تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

تحصیل درکشور مجارستان بسیار مورد علاقه دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای آسیایی است. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور مجارستان سفر می کنند بیش تر از کشورهای ایران، آلمان، نروژ، اسرائیل و سوئد می باشند. مجارستان دارای تعداد زیادی دانشگاه معتبر در سطح جهانی می باشد. در دانشگاه های کشور مجارستان دروس علاوه بر زبان مجاری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود، بعلاوه دانشجویان الزامی جهت ارائه مدرک زبان ندارند و دانشگاه های مجارستان امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در دانشگاه ها برای کلیه دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.

شرایط تحصیل در مجارستان

 

شرایط تحصیل در کشور مجارستان به این صورت است که مقطع دانشگاه شامل 3 مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد. نظام آموزشی مجارستان از سیستم فرآیند بولونیا پیروی می کند (سیستم آموزشی واحد کشورهای اروپایی) که شامل امتیازبندی بجای معدل می باشد و نتایج امتحانات نهایی هر ترم از 5- 1 امتیازبندی می شوند.

 

تحصیل در مجارستان

برای دریافت اقامت مجارستان با ما تماس بگیرید.

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

 

مزایای تحصیل در مجارستان

 • هزینه تحصیل و زندگی در کشور مجارستان پایین تر از سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن است.
 • اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان بسیار ساده است .
 • بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.
 • در دانشگاه های مجارستان دروس به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود.
 • امکان ادامه تحصیل بدون مدرک زبان نیز وجود دارد.
 • دانشجویان پس از فارغ التحصیلی حدود 6 ماه فرجه دارند تا مشغول کار شوند تا بتوانند اقامت موقت را به اقامت کاری تبدیل کنند و پس از گذشت حدود 3 تا 5 سال اقامت دائم دریافت کنند.
 • امکان بردن همراه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری
 • امکان کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته
 • به دلیل اعتبار مدارک دانشگاهی مجارستان در سطح بین المللی دانشجویان می توانند در سایر کشورها نیز مشغول به کار شوند.

 

معایب تحصیل در مجارستان 

 • در مجارستان نیز مانند تمامی کشورهای اروپایی هر دانشجو برای تامین بخشی از هزینه هایش فقط مجاز به هفته ای 20 ساعت کار می باشد.
 • دانشجویان گروه پزشکی به دلیل سختی دروس دائما در حال مظالعه هستند و عملا زمانی برای اینکه بتوانند از فرصت شغلی استفاده کنند ندارند.
 • برای استفاده از فرصت شغلی دانشجو لازم است با زبان انگلیسی و مجاری آشنایی کامل داشته باشد.

 

 

 

تحصیل در مدارس مجارستان

 

تحصیل در مجارستان به این صورت است که از سن 6-3 سالگی آموزش در دوره پیش دبستانی واز سن 16-6 سال در مدارس به صورت اجباری برای همه دانش آموزان ارائه می شود. آموزش دوره ابتدایی 8 سال و آموزش دوره متوسطه 4 سال بطول می انجامد. آموزش دوره ابتدایی شامل آموزش زبان، ریاضیات، هنر، موسیقی، مطالعات محیطی، ادبیات، زیست شناسی، جغرافیا، تاریخ، شیمی، فیزیک می باشد.دوره های تحصیلی در دبیرستان که به دوره  gimnazium معروف است، برای ورود به دانشگاه برنامه ریزی شده است. در کشور مجارستان تسلط به زبان انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین هفته ای 20 ساعت برای دانش آموزان کلاس زبان تشکیل می دهند. و قابل ذکر است که در کشور مجارستان مدارس بین المللی وجود دارند که امکان تحصیل را برای دانش آموزان خارجی نیز فراهم می آورند. بسیاری از دانشجویانی که تمایل دارند در کشورهایی چون آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و سایر کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند، برای یادگیری زبان به مجارستان سفر می کنند تا بتوانند پس از این دوره آموزشی به راحتی در هرکشوری که تمایل دارند ادامه تحصیل دهند.

