ادامه تحصیل در مجارستان

مهم ترین شرایط تحصیلی در مجارستان

 

ادامه تحصیل در مجارستان تقریبا با کشور های دیگر اندکی متفاوت است. برای این که بتوانید در این کشور در دوره های گوناگون ادامه تحصیل دهید می بایست آزمون ورودی به نام پری پارتیکورس را بگذرانید. این دوره در واقع یک دوره ی آموزشی شامل گذراندن دوره های زبان و دروس پایه می باشد و دوره ای شبیه به پیش دانشگاهی در ایران است که فرد برای تحصیل در مقطع لیسانس می بایست آن را بگذراند. نظام آموزشی در کشور مجارستان از سطح بالایی برخوردار است. به همین دلیل گذراندن این دوره برای بالا بردن سطح آموزشی افراد ضروری است. افراد پس از گذراندن دوره ی فوق می توانند در مقطع تحصیلی مورد نظر در این کشور ادامه تحصیل دهند.

تحصیل با مدرک فوق دیپلم در مجارستان

افراد معمولا تا اخذ مدرک دیپلم در کشور خود سپری می کنند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی به بالا وارد کشور دیگری می شوند. برای شروع تحصیل در این مقطع ابتدا موظف به گذراندن دوره های کالج در مجارستان هستید. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور مجارستان نیازمند ارائه ی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات است و از آن جایی که این دوره به صورت انگلیسی ارائه می شود اخذ  و ارائه ی مدرک زبان انگلیسی در این دوره ضروری نیست.  ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دامپزشکی، بهداشت، روانشناسی و بسیاری از رشته های مشابه نیازمند گذراندن دوره های مخصوص و آزمون های ویژه ای است که پس از این که فرد این دوره ها را با موفقیت گذراند می تواند موفق به تحصیل در این مقطع شود.

ادامه-تحصیل-در-مجارستان

تحصیل فوق لیسانس در مجارستان

عده از افراد نیز دوره ی لیسانس را در کشور خود سپری می کنند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ممکن است کشور مجارستان را برگزینند. برای ادامه تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس فرد باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه های معتبر باشد البته که تقریبا تمامی دانشگاه های ایران مورد قبول مجارستان می باشد. به علاوه ارائه ی مدرک زبان برای تحصیل در این دوره ضروری است چرا که بیشتر دروس در این دوره معمولا به صورت انگلیسی تدریس می شوند.که دانشجو میتواند قبل از ورود به این مقطع کالج زبان ثبت نام کند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مجارستان  برای افراد بسیار امتیاز آور است چرا که دانشگاه های کشور مجارستان  در این مقطع از اعتبار بالایی برخوردار هستند. و همچنین شرایط تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس بسیار مطلوب می باشد.

ادامه تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

برای  ادامه تحصیل در مجارستان برای دکتری شما نیازمند ارائه ی مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستید که این مدرک باید از دانشگاه های معتبر اخذ شده باشد. تحصیل در این مقطع نیازمند اخذ یک استاد راهنما یا سوپروایز می باشد تا تمامی کار های شما را نظارت کند. همچنین اخذ استاد راهنما در کمک رسانی برای ارائه ی پایان نامه بسیار مهم است. همچنین در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارید می بایست مدارک تحصیلی دو دوره ی قبل یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ترجمه کنید. به علاوه ارائه ی دو توصیه نامه از اساتید و سابقه ی کاری در صورت وجود و ارائه ی یک طرح تحقیقی برای کار های شما ضروری است.در صورت تاپ بودن دانشجو امکان بورس شدن در این مقطع وجود دارد.

تماس بگیرید