نروژ

نروژ Norway

کشور نروژ یکی از بهترین کشورهای اروپایی است . جزء کشورهای ثروتمند و البته گران قیمت در اروپا محسوب می‌شود. مردم از زندگی در این کشور رضایت بالایی دارند و امید به زندگی در نروژ بسیار زیاد است. پایتخت این کشور اسلو با 792 هزار نفر جمعیت است و جمعیت کل این کشور بالغ بر ۵٬۲۰۰٬۰۰۰ نفر می‌باشد.

طبق آخرین آمارها دولت نروژ جزو ده دولت پاک دنیا قرار دارد و نرخ بیکاری در این کشور زیر یک درصد است که این خود گواهی بر اهمیت مردم و سطح رفاه آنها برای دولت مردان است.

از مهم‌ترین شهرهای آن می‌توان به برگن، تروندهیم، استاوانگر و باروم اشاره کرد.

تقریباً ۷۰ ٪ خاک این منطقه به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال غیرقابل سکنی می‌باشد و هرچه از شمال به طرف جنوب پیش برویم از سرمای هوا کاسته و به تراکم جمعیت افزوده می‌شود.

این کشور تمام بخش غربی و بیشتر مناطق شمالی منطقه اسکاندیناوی را در اروپای شمالی در بر میگیرد. هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی است.

پوشش ساحلی توسط آبدره های بسیار بزرگی شکسته شده و جزایر بسیاری را تشکیل داده است. بیشتر مساحت این کشور را کوه های مرتفع با مناظر طبیعی متنوع که توسط یخرود های باستانی تشکیل شده، در بر میگیرد. از قابل توجه ترین اینها آبدره ها هستند؛ Sognefjord سوگنه فیورد، دومین آبدره ی بزرگ دنیا و طوانی ترین آن است که در نروژ قرار دارد.

به دلیل موقعیت جغرافیایی، کشوری سردسیر است. تابستان های شمال این کشور همیشه روشن و روز است زیرا خورشید غروب نمیکند، از طرف دیگر در زمستان ها خورشید هیچ وقت طلوع نمیکند و تنها منبع طبیعی روشنایی ماه، ستاره ها و نور شفق قطبی است که گاهی آسمان را در بر میگیرد. نروژ طبیعتی زیبا اما متغییری دارد و کوهنوردی در یک روز آفتابی میتواند به سرعت جای خود را به باران و باد و یا مه غلیظ بدهد در بیشتر مناطق شمالی معمولاً شش ماه شب است و شش ماه روز است. اکثر مناطق شمالی معمولاً ۹ ماه در سال بارش برف و باران را به همراه دارد.

اخذ ویزا

اخذ ویزای نروژ

یکی از کشورهای زیبای قاره اروپا کشور نروژ است و افراد زیادی برای رفتن به این کشور سعی می کنند یکی از انواع ویزاهایی که توسط نروژ صادر می شود را دریافت کنند. ایرانی ها نیز برای ورود به نروژ باید ویزا داشته باشند ...

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