد بازار کار کنونی، مجوز کار اسپانیایی و محل­ه ای مختلف یافتن کار است.اگر شما مهاجری در جست­وجوی کار در اسپانیا هستید، باید متذکر شویم که تعداد مشاغل مناسب انگشت­ شمار و تعداد کارجویان بسیار زیاد است. ولی اگر بدانید که در کجا به دنبال کار باشید یافتن کار در اسپانیا ممکن خواهد شد بخصوص برای افرادی که تخصص­ های ویژه ­ای دارند. در اسپانیا بسیاری از مردم از روش­های غیررسمی نظیر ارتباطات و شبکه ­ای بخصوص در شرکت­های کوچک تا متوسط موفق به یافتن شغل می­ شوند؛ بنابراین نباید جست­وجوی خود را به آژانس ­ها و تبلیغات محدود کنید: فعال باشید و خود فرصت­ ها و ارتباطات لازم را بیابید.

اکنون اطلاعات لازم برای جست­وجوی کار در اسپانیا را در اختیار شما می­گذاریم:

  • بازار کار کنونی اسپانیا: نرخ بیکاری، کمبود شغل، فرهنگ کاری اسپانیایی، حداقل دستمزد

  • قوانین برای مهاجرین شاغل در اسپانیا: مهاجرت و مجوز کار، اعتبار مدارک تحصیلی خارجی

  • مشاغل در اسپانیا: وب­سایت­ های مشاغل، آژانس­های استخدامی، شبکه­ های کسب­ و کار

  • درخواست کار: تهیه یک رزومه­ ی اسپانیایی و نکات مصاحبه

میانگین ساعت کاری تمام وقت در طول یک هفته بیش از ۴۰ ساعت است که ۹ صبح شروع کار و ۸ شب پایان کار محسوب می­ شود و دارای یک وقت استراحت و ناهار طولانی بین ساعت ۲ تا ۴ ظهر در برخی شرکت ­ها است. گفت­وگوی کاری پس از نوشیدن قهوه شروع می­ شود و وقت ناهار زمانی است برای استراحت و برقراری ارتباط با همکاران و گاهی ممکن است به­ جای صرف ناهار به کار خود ادامه دهید و بعد به خانه بازگردید. بااین­حال در شرکت­های بزرگ و چند ملیتی بخصوص در شهرهای بزرگی نظیر مادرید و بارسلونا احتمالاً طبق برنامه ساعت کاری معمولی و وقت استراحت یک ساعتی برای ناهار کار خواهید کرد. شرکت­ ها هنوز به ساختارهای سلسله­ مراتبی و تصمیمات استراتژیکی گرایش دارند. جلسات برای تبادل اطلاعات یا دادن راهکار برگزار می ­شوند و برای رسیدن به توافق و اجماع نیستند.برقراری ارتباط با همکاران و ایجاد اعتماد در محیط کار بسیار مهم است. فردگرایی به کار گروهی ترجیح داده می­ شود. از سوی دیگر تواضع و فروتنی کارمندان بیش از گستاخی و ابراز وجود تحسین می شود.پس از بحران اقتصادی دستمزدها در اسپانیا تقریباً در همه­ ی بخش­ ها و بخصوص بخش دولتی تحت تأثیر قرار گرفتند. ولی در حال حاضر با رشد اقتصادی دستمزدها نیز بخصوص در بخش خصوصی و تجارت الکترونیک، گردشگری، مهندسی، خرید و فروش و ساخت و ساز رو به افزایش هستند. در سال ۲۰۱۶، وزارت کار و تأمین اجتماعی حداقل حقوق را به ۶۵۵۲۰ یورو ماهانه یا ۲۱۸۴ یورو دستمزد روزانه افزایش داد.

شما متقاضیان گرامی جهت بررسی شرایط کاری و شرایط مهاجرتی خود از طریق کار، می توانید با کارشناسان و همکاران ما در ارتباط باشید مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.