اخذ ویزای مجارستان

ویزای مجارستان

 

ویزا مجوزی است که توسط نماینده دولت کشور مقصد ، برای شخص خارجی صادر می شود. ویزای مجارستان، از مهرماه سال ۹۷ برای هیچکس به صورت انفرادی صادر نمی‌شود و برای اخذ ویزای کشور مجارستان حتما باید به صورت تور گروهی اقدام کرد. مهم ترین شرط برای اخذ ویزای این کشور گردش حساب و تمکن مالی می باشد؛  پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، ۱۴ روز کاری طول می کشد تا جواب ویزا برای شما ارسال شود.

سفر به مجارستان بدون ویزا

 

آیا این امکان وجود دارد که بدون ویزا به مجارستان سفر کرد؟

اعتبار پاسپورت هر کشور تعیین می کند که آیا برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ پاسپورت هست یا خیر؟ایرانیان نیز برای ورود به بسیاری از کشورها نیاز به اخذ ویزا دارند که با توجه به هدف سفر و ورود به کشور مقصد نوع ویزا تعیین میگردد. مجارستان از جمله کشورهایی می باشد که ایرانیان برای ورود به این کشور می بایست ویزا اخذ نمایند و بدون ویزا به هیچ عنوان امکان سفر ندارند. .

اخذ ویزای مجارستان

برای دریافت اقامت مجارستان با ما تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

 

شرایط اخذ ویزای مجارستان، به شرح زیر است :

۱. تمکن مالی: هر نفر برای اخذ ویزای مجارستان نیاز به تمکن مالی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. البته قابل ذکر است که از این مبلغ، مقداری بابت ضمانت نامه تور گروهی کسر می‌شود.

۲. گردش حساب: مهم ترین عامل تاثیر گذار در راستای اعطای ویزای مجارستان به فرد، گردش حساب ۳ ماه اخیر ایشان می‌باشد. در گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب اهمیتی ندارد بلکه فقط تعداد تراکنشات حساب متقاضی محاسبه می گردد.

۳. اقدام به صورت تور گروهی: بدلیل افزایش تعداد پناهندگان ایرانی در کشور مجارستان و کشور‌های عضو شنگن، مجارستان تصمیم گرفت تا به افرادی که به صورت انفرادی اقدام  به دریافت ویزا می‌کنند، ویزا اعطا نکند. بنابراین با توجه به شرایط موجود، هر فرد فقط می‌تواند به صورت تور گروهی جهت اخذ ویزای مجارستان اقدام کند.

 

هزینه ویزای مجارستان

 

بدلیل اینکه ویزای کشور مجارستان به صورت انفرادی صادر نمی‌شود، پس واضح است که هزینه ویزای آن باید بصورت تور گروهی پرداخت ‌شود ؛ بنابراین فرد در این حالت نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای اخذ ویزا ندارد.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان

 

مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لازم نیست که از سوی دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای مجارستان تائیدیه بگیرید، همان مهر دارالترجمه کافی است.

 

 لیست مدارک جهت اخذ ویزای کشور مجارستان

 • فرم درخواست ویزای مجارستان
 • گذرنامه فعلی به علاوه کلیه گذرنامه های قبلی فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
 • گردش حساب
 • تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی و واچر هتل
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت اشتغال به تحصیل)
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی
 • ارائه مدارک شغلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

در چه صورت درخواست ویزای مجارستان ریجکت می شود؟

 • بر اساس فانونی که از سال 97 در کشور مجارستان تصویب شد ، معمولا افرادی که به صورت انفرادی یا خانوادگی درخواست ویزا می دهند ویزای آنها ریجکت خواهد شد.
 • در صورتی که فرد سوء پشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال داشته باشد.
 • ارائه تاریخچه سفرهای دروغین و یا غیر واقعی
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
 • در صورتی که نتوانید افسر ویزای مجارستان را از هدف خود برای ورود به این کشور قانع کنید.

آیا امکان اینکه ریجکتی ویزای مجارستان را رفع کنیم وجود دارد؟

آیا امکان اعتراض به رد شدن درخواست ویزای کشور مجارستان وجود دارد؟

امکان رفع ریجکتی برای ویزای مجارستان، وجود ندارد. در صورتی که فرد با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشد، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشد. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده باشد، می‌تواند پس از 6 ماه از زمان رد شدن درخواست‌، دوباره اقدام کند.

امکان اعتراض به رد شدن درخواست ویزای مجارستان وجود دارد، به این صورت که فرد متقاضی باید با نامه ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از طی کردن این مراحل، بعد از 45 روز کاری جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام خواهد شد.

