لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

خوابگاه دانشجویی در ایتالیا

خوابگاه

خوابگاه های دانشجویی در ایتالیا

ایتالیا از جمله کشور هایی است که به واسطه دانشگاه ها و شرایط خوب خود سالانه بسیاری از دانشجو ها قصد تحصیل در این کشور را دارند، اما مشکل انتخاب محل سکونت همواره از مشکلات اصلی دانشجویان می باشد. در این مطلب ما به انواع روش های اجاره یک خوابگاه، آپارتمان و سوئیت می پردازیم.

 

انواع خوابگاه ها در ایتالیا

دانشجویان معمولا برای استفاده از خوابگاه قبل از شروع سال تحصیلی می توانند اقدام کنند ولی این خوابگاه ها در بین تعطیلات دو ترم معمولا تعطیل هستند.

خوابگاه های دانشگاهی

برخی از موسسات و یا دانشگاه های در کشور ایتالیا برای دانشجویان خود خوابگاه می دهند، اما این مسئله برای تمامی دانشگاه ها صادق نیست، پس قبل از هر گونه اقدامی با دانشگاه مورد نظر خود تماس گرفته و از بابت خوابگاه و هزینه های آن مطلع شوید.

 

خوابگاه-دانشجویی-در-ایتالیا

 

برای دانشجویان بین المللی امور مربوط به خوابگاه معمولا توسط دفتر دانشگاه برنامه ریزی و مدیریت می شود. دفاتر خوابگاه دانشگاه واقع در سالن اصلی دانشگاه ها معمولا اطلاعاتی را در خصوص اجاره آپارتمان در اختیار دانشجویان قرار میدهند که بسیار ارزان تر و به صرفه تر است.

خوابگاه های دانشجویی در شهرهای بزرگ ایتالیا گرانتر هستند و اجاره بهایشان بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد که این مقدار بستگی به اندازه و محل خوابگاه دارد.

خوابگاه های مشترک

بسیاری از دانشجویان مایل هستند که اتاق یا خانه خود را با سایر دانشجویان شریک شوند. این دسته از خوابگاه ها ارزانتر هستند و هزینه های آنها بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه تخمین زده میشود. این مبلغ بستگی به متراژ، امکانات و موقعیت مکانی خوابگاه دارد.

حتی دانشجویان می توانند اقدام به اجاره یک خانه مشترک کنند که این امر هزینه های اجاره و سایر هزینه ها را کاهش می دهد.

 

خانه شخصی

اجاره یک خانه به طور کاملا مستقل هم در ایتالیا امکان پذیر است که معمولا گران تر می باشد. اجاره خانه در کشور ایتالیا بین ۳۰۰ تا بیش از ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد، اما پیدا کردن مکانی که پاسخگوی نیاز های شما باشد به عهده خودتان خواهد بود و دانشگاه به شما نمی تواند در این امر کمک کند (می توانید از طریق روزنامه ها، املاک و در سایت های آنلاین به دنبال خانه موردنظر خود بگردید).

نکات مهم

اجاره خانه در بخش های شمالی ایتالیا گران تر از بخش های جنوبی این کشور هستند.

دانشگاه محل تحصیلتان می تواند در خصوص اجاره خوابگاه به شما کمک های خوبی کند.

سعی در انتخاب محل سکونت خود در نزدیکی به موسسه آموزشی و دانشگاه خود داشته باشید.

هزینه های اضافی که ماهانه شما موظف به پرداخت آن ها هستید را نیز در نظر داشته باشید (آب، سیستم گرمایشی، برق، مدیریت پسماند و در صورت داشتن ماشین، پارکینگ).

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021