 

تعدادی از مدارس مهم مجارستان

 

 • International School of Budapest

 

 • The Austrian-Hungarian European School

 

 • Gustave Eiffel French School of Budapest

 

 • Sek Budapest International School

زبان تحصیل در مدارس مجارستان

مدارس آمریکایی و انگلیسی مجارستان یک گزینه بسیار عالی برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور مجارستان می باشند. تحصیل در مدارس مجارستان به زبان مجارستانی و در میان موضوعات آموزش داده شده یک یا دو زبان خارجی مانند انگلیسی ، آلمانی و یا فرانسوی نیز می باشد. علاوه بر گرفتن مدارک متوسطه به زبان انگلیسی فرد برای ورود به دانشگاه از آمادگی بیشتری برخوردار می شود.

 

دبیرستان های کشور مجارستان

تحصیل در مقطع دبیرستان این کشور دارای سطح ۲ و سطح ۳می باشد که بر طبق نظام آموزشی ایران معادل دوره اول دبیرستان ، دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی است. نظام آموزشی مجارستان منطبق با نظام آموزشی اروپا بوده و سنین ۱۶ تا ۱۸سال را شامل می شود. دانش آموزان در کشور مجارستان بر اساس مطالعات قبلی خود در هنگام درخواست برای یک موسسه عالی رتبه بندی می شوند. این رتبه بندی طبق میانگین نمره از مطالعات قبلی و گاهی اوقات تجربه کار در صورت درخواست برای برنامه های خاص انجام می شود. تعداد مدارس دو زبانه در دوره متوسطه بیشتر از دوره ابتدایی است. در این نوع مدارس تقریبا نیمی از دروس به زبان انگلیسی و اکثر دروس همچنان به زبان مجارستانی تدریس می شوند و دانش آموزان می بایست امتحانات نهایی خود را به زبان مجارستانی بدهند. مدارس و دبیرستان های مجارستان بیشتر مناسب افرادی می باشد که به سن ۱۸ سال نرسیده و در کشور مجارستان اقامت داشته باشند.

 

تحصیل-در-مدارس-مجارستان

فنی و حرفه ای

سطح این دوره برای دانش آموزان سنین ۹ تا ۱۲ است ولی دانش آموزان سنین ۱۴ تا ۱۸ سال نیز به صورت اختیاری می توانند این دوره را بگذرانند. علاوه بر دبیرستان ‌ها، مدارس متوسطه فنی حرفه ‌ای با دوره های۴ ساله و هنرستان های فنی حرفه ‌ای با دوره های۲ تا ۴ ساله که تنوع گوناگونی داشته ، پذیرای دانش‌ آموزان ۱۴ تا ۲۰ ساله می باشد.

برخی از این هنرستان ‌ها و مدارس فنی حرفه ‌ای ، صرفا ویژه دانش ‌آموزانی است که توانایی تکمیل مقاطع پایین ‌تر را نداشته و یا با مشکلات خاصی در برخی دروس پایه مواجه بوده ‌اند. مدارک مدارس بین المللی شهر بوداپست مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران می باشد. 

مدرسه سفارت ایران در بوداپست

سفارت ایران در بوداپست یک دبستان کوچک با سه اتاق آموزشی دارد که دارای امکانات آموزش برای کودکان تا مقطع پنجم دبستان می باشد. با پذیرش در این دبستان اداره مهارجرت مجارستان به دانش آموزان ویزای تحصیلی نمی دهد. هزینه تحصیل در مدرسه سفارت ایران در مجارستان طبق تعرفه آموزش و پرورش ایران سالیانه حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار می باشد. زوج هایی که مشغول به کار و یا شاغل به تحصیل در مجارستان می باشند می توانند فرزندان خود را در مدرسه سفارت ایران برای دوره های ابتدایی ثبت نام کنند. نحوه تدریس به دانش آموزان و امتحانات آخر سال در این مدرسه زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ایران و همچنین مدرک اخذ شده نیز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران و آموزش و پرورش کشور مجارستان می باشد. بعد از تمام شدن دوره دبستان، دانش آموزان موظف به تایید مدارک خود در آموزش و پرورش کشور مجارستان می باشند تا بتوانند در مقاطع تحصیلی بالاتر در مجارستان نیز تحصیل نمایند.

