مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

 

مهاجرت به کشور مجارستان و راه های اخذ اقامت در مجارستان hungary در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کسانی که تمایل به مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، مهاجرت به مجارستان می تواند سکوی پرتابی باشد، زیرا با اخذ اقامت مجارستان که عضو  اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، می توان در بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا اقامت آن کشور را نیز اخذ نمود. هیچ کشوری به فرد مهاجر در ابتدا اقامت دائم اعطا نخواهد کرد. اقامت مجارستان نیزمانند سایر کشورهای اروپایی (قانون اتحادیه اروپا) تا پنج سال به صورت موقت است و بعد از آن به اقامت دائم اروپا تبدیل می شود. فرد مهاجر باید در هر سال ۱۸۳ روز در اروپا (منطقه شنگن) حضور داشته باشد و بیش از ۶ ماه خارج از حوزه شنگن نباشد.اگر قصد مهاجرت به مجارستان را داشته باشید حتما یک سری سوالها در ذهن شما در مورد این کشور شکل خواهد گرفت که ما در این مقاله قصد داریم بطور کامل و جامع پاسخگوی سوالات احتمالی شما باشیم و اگر سوالی داشتید که پاسخ آن را در این مقاله نیافتید این امکان برای شما فراهم است که از طریق تماس با مؤسسه لیگال اپلای مشاوره رایگان نیز دریافت نمایید.

مهاجرت به مجارستان

برای دریافت اقامت مجارستان با ما تماس بگیرید.

مجارستان

 

کشور مجارستان کجاست؟

پایتخت مجارستان کجاست؟

همسایگان مجارستان کدام کشورها هستند؟

زبان کشور مجارستان چیست؟تفاوت ساعت مجارستان با ایران چقدر است؟

 

 

Hungray  کشور مجارستان ، کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است و  از شمال با اسلواکی، از شمال‌شرقی با اوکراین، از شرق و جنوب شرق با رومانی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از جنوب غرب با اسلوونی و در غرب با اتریش همسایه می باشد. مجارستان دارای مساحت ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود 10میلیون نفر می باشد. کشور مجارستان دارای آب و هوای بسیار سردی در زمستان ها و گرمای شدیدی در تابستان ها می باشد.زبان رسمی این کشور مجاری و در بین زبان‌های اورالی پرگویش‌ترین است.واحد پول این کشور فورینت (FUH) است. تقریباً هر 190 فورينت برابر با 1 دلار و هر 240 فورينت برابر با 1 یورو است. امید به زندگی درمجارستان برای زنان بین ۷۷ تا ۸۳ سال و برای مردان بین ۶۸ تا ۷۳ سال است. پایتخت مجارستان بوداپست است که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشورHungray   می باشد و پس از آن به ترتیب شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور بزرگترین شهرهای کشور مجارستان به شمار می روند. اختلاف ساعت مجارستان با ایران 5/2- می باشد .

مجارستان در قرن بیست و یکم کشوری با قدرت متوسط است که پول آن  از بین ۱۹۱ کشور، پنجاه و هشتمین قدرت اقتصادی جهان را دارا می‌ باشد. . مجارستان یازدهمین کشور محبوب اروپا می باشد که در سال ۲۰۱۷ تعداد گردشگرانی که از آنجا دیدن کردند، حدود 16 میلیون نفر گزارش شده است. مجارستان دارای جاذبه های گزدشگری فراوانی می باشد که از جمله آن می توان به هِویز که بزرگترین چشمه آب‌گرم جهان است، بالاتون که بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی است و پارک ملی هورتوبادْی که بزرگترین مرتع اروپا است اشاره کرد. مجارستان علاوه بر اینکه در منطقه شنگن قرار دارد، از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، بانک جهانی، بانک سرمایه‌ گذاری زیربنایی آسیا، شورای اروپا، گروه ویشگراد و … می باشد.

مزایای مهاجرت به مجارستان

 

 • مجارستان جزء کشورهای پردرآمد با استاندارد بالای زندگی است.
 • مجارستان عضو اتحادیه اروپاست و در منطقهٔ شنگن قراردارد.
 • ارزش پول مجارستان نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر است.
 • امکان کار، زندگی و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن بدون هیچگونه محدودیتی
 • این کشور اقتصادی قوی دارد.
 • امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی و بین‌المللی
 • امکان استفاده از تسهیلات بانکی در مجارستان و اروپا
 • قوانین تجاری و گمرکی آزاد حوزه شنگن و اتحادیه اروپا
 • هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین است.
 • به دلیل اینکه از لحاظ موقعیت جغرافیایی مجارستان با اتریش هم مرز است، برخی از افرادی که قصد دارند از طریق کار یا تحصیل در اتریش یا آلمان اخذ اقامت کنند، از طریق پذیرش در دوره های زبان در کشور مجارستان، اقامت این کشور را به دست می آورند و در این مدت علاوه بر ارتقای سطح مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی، به جستجوی کار یا دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان یا اتریش می پردازند.
 • برای افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی در یکی از دانشگاه های اروپایی را دارند، دوره های پیش پزشکی به دلیل هزینه های پایین آن در کشور مجارستان، از دوره های تحصیلی بسیار محبوب می باشد.
 • نرخ بیکاری در این کشور تنها 3.7% است بنابراین یافتن کار در این کشور آسان است.