انواع ویزای مجارستان

 

انواع ویزای مجارستان بر اساس هدف سفر متقاضی از سفر به این کشور، صادر می‌شود. همانطور که گفتیم مجارستان جزءکشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن است و فردی که اقامت مجارستان را داشته باشد می تواند به همه کشورهای عضو شنگن بدون ویزا سفر کند. در ادامه به بررسی انواع ویزای مجارستان می‌پردازیم:

ویزای توریستی مجارستان

 

با توجه به قوانین موجود که کشور مجارستان از سال 97 برای تصویب کرده، در حال حاضر امکان سفر به صورت انفرادی وجود ندارد و فقط می توان از طریق تور گروهی برای اخذ ویزای توریستی اقدام کرد. با این نوع ویزا، توریست درهر 6 ماه به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مجارستان
 

·         ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا

·         پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

·         کلیه مدارک هویتی با ترجمه رسمی

·         عکس

·         بیمه مسافرتی

·         تمکن ملی

·         بلیط رفت و برگشت

·         مدارک رزرو هتل

·         کپی از ویزاهای قبلی در صورت دارا بودن

·         سند ملک ، گواهی اشتغال به تحصیل یا کار ( اگر وجود دارند.)

 

ویزای تحصیلی مجارستان

 

ویزای تحصیلی مجارستان در صورتی صادر می شود که حتما از سوی دانشگاه، مدرسه و یا یک موسسه آموزشی دعوت‌ نامه ای  ارائه کنید. ویزای تحصیلی مجارستان اعتبارش با به اتمام رسیدن تحصیل شما به پایان می‌رسد اما در صورت نیاز، می‌توانید آن را تمدید کنید و یا ویرای تحصیلی را به کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنید. با این روش فرد می تواند مهاجرت تحصیلی به مجارستان داشته باشد.

 

انواع دیگر ویزای مجارستان

 

ویزای شینگن نوع A (ویزای مجارستان با نام ترانزیت فرودگاهی)

ویزای شینگن نوع A یا ویزای ترانزیت فرودگاهی برای حمل و نقل هواپیمایی می باشد که به جهت توقف در فرودگاه و تعویض پرواز خواهد بود. این نوع از ویزای مجارستان برای اتباع غیر اتحادیه اروپا صادر می شود؛ در این حالت فرد برای رسیدن به کشور مورد نظر باید از یکی از کشورهای عضو شینگن عبور نماید و نیاز دارد که پرواز را تعویض کند ولی حق خروج از فرودگاه را ندارد و باید منتظر بماند تا با پرواز مورد نظر آنجا را به قصد کشور مقصد ترک کند.

 

ویزای شینگن نوع B  (ویزای مجارستان با نام ترانزیت)

ویزای مجارستان از نوع B یا ویزای ترانزیت مشابه ویزای نوع A می باشد؛ با این تفاوت که با این نوع ویزا افرادی که از اتباع غیر اتحادیه اروپا می باشند و قصد توقف در فرودگاه به منظور تعویض پرواز را دارند، می توانند به مدت 5 روز از فرودگاه خارج شوند. این نوع ویزا زمانی صادر می شود که میان پروازها یک وقفه چند روزه (نهایتا 5 روز) وجود داشته باشد.

 

ویزای شینگن نوع C (ویزای مجارستان با اقامت کمتر از ۹۰ روز)

ویزای مجارستان از  نوعC    ویزای کوتاه مدتی می باشد که  افرادی که آن را دریافت می کنند، می توانند به مدت زمان کمتر از 90 روز در منطقه شینگن حضور داشته باشند.

انواع ویزای مجارستان از نوع:

 

ویزای یکبار ورود (SINGLE)  دارنده ویزای یک بار ورود، تنها یک بار اجازه استفاده از این ویزا جهت ورود به خاک مجارستان و حوزه شینگن را دارد و در صورت خروج از خاک مجارستان با وجود ی که از اعتبار این ویزا باقی مانده باشد، دیگر اجازه ورود مجدد به خاک مجارستان را نخواهد داشت.

ویزای دوبار ورود ( DOUBLE )  دارنده ویزای دوبار ورود مجارستان به دارنده این امکان را می دهد که دو بار به خاک مجارستان و کشورهای حوزه شینگن وارد شود. البته به شرطی که زمان ورود مجدد از مدت زمان اعتبار این ویزا باقی مانده باشد.

ویزای چندبار ورود (MULTIPIE)  ویزای چند بار ورود مجارستان این امکان را برای دارنده این نوع ویزا فراهم می آورد که هیچگونه محدودیتی از نظر ورود به خاک مجارستان و حوزه شنگن نخواهد داشت ، اما بیش از 6 ماه  نمیتواند در این کشورها بماند.