 

دانش آموزان مقاطع بالاتر می توانند از مدارس اینترنتی وابسته به آموزش و پرورش ایران استفاده کرده و یا در مقاطع بالاتر باید به مدارس بین المللی انگلیسی زبان مانند مدارس زیر مراجعه نمایند :

 

 مدرسه بین المللی آمریکایی بوداپست(American International School)

مدرسه ای به صورت شبانه روزی و بین المللی که در کلیه مقاطع ، خدمات تحصیلی ارائه می دهد و در حومه شهر بوداپست واقع شده است. دانش آموزان باید در امتحان زبان انگلیسی و مصاحبه شرکت کنند تا مقطع تحصیلی آنها مشخص شود. این مدرسه دارای فضای آموزشی بسیار بزرگ با امکانات پانسیون شبانه روزی می باشد. هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی آمریکایی سالیانه ۱۹۸۰۰ دلار است و در حال حاضر این مدرسه نامه تضمین برای صدور ویزای تحصیلی صادر نمی کند.

 مدرسه بین المللی انگلیسی بوداپست(British School)

این مدرسه در شهر بوداپست واقع شده است و دارای امکانات خوب آموزشی به زبان انگلیسی با پانسیون کامل برای دانش آموزان خارجی می باشد. دانش آموزان برای مشخص شدن سطح علمی خود باید در امتحان تعیین سطح علمی و زبان انگلیسی شرکت کنند. هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی انگلیسی سالیانه ۱۶۰۰۰ دلار می باشد. دانش آموزان حداقل باید ۲ سال در این مدرسه ثبت نام کنند و دانش آموزان ایرانی را صرفا برای ثبت نام در سال آخر دبیرستان نمی پذیرد.

مدرسه بی ام ای مجارستان (BME international School)

مدرسه بی ام ای که وابسته به دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست و در نزدیکی همین دانشگاه واقع شده ، از سال گذشته شروع به پذیرش دانش آموزان خارجی به زبان انگلیسی نموده است. هزینه تحصیل در مدرسه بی ام ای مجارستان ۵۰۰۰ دلار است. این مدرسه امکانات پانسیون کامل و خوابگاه ندارد و دانش آموزان باید خانه اجاره کنند. 

مزایای تحصیل پیش از دانشگاه در مجارستان

– یادگیری کلیه دروس با مهارت های عملی همراه است.

– به طور کلی آموزش در این کشور شامل افزایش فرصت های زبان آموزی ، ارتباط آموزش و پرورش با بازار کار و افزایش کیفیت مدارس به طور مستمر

می باشد.

 

موسسات آموزش زبان مجاری در مجارستان

با توجه به اینکه مردم کشور مجارستان به زبان مجاری صحبت می کنند و افراد مسن تر جامعه نیز به زبان های روسی و آلمانی آشنایی دارند به تمام دانشجویانی که قصد تحصیل و زندگی در این کشور را دارند توصیه می شود زبان مجاری را نیز در اوقات فراغت در کالج ها و موسسات آموزشی فرا گیرند.

هزینه دوره زبان مجاری در این موسسات حدود۱۰۰ الی ۲۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی

 

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی به این صورت است که  طول دوره کارشناسی 4-3 سال است؛ دانشگاه های مجارستان مقطع کارشناسی در دانشگاه های مجارستان نیازی به امتحان ورودی ندارد مگر در مواردی خاص مانند این که دانشجو عضو اتحادیه اروپا نباشد.

 

برای پذیرش دوره کارشناسی باید:

·         مهارت زبان انگلیسی شما اثبات شود، مدرک زبان مورد نیاز در این دوره ها آیلتس 6-5 و یا تافل 80-60 است.( اگر مدرک زبان انگلیسی نداشته باشید می توانید در دوره های آموزش زبانی که  مؤسسات و دانشگاههای مجارستان برگزار می کنند، شرکت کنید.)

·         مدارک دیپلم شامل ریز نمرات به زبان های مجاری و انگلیسی به دانشگاه مقصد ارائه شود.

 

رشته های پر طرفدار در دانشگاه های مجارستان

·         رشته هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی به دلیل اینکه اولین مدرک بعد از دوره 6-5 ساله مدرک کارشناسی ارشد است.

