لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

خوابگاه دانشجویی در روسیه

خوابگاه دانشجویی در روسیه

در کشور روسیه چندین نوع اقامتگاه برای سکونت دانشجویان وجود دارد.

 

خوابگاه دانشگاه

بهترین گزینه ارزان برای انتخاب خانه دانشجویی در روسیه، خوابگاه دانشگاه است. معمولا خوابگاه ها برای دانشجویان بین المللی و در محوطه دانشگاه یا بیرون از دانشگاه است ولی معمولا نزدیک به دانشگاه هستند.

معمولا هر اتاق بین ۲ تا ۴ دانشجو مشترک است. یک دانشجوی بین المللی باید دارای کارت بین المللی دانشجویی باشد. این کارت همان کارت دانشجویی است.

امکانات اتاق های هر خوابگاه شامل میز و صندلی تحریر، کمد لباس، قفسه های کتاب، کتابخانه و تخت خواب می باشد.

آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، سالن ورزشی و اتاق هایی برای تفریح نیز امکاناتی هستند که به صورت مشترک استفاده می شوند. در این خوابگاه ها سرویس های امنیتی برای ایمنی بیشتر دانشجویان وجود دارند.

 

هزینه خوابگاه دانشجویی در روسیه

هزینه خوابگاه ها توسط دانشگاه ها تعیین شده است. هزینه خوابگاه ها بسته به دانشگاه و شهر از ۸ دلار تا ۷۷ دلار در هر ماه می باشد که بستگی به دانشگاه، محل، امکانات و بزرگی خوابگاه متغییر باشد. پرداخت هزینه خوابگاه می تواند به صورت دو ماه یک بار یا سالانه باشد.

 

خوابگاه-دانشجویی-در-روسیه

قوانین خوابگاه دانشجویی در روسیه

در روسیه برای ایجاد امنیت و آرامش بیشتر و بهتر برای دانشجویان در خوابگاه، قوانینی وجود دارد که رعایت آن ها الزامی است، برای مثال:

 

اجاره آپارتمان در روسیه

ممکن است دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید، خوابگاه نداشته باشد و یا نمی خواهید در خوابگاه دانشگاه مستقر باشید، در این شرایط اجاره آپارتمان می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

هزینه اجاره  آپارتمان از خوابگاه دانشجویی گران تر است و هزینه های زندگی شما در روسیه را افزایش می دهد.برای کمتر کردن هزینه ها بهتر است آپارتمان خود را مشترک با شخص یا اشخاصی دیگر استفاده کنید.

 

هزینه اجاره آپارتمان در روسیه

هزینه اجاره آپارتمان در شهر های مسکو و سن پترزبورگ بسیار زیاد است. اگر مشکل هزینه دارید می توانید آپارتمانی را در شهرهای کوچکتر و مکان هایی دور از شهر اجاره کنید. در هر صورت این مبلغ با توجه به اندازه، محل و امکانات آپارتمان متغییر است.

در مسکو یک اتاق اجاره ای بین ۴۶۱ تا ۵۳ دلار در یک ماه می باشد. اما همین اتاق حدوداً ۵۰% در شهر های دیگر روسیه ارزان تر می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021