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

 

 • نرخ بالای مالیات بر ارزش افزوده (VAT) : در کشور مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده 27% بوده و این عدد نسبت به همه کشورها در اتحادیه اروپا بالاتر می‌باشد.

 

 • هزینه‌های گرمایش در این کشور ارزان نیست.
 • وجود بروکراسی در ادارات: معمولاً بررسی پرونده‌های اداری و رسمی در کشور مجارستان، طی یک فرایند بسیار بوروکراتیک انجام می‌شود و زمان زیادی برای بررسی پرونده‌های اداری صرف می‌شود.
 • زبان دشوار: زبان مجاری یک زبان دشوار برای یادگیری است. تعداد زیادی از مردم محلی در حومه شهر و خارج از بوداپست، فقط به زبان مجاری می‌توانند صحبت کنند.

 

آیا کشور مجارستان برای زندگی مناسب است؟

 

مجارستان از واحد پولی خود یعنی فورنیت (FUH) بهره می گیرد. کار و درآمد در کشور مجارستان و پایتخت آن بوداپست، واقعا در سطح بسیار خوبی است. آمارهای ارائه شده در این زمینه نیز گویای کیفیت بالای زندگی و تعادل مناسب بین دخل و خرج مردم می باشد. به طور مثال میانگین هزینه زندگی در مجارستان برای یک نفر در ماه نهایتا 900€ (یورو) و متوسط درآمد همان فرد حدود 1350€ (یورو) می باشد، بنابراین کشور مجارستان برای زندگی (10) بسیار مناسب است.

 

روشهای مهاجرت به مجارستان

 

در این قسمت قصد داریم شرایط مهاجرت به کشور مجارستان را مورد بررسی قرار دهیم؛ مهاجرت به کشور مجارستان، مهاجرت از نوع اکتسابی است، به این معنی که در همه روش های مهاجرتی شخص باید پس از ورود به خاک این کشور، نسبت به اخذ اقامت مجارستان و در نهایت شهروندی این کشور اقدام کند، یعنی در واقع از شش طریق قانونی مثل مهاجرت تحصیلی و یا … می تواند به مجارستان ورود پیدا کند.

آیا از روش های اصلی مهاجرت به مجازستان اطلاعی دارید؟

 • مهاجرت از طریق کاز
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به مجارستان، مهاجرت از طریق کار می باشد. این روش اررزان ترین رئش مهاجرت به کشور مجارستان می باشد. افراد متقاضی این نوع ویزا دو دسته می باشند: دسته اول افرادی که سابقه تحصیل در مجارستان را دارند و جویای کار هستند که ویزای تحصیلی را به کاری تبدیل کنند و دسته دوم افرادی که هنوز اقامت کشور مجارستان را دریافت نکرده اند و تصمیم دارند از طریق ویزای کاری اقدام کنند.. متقاضیان برای کار در کشور مجارستان نیازمند اخذ ویزای کار می باشند. برای اقدام از این طریق ابتدا متقاضی نیازمند یافتن پیشنهاد کاری یا Job Offer می باشد. ویزای کاری به همراه ویزای ورود ۳۰ روزه موقت نوع D مجارستان به متقاضی اعطا می شود. درخواست نیروی کار، طی مراحل اداری و پس از چاپ آگهی در دو مرحله درون کشور و درون اتحادیه اروپا، به کارجویان متقاضیان بین المللی اعلام خواهد شد. هزینه این نوع ویزا ۶۰ یورو و مدت زمان اعلام نتیجه درخواست فرد متقاضی حدوداً ۷۰ روز می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری

 • ارائه پاسپورت حداقل با اعتبار 3 ماهه
 • رزرو محل اقامت در مجارستان
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • قرارداد استخدام (در این قرارداد میزان حقوق دریافتی، مدت زمان قرارداد کاری، سمت شغلی و سایر موارد مهم قید شده)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • ترازنامه سال گذشته شرکت
 • یک گواهی مبنی بر عدم بدهی شرکت
 • بیمه مسافرتی
 • مدرک تحصیلی
 • هزینه ویزا

موارد مهم دیگری که جهت اخذ ویزای کاری کشور مجارستان باید به آن دفت نمود:

 • متقاضی بایستی در مجارستان آدرس مسکونی داشته باشد.
 • متقاضی بایستی بعد از اتمام مدت اعتبار اقامتش خروج خود از کشور را تایید کند.
 • متقاضی می بایست دارای حداقل سن 18 سال باشد.