 

·         دوره های مدیریت در دانشگاه های بین المللی

 

 

تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد

 

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که به دلیل کیفیت بالای موسسات آموزشی و هزینه های مقرون  به صرفه تحصیل و زندگی در مجارستان طرفداران زیادی دارد. در کشور مجارستان نزدیک به 30.000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل هستند. در دانشگاه های مجارستان مقطع کارشناسی ارشد از سیستم بولونیا پیروی می کنند به این مفهوم که در سراسر جهان مورد تأیید است. تعداد زیادی از دانشگاه های مجارستان دوره های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. مهلت ثبت نام برای بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد 15 فوریه و 15 نوامبر است. فرد متقاضی برای پذیرش دوره های کارشناسی ارشد لازم است مقطع لیسانس خود را حداقل به مدت 3 سال گذرانده باشد. مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در این دوره ها آیلتس 5.5 – 6.5 یا تافل 70 – 80 است.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دردوره کارشناسی ارشد:

 • فرم درخواست
 • اسکن گذرنامه متقاضی
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه دوره کارشناسی
 • سوابق شغلی در صورت نیاز
 • رزومه
 • گواهی دیپلم به همراه ریز نمرات
 • گواهی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در مجارستان مقطع دکتری

 

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود و بدون مدرک زبان ادامه تحصیل در این مقطع به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. در این مقطع رشته های خاصی مانند هنر، اقتصاد، کشاورزی و مهندسی را به صورت تخصصی و پیشرفته ارائه می دهند. در این مقطع دولت مجارستان کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در نظر می گیرد.طول دوره دکتری 3 تا 4 سال ودر برخی اوقات تا 5 سال است. دوره دکتری فقط در دانشگاه های این کشور برگزار می شود. گذراندن این مقطع حتما نیاز به راهنما دارد، بنابراین پیش از ورود به دانشگاه راهنمای خود را تعیین کنید؛ حتما از یک راهنما کمک بگیرید. همچنین پس ازگذراندن دو سال تحصیلی در این مقطع امتحان شفاهی جهت ارزیابی کلی دانشجو و دانش عمومی برگزار می شود. مدرک دکتری زمانی صادر می شود که ارزیابی آخر یعنی بررسی پایان نامه و دفاع از آن توسط دانشجو انجام شود و مورد تأیید استاد راهنما و شورای ارزیابی دانشگاه باشد.

 

 

مراحل برنامه دکتری:

 

_مرحله اول: شامل یک دوره، یک تا دو ساله است که یک برنامه آموزشی شامل تدریس، آزمایش و سمینار دارد و جمعا 120 واحد درسی است.

 

_مرحله دوم:  شامل یک دوره دو تا سه ساله است که تحقیق و پروژه اصلی دوره دکتری است.

 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دکتری

 

 • مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • مقالات علمی و پژوهشی
 • رزومه

 

هزینه تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان در هر مقطع تحصیلی نیازمند هزینه بوده و هزینه ای بین 500 الی 600 یورو در هر ترم را برای دانشجو در برخواهد داشت.

 • هزینه تحصیل در کشور مجارستان برای دانشجویان اروپایی 700 تا 1000 یورو در سال است.
 • هزینه تحصیل بارای مقطع دکتری بین 5.000 تا 15.000 یورو در سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی به طور متوسط 9000 تا 20.000 یورو است.
 • هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی حدودأ 4000 تا 6000 یورو است.
 • هزینه تحصییل دررشته ی مهندسی 16 الی 25 هزار یورو در هر ترم می باشد.

تمامی  این هزینه ها به همراه 15 یورو هزینه ثبت نام و امتحانات خواهد بود.

جمع بندی هزینه ها بطور تقریبی:

 • شهریه دانشگاه حدود 2000 یورو در سال
 • خوابگاه 80 تا 110 یورو در ماه
 • آپارتمان شخصی 240 تا 400 یورو در ماه
 • آپارتمان اشتراکی 100 تا 180 یورو در ماه
 • غذا 125 یورو در ماه
 • تفریحات 40 یورو در ماه
 • دوچرخه سواری رایگان
 • حمل و نقل با دستگاه های عمومی 13 یورو در ماه

ویزای تحصیلی مجارستان

 

ویزای تحصیلی کشور مجارستان نیازمند حداقل سن 18 سال بوده و پروسه زمانی رسیدگی به درخواست اخذ ویزای دانشجویی کشور مجارستان حدودا 1 الی 3 ماه به طول خواهد انجامید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:

