روسیه

روسیه

روسیه Russia

روسیه بزرگترین کشور جهان است به طوری که ۹ ناحیه زمانی (time zone) که البته در سال ۲۰۱۰ تعداد ناحیه های زمانی از ۱۱ به ۹ کاهش داده شد .

این کشور به علت همسایه بودن با کشور خودمون ایران، می تواند یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی باشد.

میدان سرخ و کلیسای جامع سنت ریحان در مسکو و کاخ زمستانی در سن‌پترزبورگ تنها برخی از نشانه‌هایی هستند که وقتی دانشجویان بین‌المللی در مورد روسیه به‌عنوان یک مطالعه خارج از کشور فکر می‌کنند، به ذهن متبادر می‌شود. بااین‌حال، تحصیل در خارج از کشور در روسیه تجربه‌ای است که شمارا فراتر از مقاصد توریستی شناخته‌شده‌اش درگیر خواهد کرد.

فرهنگ روسیه با داشتن تاریخ غنی و متنوع، امروز ترکیبی پیچیده از سنت و نوآوری است. روسیه که به‌واسطه برخی از مشهورترین چهره‌های فرهنگی جهان از داستایوفسکی گرفته تا چایکوفسکی، تولستوی، پلیزسکایا و سایر افراد بی‌شمار دیگری که برخوردار است، نقش مهمی در توسعه چشم‌انداز جهانی از اشکال هنری مانند باله، موسیقی کلاسیک، ادبیات و هنرهای زیبا بازی کرده است.

دو شهر بزرگ روسیه مسکو و سن‌پترزبورگ هستند. درحالی‌که این دو شهر بزرگ آن برای دانشجویان بین‌المللی که امیدوار به تحصیل در روسیه هستند جذابیت‌های هیجان‌انگیزی دارند، فراموش کردن سایر مراکز شهری و شهرهایی در روسیه که به دانشجویان تحصیل در روسیه ارائه می‌دهند، اشتباه است. مقصدی مانند نیژنی نوگورود، چلیابینسک و تامبوف شمارا از غربی‌ترین مناطق روسیه بیرون خواهد کشید و نشانگر تنوع فرهنگ روسیه و فرصت‌های آن برای آموزش عالی در سراسر سرزمین گسترده جغرافیایی آن است.

بزرگ‌ترین کشور جهان، روسیه بیش از 17 میلیون کیلومترمربع از اروپا تا آسیا را در اختیار دارد و 776 دانشگاه آن برای دانشجویان بین‌المللی باز است. در سال‌های اخیر مؤسسات بسیاری درزمینه  اعزام دانشجو به روسیه فعال بوده‌اند.

اگر می‌خواهید مهارت‌های روسی خود را قبل از شروع تحصیل در این کشور تقویت کنید، گزینه‌های بسیاری برای مطالعه روسی در خارج از روسیه وجود دارد.

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