چرا افراد دوست دارند از طریق ویزای کاری جهت اخذ ویزای مجارستان اقدام کنند؟

نرخ بیکاری این کشور  و سطح درآمد نسبتا بالا سالیانه در حدود HUF5920000 (فورنیت) معادل 16200€ (یورو) و ماهیانه حدود 1350€ (یورو) می باشد. این در حالی است که متوسط هزینه زندگی در مجارستان حدود 830€ (یورو) می باشد. دو رقم متوسط هزینه و درآمد در مجارستان نشانگر تعادل مطلوب زندگی در کشور مجارستان می باشد.

عوامل مهم برای دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در مجارستان:

 • مدرک دانشگاهی
 • سابقه کار مرتبط
 • تسلط به زبان مجاری یا انگلیسی
 • برای شغل مورد نظر، شهروند یا مقیم دائم مجارستان و اتحادیه اروپا داوطلبی وجود نداشته باشد.
مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدامند؟

متخصصان ICT

متخصصین علوم طبیعی

مهندسین

متخصصین سلامت

امور اقتصادی

مدیران مالی و حسابداری

پزشکان

پرستاران

کارکنان پرسنل

متخصصان فناوری اطلاعات

ناظران

فروشندگان ماشین

کارکنان رستوران و هتل

رادیولوژی

مدیر فروش

تحلیل گر فنی بیمه

کارشناس توسعه بازار

مدیر شبکه و سئو

توسعه دهنده نرم افزار

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل از روش های رایج اخذ اقامت در این کشور می باشد.افراد زیادی تمایل دارند در کشور مجارستان به ادامه تحصیل بپردازند؛ چزا که تمامی مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور از اعتبار و رتبه عالی در میان مجامع بین المللی برخوردار می باشند. در کشور مجارستان این روش به این صورت است که فرد متقاضی برای اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه ها ویا مؤسسات عالی در کشور مجارستان اقدام کند. برای اقدام از طریق این روش فرد متقاضی لازم است ابتدا در آزمون رشته مورد نظر شرکت کند و نمره قبولی را کسب کند.

افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی بر اساس موقعیت تحصیلی خود از امتیاز کار در کنار تحصیل نیز بهره مند خواهند شد. بطور معمول مانند سایر کشورها در این کشور هم  تحصیل در تمامی مؤسسات و دانشگاه ها به سه دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا طبقه بندی می شود. اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی را داشته باشید حتما یکی از سوالات مهمی که در ذهن شما نقش می بندد این است که هزینه های تحصیل در این کشور به چه صورت است؟ تحصیل در دانشگاه های این کشور نسیت به سایر کشورهای اروپایی از هزینه کمتری برخوردار است. جهت اطلاع از شزایط تحصیل در مجارستان و دانشگاه های مجارستان کلیک کنید.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که قصد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارند. این کشور به دلیل اینکه از اقتصاد بسیار قدرتمندی برخوردار است و همچنین بدلیل حضور کشور مجارستان در اتحادیه اروپا و شنگن می توان گفت از پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری درازمدت برخوردار است.سرمایه گذاری در این کشور به روش‌های مختلفی انجام می پذیرد. خرید ملک ، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه به این صورت است که طبق ضوابط و شرایط خاصی که دولت ارائه کرده این اوراق را به ارزش ۳۰۰۰۰۰ یورو خریداری می کنید و تا 5 سال اجازه فروش  و یا انتقال آن را نخواهید داشت. در موعد پرداخت به شما، سرمایه اصلی بدون بهره افزوده  به سرمایه گذار باز خواهد گشت. در این مدت ابتدا اقامت موقت پنج ساله‌ را دریافت خواهید کرد و پس از این که در مدت زمان مقرر توانستید در این کشور اقامت داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را نیز به دست آورید.