 

 • مدارک تحصیلی دانشجو

 

 • بیمه مسافرتی

 

 • نامه ای مبنی بر هدف از تحصیل در کشور مجارستان

 

 • ارائه مدرک زبان در صورت نیاز( بستگی به دانشگاه دارد)

 

 • رسید پرداخت شهریه

 

 • عکس پاسپورتی

 

 • مدارک شناسایی

 

 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در مجارستان

 

 • رسید پرداخت هزینه سفارت به مبلغ 60 یورو در سفارت های مجارستان و 18000 فارینت در خاک مجارستان

 

 • اجاره نامه به مدت حداقل 1 ماه در شهر محل تحصیل در مجارستان

 

 

 

 

هزینه های زندگی در مجارستان

 

کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه های پایین تری دارد؛ اگر قصد دارید در شهرهای بزرگ مجارستان  زندگی کنید در نظر داشته باشید که سالیانه حدود 9.500 یورو هزینه زندگی شما خواهد شد. در اغلب دانشگاه های مجارستان خوابگاه های دانشجویی وجود دارد، در صورتی که دانشگاه مورد نظر دارای خوابگاه نبود می توانید از خوابگاه هایی که در سطح شهر برای دانشجویان در نظر گرفته شده است استفاده کنید. اجاره مسکن با توجه به محل زندگی شما حدود 200 تا 500 یورو در ماه می باشد. بیمه دانشجویی نیز ماهیانه حدود 60 یورو می باشد.

 

 برخی از هزینه های زندگی در مجارستان

 

 • قیمت یک وعده غذایی در رستوران ارزان یورو 5.37
 • یک بطری آب یورو 0.64
 • یک لیتر شیر یورو 0.70
 • یک کیلوگرم برنج یورو 0.92
 • عدد تخم مرغ12 یورو 1.56
 • یک کیلوگرم سینه مرغ یورو 4.32
 • یک کیلوگرم گوشت گاو یورو 7.62
 • یک کیلوگرم سیب یورو 0.99
 • یک کیلوگرم سیب زمینی یورو 0.62
 • بلیط یک طرفه اتوبوس یورو 1.11
 • تعرفه تاکسی یورو 2.21
 • اشتراک یک ماهه اینترنت یورو 12.60
 • هزینه آب و برق، آب، زباله و انرژی یورو 148.66
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر یورو 389.01
 • آپارتمان یکخوابه خارج از شهر یورو 287.22

 

دوره های پیش پزشکی در کالج های مجارستان

 

کالج مک دانیل:

دانشجویان در این کالج با شهریه ای حدود ۵۴۰۰ یورو در سال می توانند تحصیل نمایند.

کالج اویسینا:

دانشجویان در این کالج با شهریه ای حدود ۵۲۰۰ یورو در سال می توانند تحصیل نمایند ؛ همچنین در این کالج دانشجویان امکان بورسیه را خواهند داشت که این بورسیه بر اساس توانایی های افراد به آن ها تعلق خواهد گرفت. این کالج در پایتخت مجارستان، بوداپست واقع شده است و مورد تایید ایران نیز می باشد.

کالج پزشکی پچ:

دانشجویان در این کالج با شهریه ای حدود ۱۰،۰۰۰ -۱۶،۰۰۰ دلار در سال می توانند تحصیل نمایند، کالج پچ یکی از بهترین کالج ها برای رشته های دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی است.

کالج دونا:

دانشجویان در این کالج با شهریه ای حدود ۵۲۰۰ یورو در سال می توانند تحصیل نمایند؛ این کالج نیز در شهر بوداپست پایتخت مجارستان واقع شده است.

تحصیل در مجارستان و ویزای همراه

افراد متقاضی که قصد دارند از طریق دریافت ویزای تحصیلی در کشور مجارستان اقامت بگیرند، ابتدا باید پذیرش و ویزای خود را اخذ نمایند و پس از ورود به کشور مجارستان و دریافت کارت اقامت موقت خود، به اداره مهاجرت این کشور جهت ارائه درخواست الحاق خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال ) مراجعه نمایند. پس از بررسی مدارک ارائه شده توسط متقاضی و گذراندن پروسه زمانی سه الی چهار ماهه و همچنین پس از دریافت جواب مثبت از اداره مهاجرت کشور مجارستان ، خانواده متقاضی می توانند به وی ملحق گردند.

