اوکراین

اوکراین

اوکراین Ukraine

–  اوکراین به لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپا پس از روسیه به حساب می آید که در قرون وسطی با عنوان روسیه کی یف ( کیفسکی روس ) هسته مرکزی اسلاوهای شرقی محسوب می شد. این سرزمین در پی جنگهای متعدد تجزیه شد و تحت کنترل سایر کشورها درآمده است.

–  از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد.

–  پایتخت آن شهر کی‌یف است.

–  زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

– جمعیت این کشور حدود ۵۵ میلیون نفر که بر اساس درصد جمیعتی جمعیت غیر اوکراینی ها،روسها(۴٫۱ میلیون نفر)،یهودیان،بیلوروسها،لهستانی ها،مولداوییها و غیره زندگی زندگی میکنند.

– دین رسمی اوکراین مسحیت شاخه ارتدکس(پروبسلاو) است سایر ادیان نظیر اسلام و شاخه های مختلف مسحیت نظیر کاتولیک نیز در این کشور مشاهده میشود

– واحد پول این کشور کوپک است که هر ۱۰۰ کوپک برابر ۱ گریونا است.هر ۵ گریونا معادل ۱ دلار امریکا است

– اوکراین از نظر صنعتی و اقتصادی دومین جمهوری مهم شوروی سابق پس از فدراسیون روسیه به شمار می رفت. اوکراین نه تنها یکی از بزرگترین تولید کنندگان غلات محسوب می شود، بلکه مرکز تولید فولاد، استخراج زغال سنگ و آهن، صنایع شیمیائی ومواد غذائی نیز بوده و می باشد.در سالهای اولیه فروپاشی شوروی، فقدان ساختارهای رسمی وقانونی جدید و نوپائی این کشور در عرصه اقتصاد بین الملل مانع از بهبود اقتصاد این جمهوری شده بود ولی اخیرا تحولاتی در بخش اقتصاد این کشور به چشم می خورد…! 

 

 

 

 

همه چیز در مورد کشور اوکراین

مهاجرت

مهاجرت به اوکراین

اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید از شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا اطلاعی دارید؟

زندگی

زندگی در اوکراین

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید در خصوص شرایط زندگی در آن کشور اطلاع پیدا کنید. برای زندگی در کانادا چه اطلاعاتی دارید؟

تحصیل

تحصیل در اوکراین

این کشور به دلیل مهاجرت پذیری و داشتن موسسات اموزشی با کیفیت همواره مورد توجه دانشجویان بوده است.

دانشگاه

دانشگاه‌های اوکراین

حدود 27 دانشگاه در این کشور رتبه زیر 1000 جهانی را دارند. دانشجویان میتوانند در مقاطع لیسانس فوق لیسانس دکتری و فرصت مطالعاتی در دانشگاه ها تحصیل کنند.

اخذ ویزا

ویزای اوکراین

اگر قصد سفر و زندگی در کانادا را دارید باید با توجه به شرایط خود اقدام به اخذ ویزای مربوطه کنید. از انواع ویزای کانادا چه میدانید؟

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