در مجارستان قانون به این صورت است که برنامه سرمایه گذاری جهت خرید اوراق قرضه فقط توسط نمایندگی هایی که مورد تایید مقامات مجارستان می باشند ، انجام می پذیرد؛ و درعوض، نمایندگی ، مبلغ مورد نظر را در دولت مجارستان به شکل اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری خواهد کرد. این معامله بر اساس یک قرارداد کتبی با شرکتی که مشخص شده انجام می شود که  الزاما باید در حیطه منطقه جغرافیایی محل زندگی فرد درخواست کننده اصلی دارای مجوز باشد. اوراق قرضه دولتی فقط برای این برنامه در نظر گرفته شده است و قابل تجارت بصورت عمومی و یا در بازار ثانویه نمی باشد. پس از تائید سرمایه گذار از جهت امنیتی، نمایندگی یک اظهارنامه غیرقابل فسخ  که گواه وجود یک قرضه به ارزش اسمی سیصد هزار یورو و سررسید 5 ساله می باشد ازائه می دهد و از محل بودجه دریافتی از سرمایه گذار، حدود ۴۵ روزی که اجازه اقامت دائم وی صادر می شود، تامین شده است. علاوه بر هزینه سرمایه گذاری به میزان ۳۰۰۰۰۰ یورو، درخواست کنندگان باید هزینه تمام مراحل رسیدگی و صدور ویزا را نیز به میزان ۶۵۰۰۰ یورو می باشد را پرداخت کنند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سزمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان به دلیل اینکه این کشور، یک کشور اروپایی است و هزینه های آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است طرفداران زیادی دارد. از مزایای مهاجرت به مجارستان از این طریق می توان به این مورد که همراهان شما مثل همسر و فرزندانتان نیز مانند شما می توانند به کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد کنند و همچنین پس از مهاجرت و دریافت اقامت، فرزندان امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. خرید ملک در این کشور قوانین خاص خود را دارد مثل اینکه ملک های روستایی فقط جهت خریداری شهروندان این کشور می باشد، یا اینکه افراد برای خرید ملک در مجارستان باید مجوز ارائه دهند، که این مجوز را می توان از شورای ناحیه اخذ کرد.

موارد مورد بررسی در مورد فرد سرمایه گذار از طریق ملک:

 • بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • باید مدرکی ارائه دهد تا ثابت کند هزینه ی خرید ملک در این کشور، برای خود او است.
 • فرد متقاضی و خانواده اش نباید سابقه کیفری داشته باشند .
 •  

مواردی که برای دریافت مجوز خرید ملک باید بدانید:

 

 • به مبلغ 200€ (یورو) نیاز دارید.
 • تایید این مجوز بین 1 تا 2 ماه طول می کشد.
 • قیمت هر مترمربع خانه در این کشور حدود مبلغ 500000FT (فورینت مجارستان) است.
 • برای دریافت اقامت کشور مجارستان از طریق خرید ملک، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می بایست اقامت دائم مجارستان را داشته باشند.

اگر قصد خرید ملک در پایتخت این کشور، بوداپست را دارید لازم است بدانید که حداقل قیمت برای خرید ملک در این شهر مبلغ 60000€ (یورو) می باشد و همچنین هزینه های دیگری که دارید شامل هزینه خرید تمبر: 4%، هزینه وکیل: 1.5%،هزینه مشاور املاک: 2% می باشد؛ و همچنین دارای قوانین خاص خود می باشد از جمله: 1- فرد متقاضی برای خرید ملک باید تاییدیه از اداره (AOB) دریافت نماید. 2- عقد قرارداد بین خریدار و فروشنده باید توسط یک وکیل معتبر انجام شود. 3- شهروندان غیر مجارستانی  برای تاییدیه قرار داد باید از اداره (KÃzigazgatási Hivatal) دریافت نمایند.

موارد تاثیر گذار در کسب مجوز خرید ملک در کشور مجارستان:

 • وضعیت تاهل فرد متقاضی
 • تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس کشور مجارستان
 • علاقه به فرهنگ و زبان مجارستانی
 • شاغل بودن فرد در موسسات یا شرکت ها در مجارستان به صورت دائمی
 • آموزش زبان مجارستانی

مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان:

 • فروشنده و خریدار باید طی نشستی در رابطه با ملک به توافق می رسند.
 • وکیل اقدامات لازم مثل تاییدیه ملی را دریافت می نماید.
 • نماینده دادگستری و بازرس ارزش گذاری ملک را انجام می دهند.
 • قرار داد توسط وکیل وضع خواهد شد.
 • برگزاری نشست بین خریدار و فروشنده و وکلای2 طرف و همچنین نماینده اداره املاک
 • در این جلسه خریدار باید 10% از قیمت توافق شده برای ملک را به فروشنده بپردازد.
 • پرداخت حق الوکاله و سهم بنگاه توسط خریدار

مراحل پایانی انتقال ملک:

 • مراجعه به اداره ثبت احوال پس از گذشت 1 ماه بعد از امضاء توافق نامه.
 • تنظیم سند و ثبت نهایی معمولا بین 2 تا 3 ماه طول می کشد.
 • حضور خریدار و فروشنده برای تنظیم سند الزامی می باشد.
 • پرداخت ثمن معامله از طرف فروشنده، هنگامی که قرار است سند به نام خریدار ثبت شود.
 • ثبت نهایی حقوق مالکیت خریدار معمولا 6 ماه طول خواهد کشید.

