لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

محل سکونت شما در کشور آلمان

محل سکونت شما در کشور آلمان

یافتن خانه درآلمان یکی ازچالش های بزرگ است، بسیاری ازدانشجویان دربدو ورود به این کشوربدنبال آپارتمان هستند. برای یک آپارتمان کوچک هزینه اجاره چیزی حدود ۳۰۰-۶۰۰ یورومی باشد وهزینه های جانبی مانند هزینه های آب وبرق وغیره رانیزباید مدنظرداشت.

در ضمینه اقامت در محلی مشخص در کشور آلمان دو راهکار دارید: اجاره خانه و سکونت در خوابگاه.

دانشگاه های آلمان به طور معمول به دانشجویان خوابگاه رایگان نمی دهند، پس شما موظفید برای پیدا کردن محل مناسب سکونت، خودتان تحقیق کنید.

 

جستجو های اولیه

جستجوبرای یافتن خانه ای مناسب را ازدایره دوستان خود آغازکنید،همچنین افرادی که درشهرهای مربوطه زندگی می کنند؛ این ها می توانند نکات مهمی را دراین رابطه به شما متذکرشوند وبگویند که مثلا کدام منطقه امکانات بهتری برای زندگی دارد وسیستم حمل ونقل آن به چه شکل است. این ها خوب می دانند که کدام آپارتمان ها مناسب است واطلاعاتی درمورد صاحب خانه ها نیزدارند. دربرخی شهرها آژانس های مخصوصی برای اسکان دانشجویان وجود دارد. هرچند بهتراست بدانید که این خدمات مجانی نیستند. یک معامله موفق به میزان ۲ یا ۳ ماه اجاره است. هردانشگاهی یک تابلواعلانات برای اطلاع دانشجویان ازخانه های اجاره ای دارد که معمولا ازطرف افرادی که پیشنهاداتی برای خانه های مشترک دارند الصاقاتی برروی آن قرارمی گیرد. تقریبا تمامی دانشگاه ها خوابگاه دارند که کمک حال بسیاری از دانشجویان است. این خوابگاه ها ارزان بوده. دانشجویی نیزازدیگرمواردی است که بصورت خصوصی برای یافتن مسکن مناسب کمک حال دانشجویان می باشد.برخی سایت ها نیزبرای این منظورتهیه شده اند. ادارات بین المللی ومراکزمشخصی نیزبرای یافتن خانه نکات خوبی را یاد آورشده ودانشجویان راحمایت می کنند. برخی کالج ها مراکزی برای خوش آمد گویی به دانشجویان داشته ومی توانند مشاوران خوبی دراین زمینه باشند.

 

سکونت در آلمان

محل سکونت دانشجویان

در تمامی دانشگاه های آلمان محلی برای هدایت و کمک برای سکونت د این کشور موجود میباشد، که این ارزان ترین روش های یافتن محل سکونت مناسب میباشد که هزینه ای حدود ۲۴۰ یورو در ماه دارد. در غیر این صورت میتوانید از طریق جستجو در وبسایت های مرتبط، نزدیک ترین آپارتمان را به محل دانشگاه خود با قیمت های متفاوت پیدا کنید.

انواع محل سکونت

انواع و قیمت های مختلفی برای یافتن محل سکونت شما در آلمان وجود دارد. ارزان ترین و محبوب ترین روش زندگی در یک اتاق یک طبقه، با داشتن آشپزخانه، دستشویی و حال و پذیرایی شریکی است. شما همینطور میتوانید بیش از یک اتاق را اجاره کنید. برای داشتن حریم شخصی بیشتر، شما میتوانید آپارتمان های یک ها دو نفره ای را اجاره کنید که قیمت این آپارتمان کمی بالاتر هستند و قیمت آن ها با توجه به ساختمان و وسایل داخل آن تعیین میشود. شما میتوانید با انتخاب واحدی کوچک تر با وسایلی ساده تر قیمت کمتری را بپردازیذ.

محل سکونت شخصی

برای داشتن محل اقامت شخصی میتوانید از املاک موجود در آن شهر نیز کمک بگیرید و محل اقامت مورد علاقه خود را اجاره کنید. در این صورت قیمت پرداختی برای اجاره ی ماهانه شما بسته به محله خانه و کیفیت آپارتمانتان دارد. میزان اجاره در آلمان به طور میانگین بین ۲۱۰ تا ۳۶۰ یورو در ماه میباشد (این مبلغ میتواند در مواردخاص بالاتر نیز باشد). برای زندگی ارزان تر، شما میتوانید با کسانی هم خانه شوید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021