کار دانشجویی در مجارستان

در کشور مجارستان هم مانند بقیه کشورها دانشجویان بین المللی ، ضمن تحصیل اجازه کار دارند. در کشور مجارستان دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقاطع دکتری 30 ساعت در هفته به شکل پاره وقت اجازه کار دارند و همچنین طبق قانون دانشجویان بین المللی باید دارای حداقل سن 16 سال باشند. شرکت های بین المللی جایگاه های شغلی چند زبانه برای استخدام دانشجویان بین المللی دارند. بزرگترین شرکت های بین المللی GE و TATA می باشند.

موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان

آیا پس از تحصیل در مجارستان موقعیت شغلی برای دانشجو وجود دارد؟

تحصیل در کشور مجارستان به دلیل اینکه جزء اتحادیه شنگن می باشد، برای دانشجویان بین المللی فرصتی را برای ورود به مشاغل تخصصی و شرکت های بین المللی فراهم می نماید. از طرفی نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد، بنابراین می توان امیدوار بود که می تواند موقعیت های شغلی فراوانی برای دانشجو فراهم شود. دانشجو اگر قصد اقامت و شرایط اقامت (مسکن، بیمه درمانی و تمکن مالی برای پرداخت هزینه زندگی ) در کشور مجارستان را داشته باشد و  باید 15 روز پیش از اتمام اقامت دانشجویی برای تمدید اقامت اقدام نماید، این اقامت تا 9 ماه فابل تمدید است. چنانچه دانشجو موفق به استخدام شود ویزای دانشجویی او به ویزای کاری تبدیل خواهد شد. البته قابل ذکر است که برخی دانشگاه ها نیز پیشنهادات شغلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و در زمینه کاریابی به آنها کمک می کنند.

معرفی دانشگاه های برتر در مجارستان

 

هر دانشجویی در هر دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل داشته باشد لازم است از کیفیت و رتبه دانشگاه مورد نظر اطلاع داشته باشد.

در جدول ذیل برترین دانشگاه های کشور مجارستان به همراه رتبه آن دانشگاه در مجارستان و رنکینگ جهانی آن آورده شده است:

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در مجارستان

رنکینگ جهانی

دانشگاه Eötvös Loránd بوداپست

1

  463

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست BME

2

516

دانشگاه سگد

3

669

دانشگاه دبرسن

4

752

دانشگاه پچ

5

1051

دانشگاه پانونیا

6

1826

دانشگاه کورینوس

7

1860

دانشگاه سملوایز

8

1927

دانشگاه سنت ایستون

9

1951

دانشگاه اوبادا

10

2095

دانشگاه میسولک

11

2270

دانشگاه PPKE

12

2440

دانشگاه غرب مجارستان

13

2453

کالج Nyíregyháza

14

2904

دانشگاه کاپوسوار

15

4399

دانشگاه   Széchenyi István

16

4998

دانشگاه ملی خدمات عمومی

17

5739

دانشگاه دامپزشکی سنت استفان

18

5897

دانشگاه    Esterházy Károly

19

6174

دانشگاه گاسپار کرولی

20

6803

 

زبان کشور مجارستان

 

زبان رسمی کشور مجارستان، زبان مجاری می باشد که از خانواده فین واوگری و پر گویش ترین در بین زبان های اورالی است .

 

 

تحصیل پزشکی در مجارستان

 

پزشکی مجارستان به این صورت است که کشور مجارستان هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر جهان پذیرش می کند. موسسات آموزشی که در آن ها دوره ی پزشکی برگزار می شود به استانداردهای جهانی متصل هستند و دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک از دانشگاه مجارستان می شوند، این مدرک در سراسر اتحادیه اروپا معتبر است.