 

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مجارستان به این صورت است که این کشور برای صاحبان کسب و کار که در شرکت خود به عنوان مدیران نقش فعال دارند مجوز اقامت موقت و دائمی ارائه می دهد. برای آغاز این کار، باید یک شرکت مجارستانی را راه اندازی کنید و یک طرح کسب و کار یا بیزینس پلنی که به شما این اطمینان را بدهد که تمام الزامات عملیات موفقیت آمیز شرکت را برآورده می کند. شما در این روش باید حداقل یک کارمند مجارستانی با حقوقی بین 15 تا 35 هزار یورو را استخدام کنید. زمانی که شرکت با موفقیت به ثبت رسید، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند برای ادغام خانواده درخواست کنند.ثبت شرکت در کشور مجارستان مستلزم حداقل سه تا چهار ماه زمان است.

 انواع ساختار شرکت ها در مجارستان به این شرح است:

 • شرکت با مسئولیت محدود (kft) : این شرکت ها را می توان با تک سهامدار و یک مدیر هم ثبت کرد؛ از شرایط ثبت اینگونه شرکت ها تهیه صورت حساب های مالی سالیانه و پرونده کردن آنها و ارسال آن ها به اداره ثبت شرکت ها می باشد.
 • شرکت سهامی مشترک (JSC): این شرکت ها با یک سهامدار از هر ملیتی قابل تاسیس است. از شرایط ثبت این گونه شرکت ها داشتن حداقل سرمایه 56000€ (یورو) و انتصاب حداقل 3 مدیر و یک حسابدار معتبر می باشد.
 • شعبه (Fa) : این شعبه مربوط به شعب شرکت های خارجی در مجارستان می باشد.
 • نمایندگی (ki): این نوع شرکت می تواند 100% متعلق به شهروند خارجی باشد. این شرکت ها تنها می توانند بیزینس شرکت مادر را تبلیغ کنند و تحقیقات بازاری انجام دهند.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان:

 • پرداخت مالیات 10 درصدی
 • اجازه برای غرفه های نمایشگاهی در اروپا، جهت شرکت ثبت شده فرد
 • افتتاح حساب برای شخص و همچنین شرکت
 • دریافت اقامت دائم اروپا برای شخص متقاضی و خانواده اش پس از سه سال.
 • اجازه کار یا تجارت مدیر شرکت
 • رفت و آمد آزادانه در حوزه اروپا و شینگن
 • دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
 • امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
 • انجام واردات / صادرات

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا با تولد فرزند در خاک مجارستان می توان اقامت دائم این کشور را دریافت نمود؟

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد به این صورت است که از سیستم خون تبعیت میکند ، یعنی اگر فرزندی در مجارستان متولد شود که پدر و مادر او شهروند مجارستان نباشند به آن فرذند اقامت تعلق نمی گیرد. اگر فرزندی از پدر و مادر تبعه کشور دیگری متولد شود باید 5 سال در خاک مجارستان زندگی کند تا بتواتد تابعیت مجارستان را اخذ نماید؛ اگر فرزندی در داخل و خارج از کشور مجارستان متولد شود و پدر و مادرش شهروند مجارستان باشند برای فرزند اقامت مجارستان صادر می شود و همچنین قابل ذکر است که در صورتی  به کودکان متولد شده از یک پدر و مادر خارجی در خاک مجارستان تابعیت کشور مجارستان تعلق می گیرد که پدر و مادر او مشخص نباشند یا وضعیت تابعیت آنها معلوم نباشد، کودکان و افراد کم سن و سال که به وسیله پدر و مادر مجارستانی به فرزند خواندگی پذیرفته می شوند، می توانند درخواست تابعیت مجارستان را بدهند که در اکثر موارد درخواست آن ها پذیرفته خواهد شد و بعد از سه سال می توانند تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج به این صورت است که فردی که قصد ازدواج با یک تبعه کشور مجارستان را دارد باید بتواند ثابت نماید که این ازدواج واقعی بوده و برای اثبات صوری نبودن این موضوع باید مدارکی به سفارت ارائه دهند که اثبات کننده رابطه عاطفی میان زوج باشد. در گذشته ازدواج  با یک مرد مقیم کشورمورد نظر سبب تحمیل تابعیت می شد.  به عنوان مثال در قانون ایران این گونه است که چنانچه خانمی با یک آقای ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن خانم اعطا می شود و چنانچه آقای خارجی با زنی که تابعیت ایران را دارد ازدواج کند ،این ازدواج منجر به اخذ تابعیت نمی گردد دربیشتر کشرهای جهان این وضعیت تغییر کرده است . چنانچه فردی با تبعه ی کشوری ازدواج نماید، می تواند اقامت کشور مذکور را اخذ نماید و بعد از مدت مقرر که لازم است از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود .درمورد کشور مجارستان نیز این چنین است که اگر فردی با فرد دارای تابعیت از مجارستان ازدواج کند، آن فرد نیز می تواند اقامت بگیرد.البته لازم به ذکر است که اقامت با تابعیت متفاوت است .

در کشورهای مختلف طول مدت اخذ اقامت متفاوت است مثلا اگر شما با یک فردی که تبعه آمریکاست  ازدواج کنید، طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر به طول می انجامد حدود شش ماه تا یک سال و نیم می باشد و برای فردی که گرین کارت آمریکا دارد حدود سه تا چهار سال است. البته در بسیاری از کشورها پروسه زمانی برای هیچ یک از موارد بیش از یک سال نخواهد بود.ما در لیگال اپلای مدارک شما را بررسی می نماییم و تعیین می کنیم که طول مدت اخذ اقامت از طریق ازدواج برای شما چه مقدار خواهد بود.

بطور کلی چنانچه در خصوص امور حقوقی ازدواج در خارج از کشور نظیر ازدواج با تبعه خارجی ، آثار ازدواج با اشخاص مقیم کشور مجارستان، دعوا علیه زوج یا زوجه، اخذ اقامت از طریق ازدواج و این نوع مسائل سوال و یا مشکلی دارید، می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا در صورت امکان به شما کمک نمایند. در صورتی که یک شخص ایرانی با شخصی مجارستانی ازدواج کند و آن شخص مجارستانی متعهد شود که هزینه های زندگی اقامت شخص ایرانی را به مدت دو سال در مجارستان بر عهده می گیرد،  به شخص ایرانی مجوز اقامت در مجارستان اعطا شده و پس از چند سال می تواند تابعیت یا پارسپورت مجارستانی را نیز دریافت کند.

نکته مهمی که در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج لازم است مد نظر داشته باشید این است که شخص مجارستانی حتما یا باید تبعه مجارستان باشد یا باید پاسپورت مجاری داشته باشد و یا اقامت دائم مجارستان را داشته باشد.

زن و مرد متقاضی ازدواج باید به منظور دریافت مجوز ازدواج به اداره ثبت محلی مراجعه نمایند. طرفین متقاضی ازدواج باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. بهتر است چند ماه قبل از انجام مراسم ازدواج، نسبت به دریافت مجوز اقدام نمائید.در نظر داشته باشید که انجام این پروسه به زبان مجارستانی خواهد بود، پس شما نیاز به یک مترجم مسلط بر زبان مجارستانی خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور مجارستان:

 • مدارک شغلی همسر مقیم مجارستان که بیانگر شغل مناسبی جهت امرار معاش و تأمین هزینه های زندگی یک خانواده در کشور مجارستان می باشد.
 • تکمیل نمودن فرم های سفارت
 • پاسپورت معتبر و یا کارت شناسایی مربوط به شهروندان مجارستان.
 • دریافت گواهی ازدواج (Marriage License) از Competent Registry Office
 • گواهی تولد (برای مثال کارت ملی یا شناسنامه)
 • گواهی طلاق در صورتی که شخص سابقه جدایی داشته باشد.
 • گواهی عدم منع قانونی برای ازدواج
 • ارائه ۲ نفر شاهد برای انجام مراسم ازدواج، یکی از طرف عروس و دیگری از طرف داماد.
 • تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه مشاوره
 • کلیه مدارک مورد نیاز می بایست ترجمه رسمی انگلیسی یا مجارستانی شوند.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی به دلیل خطراتی که برای فرد مهاجر دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود و در ضمن شرکت لیگال اپلای هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نخواهد کرد ولی بطور کلی مهاجرت از طریق پناهندگی به این صورت است که ز.پناهندگی یکی از روش های مهاجرت و اخذ تابعیت می باشد. در گذشته تعداد زیادی از افراد به بهانه های مختلف بدون دلیل قانع کننده از کشور خود به کشور مورد علاقه شان از راه های پر خطر سفر می کردند و اعلام پناهندگی می نمودند، در چنین شرایطی قوانین مربوط به پناهندگی وضع گردید..  با توجه به وجود افراد بسیار زیادی از کلاهبرداران که از این راه کسب درآمدهای کلان می کنند و همچنین خطرات جانی که این نوع مهاجرت برای افراد دارد، توصیه می شود بر اساس مشاوره با کارشناسان خبره در این مسیر، راههای قانونی و مناسب تر را برگزینید. مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی بسیار پر خطر است و علاوه بر این موضوع دولت مجارستان سخت گیری های زیادی در این زمینه برای مهاجران در نظر گرفته است.