 

تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

 

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به این صورت است که دانشجویانی که قصد دارند در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان تحصیل نمایند، لازم است یک دوره پنج ساله تحصیلی را در این کشور سپری کنند، که این دوره شامل دو قسمت علوم پایه و بالینی می باشد. در کشور مجارستان برای دانشجویان رشته دندانپزشکی هر سال دو ترم ارائه می‏‌گردد. متقاضیان لازم است آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند و همچنین دوره یکساله پیش پزشکی و یا پیش دانشگاهی پزشکی را که توسط کالج‌ها و موسسات مختلف ارائه می شود را سپری نمایند. دانشجویان رشته دندانپزشکی مجارستان سه سال اول را در دانشگاه علوم پایه، دوره های ابتدایی دندانپزشکی را آموزش می‌بینند. این دوره‌ها پایه و اساس دندانپزشکی بالینی محسوب می شوند. دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی مجارستان در حال ادامه تحصیل می باشند، در سال آخر در کنفرانس‌های بالینی و فعالیت‌های خارج از دانشگاه مانند فعالیت‌های بیمارستانی مشغول می‌‏شوند و در پایان نیز یک سری آزمون از دانشجویان گرفته می شود که در صورتی که این آزمون ها را با موفقیت پشت سر بگذرانند، به آن‌ها مدرک دکترای دندانپزشکی اعطا خواهد شد.

مزیت های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

 

 • تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان مورد توجه بسیاری از افراد و دانشجویان در سطح دنیا از جمله دانشجویان خوب کشور عزیزمان ایران می‏باشد. در ادامه به مهمترین مزیت های تحصیل دندانپزشکی در کشور مجارستان اشاره خواهیم کرد:

 

 • معتبر بودن تمامی مدارک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه‌های معتبر مجارستان

 

 • امکان اشتغال پس از پایان دوره تحصیل در مجارستان و کشورهای عضو اتحادیه شنگن

 

 • دانشجویان رشته دندانپزشکی دانشگاه های معتبر در کشور مجارستان، این امکان را دارند که در حین تحصیل به دیگر کشورهای اروپایی و یا کشورهایی همچون آمریکا و کانادا انتقال پیدا کنند.

 

 • مدارک ارائه شده رشته دندانپزشکی توسط دانشگاه‌های مختلف مجارستان نیازی به معادل سازی ندارند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‏باشد.

 

 • دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در صورتی که تمایل داشته باشند در ایران ادامه تحصیل دهند می توانند ادامه دوران تحصیل خود را در ایران سپری کنند.

 

 • سطوح آموزشی و پژوهشی کشور مجارستان در سطح بالا و بین‌المللی قرار دارند.

 

 • دانشجویان می‏توانند از خدمات بیمه درمانی استفاده کنند

 

 • به دلیل اینکه هزینه تحصیل و زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای ما ایرانی‌ها بسیار مقرون به صرفه تر است و همچنین کیفیت و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه‌های کشور مجارستان در سطح بسیار بالایی می‏باشد، ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان یکی از بهترین مقرون به صرفه ترین گزینه‌ها به حساب می‏آید. همچنین تحصیل در این رشته یکی از راحت ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان است.

 

چکیده مطالب

 

در این مقاله تحصیل در مجارستان ، مزایای تحصیل در کشور مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم و شرایط سنی تحصیل در مجارستان مورد بررسی قرار گرفت و همه موارد را بطور جامع و کامل توضیح دادیم، امیدواریم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم  بتواند راهگشای مسیر مهاجرت شما باشد.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در مجارستان

اخذ ویزا

اخذ ویزای مجارستان

ویزای مجارستان، از مهرماه سال ۹۷ برای هیچکس به صورت انفرادی صادر نمی‌شود و برای اخذ ویزای کشور مجارستان حتما باید به صورت تور گروهی اقدام کرد. مهم ترین شرط برای اخذ ویزای این کشور گردش حساب و تمکن مالی می باشد؛

زندگی

زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان به دلیل مزایای زیادی که نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن دارد، اخیرا مورد توجه افراد زیادی که قصد مهاجرت دارند می باشد، اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید با ما همراه باشید ...

دانشگاه

دانشگاه های مجارستان

دانشگاههای مجارستان در چند سال اخیر جزء پرطرفدار ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در خارج از کشور بوده اند و متقاضیان زیادی جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان راهی این کشور شده اند. چرا کشور مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

مهاجرت

مهاجرت به مجارستان

کسانی که تمایل به مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، مهاجرت به مجارستان می تواند سکوی پرتابی باشد، زیرا با اخذ اقامت مجارستان که عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، می توان در بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا اقامت آن کشور را نیز اخذ نمود.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