دقیق ترین سیستم پناهندگی در اروپا، سیستم پناهندگی مجارستان می باشد. در سال 2014، پناهجویان زیادی به سمت کشور مجارستان پناه بردند که 40% از آنها از کشورهایی همچون سوریه و افغانستان اقدام کرده بودند ولی به تنها 9% از متقاضیان، پناهندگی اعطا شد . این نرخ از قبول درخواست ها، پایین ترین نرخ در کل اتحادیه اروپا می باشد. با توجه به مطالب بیان شده در مورد مجارستان انتظار می رود که تعداد زیادی از درخواست ها رد صلاحیت شوند که در صورت رد درخواست پناهندگی در این کشور تنها کسانی متضرر خواهند شد که همه سرمایه و آینده خود را باخته اند، زیرا فردی که درخواست پناهندگی اش رد می شود باید به کشور خود بازگردد و علاوه بر متحمل شدن محکومیت قضایی، سوء سابقه ای در پرونده وی محسوب می شود.لازم به ذکر است که در صورت ماندگاری در این کشور و تحمل شرایط نابسامان پناهندگی (مثل زندگی در کمپ های پناهندگی و دادگاهی شدن در صورت ورود غیرقانونی به مجارستان) به طور قطعی نمی توان گفت که شخص پناهنده می تواند اقامت دائم اخذ نماید.

دلایلی که کشور مجارستان، مقصد مناسبی یرای پناهندگی نمی باشد:

 • بلاتکلیفی در حین پروسه پناهندگی
 • نداشتن اجازه کار در حین پروسه
 • شرایط بسیار نامناسبی که کمپ های پناهندگی دارند.
 • سخت گیری در بررسی پرونده های مهاجزین
 • ممکن است با انجام کامل پروسه باز هم شخص پناهنده اقامت دائم را دریافت نکند.

شرایط  اخذ پذیرش پناهندگی در کشور مجارستان :

اگر فردی به واسطه جنگ و یا خطرات جانی، مالی و حیثیتی که او را تهدید می کند به کشور مجارستان پناه ببرد و پروسه پناهندگی را طی کند می تواند پناهندگی را اخذ نماید. مقامات باید هر سه سال یکبار با شرایط حمایت حفاظتی مواجه شوند.

 

شرایط واجد شرایط بودن برای حمایت فرعی چیست ؟

شخص متقاضی پناهندگی اگر واجد شرایط پناهندگی نباشد، برای حمایت فرعی پذیرفته نخواهد شد و در صورتی که شخص متقاضی به کشور خود بازگردد امکان دارد عواقبی چون مجازات ، اعدام و … در انتظار او باشد.

کجا و چگونه میتوان درخواست های پناهندگی داد ؟

هر شخص باید خودش درخواست پناهندگی اش را در دفتر مهاجرت و پناهندگی ارائه دهد و به هیچ عنوان درخواست توسط دیگران امکان پذیر نمی باشد .

هزینه ی درخواست پناهندگی چقدر می باشد؟

اداره shall carry  در کشور مجارستان می باشد که در حیطه پناهندگی فعالیت دارد و کلیه هزینه های مترجم و ترجمه را تحت پوشش قرار می دهد .

 

چه زمانی درخواست پناهندگی رد می شود ؟

اگر فرد متقاضی پناهندگی با این رویا وارد کشور مجارستان شود که  مجارستان به عنوان سکوی پرتابی باشد برای اینکه بتواند در کشور دیگری که عضو اتحادیه اروپا می باشد پناهنده شود ، کشور دوم فرد متقاضی را مجددا به کشور مجارستان بازمیگرداند و درخواست پناهندگی فرد رد می شود. اما فرد پناهنده می تواند به صورت غیر قانونی از کشور مجارستان خارج شود و خود را به کشور دوم برساند ، در این صورت برای کشور دوم قابل تشخیص نیست و ممکن است که فرد متقاضی را به عنوان پناهنده قبول کند. حتی  شخص متقاضی می تواند ابتدا به کشور های غیر اتحادیه اروپا به عنوان کشور اول سفر کند و سپس به یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا برود و درخواست پناهندگی بدهد.

 

اسناد و مدارکی که برای درخواست پناهندگی مورد نیاز می باشد ؟

 • تمامی اسناد و مدارکی که دلیل فرار شما از کشور خودتان را توجیه کند.
 • متقاضی در طول پروسه پناهندگی باید همکاری لازم را با اداره مهاجرت داشته باشد .
 • با توجه به اینکه اداره مهاجرت تمامی مدارک را ترجمه میکند، نیازی نیست فرد متقاضی آن ها را ترجمه کند .

مدت زمانی که برای بررسی پرونده پناهندگی طول می کشد ؟

اداره مهاجرت می بایست حداقل طی ۶۰ روز پرونده مهاجرت فرد متقاضی را بررسی کند . این دوره ممکن است حتی 4 تا 2 سال هم طول بکشد و فرد هنوز جوابی از اداره مهاجرت دریافت نکرده است . در طول این مدت فردمتقاضی باید در کمپ هایی که توسط کشور مجارستان در اختیار مهاجرین قرار داده می شود زندگی کنند و در ضمن ماهیانه مبلغ بسیار کمی از طرف دولت مجارستان به مهاجرین داده می شود تا بتوانند هزینه های فردی خود را تامین کنند .

 

اگر کشور مجارستان تصمیم به اعطای پناهندگی یا حمایت فرعی به فرد متقاضی بدهد، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

فرد متقاضی پس از اخذ پناهندگی میتواند همانند یک شهروند مجارستانی در این کشور زندگی کند. فرد میتواند از تمام مزایایی که یک شهروند مجارستانی در این کشور برخوردار است بهره مند شو مانند ادامه تحصیل، کار، بیمه و …

اگر کشور مجارستان تصمیم به اعطای پناهندگی یا حمایت فرعی به متقاضی ندهد ، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

در صورتی که اداره مهاجرت کشور مجارستان بررسی های لازم را انجام دهد و به این نتیجه برسد که نمیتواند این پناهجو به کشور خود برگردد، به او اقامت موقت اعطا می کند. ولی اگر ثابت شود که فرد متقاضی میتواند به کشور خود باز گردد سریعا از کشور مجارستان اخراج میشود .

اگر درخواست فرد رد شود برای پیگیری میتواند در دادگاه تجدید نظر حاضر شود و درخواست خود را مجددا اعلام نماید . دادگاه تجدید نظر مجددا درخواست فرد را مورد بررسی قرار می دهد و در نتیجه ممکن است این نظر را رد و یا قبول کند .

ایا تفاوتی بین پناهندگان و افراد پذیرفته شده  برای حمایت فرعی از نظر واجد شرایط بودن برای کمک و حمایت وجود دارد ؟

در کشور مجارستان همه ی پناهندگان به یک چشم دیده می شوندو هیچ تمایزی قائل نمی شوند.

چه نوع حمایتی از پناهندگان و افرادی که برای حمایت فرعی پذیرفته شدند ارائه می شود ؟

کلیه خدمات بهداشتی و درمانی افراد توسط دولت تامین می شود  .

به طور دائم تمامی امکانات مالی فرد پناهجو را پشتیبانی میکند .

چکیده مطالب

 

در این مقاله مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان، روشهای مهاجرت به مجارستان که شامل مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می باشد مورد بررسی قرار گرفت و همه موارد را بطور جامع و کامل توضیح دادیم، امیدواریم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم  بتواند راهگشای مسیر مهاجرت شما باشد.

 

مقالات مرتبط با مهاجرت به مجارستان

دانشگاه

دانشگاه های مجارستان

دانشگاههای مجارستان در چند سال اخیر جزء پرطرفدار ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در خارج از کشور بوده اند و متقاضیان زیادی جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان راهی این کشور شده اند. چرا کشور مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

تحصیل

تحصیل در مجارستان

تحصیل درکشور مجارستان بسیار مورد علاقه دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای آسیایی است. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور مجارستان سفر می کنند بیش تر از کشورهای ایران، آلمان، نروژ، اسرائیل و سوئد می باشند.

اخذ ویزا

اخذ ویزای مجارستان

ویزای مجارستان، از مهرماه سال ۹۷ برای هیچکس به صورت انفرادی صادر نمی‌شود و برای اخذ ویزای کشور مجارستان حتما باید به صورت تور گروهی اقدام کرد. مهم ترین شرط برای اخذ ویزای این کشور گردش حساب و تمکن مالی می باشد؛

زندگی

زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان به دلیل مزایای زیادی که نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن دارد، اخیرا مورد توجه افراد زیادی که قصد مهاجرت دارند می باشد، اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید با ما همراه باشید ...

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