ویزای بازدید کننده مجارستان

ویزای بازدید کننده مجارستان به افرادی اعطا می گردد که از طرف خویشاوندان و دوستان آنها که ساکن کشور مجارستان می باشند، برای آنها دعوتنامه ای ارسال شده باشد. حداکثر اعتبار این ویزا یک سال می باشد؛ این نوع دعوت نامه از اداره مهاجرت مجارستان دریافت می شود. فردی که دعوتنامه را ارسال می نماید باید مسئولیت کامل فرد بازدیدکننده را در طول اقامتش در کشور مجارستان بر عهده بگیرد.

 

ویزای کنفرانس مجارستان

ویزای کنفرانس مجارستان، ویزای نوع می باشد که برای درخواست این ویزا باید تمامی مدارک مورد نیاز در رابطه ویزای کوتاه مدت و دعوت نامه معتبر و  رسمی از ارگانی که این کنفرانس را ترتیب دیده را همراه داشته باشید. در این نوع ویزا بررسی مدارک در طول 21 روز کاری انجام خواهد شد.

 

ویزای تجاری مجارستان

ویزای تجاری مجارستان مانند ویزای بازدید کننده این کشور، متقاضی باید یک دعوت نامه معتبر و  رسمی بمنظور درخواست برای این نوع ویزا داشته باشد،مدت زمان اعتبار ویزای مجارستان از نوع تجاری حداکثر سه ماه (90 روز) می باشد.

 

ویزای درمانی مجارستان

ویزای درمانی مجارستان به متقاضیانی اعطا می گردد که در خارج از اتحادیه اروپا حضور دارند ولی تمایل دارند خدمات درمانی از این کشور دریافت کنند. این ویزا در صورتی به فرد اعطا می گردد که اثبات نماید امکان مداوای او در کشور خودش وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای درمانی

·         کلیه مدارک بیمار که به تائید بیمارستانی در کشور مقصد درآمده است.

·         دعوتنامه از پزشک یا بیمارستانی در کشور مجارستان

·         ارائه تمکن مالی

ویزای کار مجارستان

ویزای کاری مجارستان دقیقا مشابه سایر کشورهای عضو شنگن می باشد. اخذ ویزای کاری مجارستان به این صورت است که فرد متقاضی کار که خارج از اتحادیه اروپاست ، باید یک کارفرمای معتبر مجارستانی را بیابد. سپس کارفرما به مدت سه ماه موقعیت شغلی مورد نظرش را در کشور مجارستان آگهی می نماید، زیرا اولویت برای استفاده از آن شغل با اتباع خود کشور مجارستان می باشد. اگر داوطلبی برای این کار یافت نشد، این موقعیت شغلی به مدت سه ماه در کل اروپا آگهی می گردد که از عدم وجود فردی که بخواهد از این موقعیت شغلی استفاده کند مطمئن گردند، چون در کشورهای اروپایی اواویت با افراد بومی خود آن کشور است. اگر فردی با این موقعیت شغلی  یافت نشد، کارفرما می تواند به همراه کلیه مدارک و رزومه کاری فرد متقاضی غیر تبعه اتحادیه اروپا به اداره کار کشور مجارستان مراجعه کند و برای متقاضی درخواست اخذ مجوز کار نماید. اعتبار ویزای کاری تا زمانی است که فرد کارفرما با فرد متقاضی کار قرارداد داشته باشند، اگر این مدت طولانی شود مثلا 5 سال، در این 5 سال فرد باید در مجارستان مالیات این کشور را پرداخت نموده باشد و تمامی شرایط شهروندی کشور مجارستان را رعایت نماید. پس از گذشت 8 سال فرد متقاضی می تواند درخواست پاسپورت نماید.

 
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری

·         پاسپورت

·         ترجمه مدارک کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ریز نمرات

·         گواهی اجازه کار

·         عکس

·         اجاره نامه یک مسکن در مجارستان به جهت اقامت متقاضی

·         بیمه نامه

·         ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا

·         قرارداد استخدام با حقوق معین

ویزای زبان مجارستان

ویزای دوره زبان مجارستان به صورت یک ساله برای فرد متقاضی صادر خواهد شد و یک‌ ماه پس از دریافت این نوع ویزا، می‌تواند کارت اقامت موقت خود را در مجارستان دریافت کند. مدت زمان تحصیل در دوره زبان مجارستان یک سال به طول می‌ انجامد.

 

شرایط دریافت ویزای دوره زبان در مجارستان برای دوره زبان انگلیسی و آلمانی یکسان است و شامل موارد ذیل می‌باشند:

·         داشتن حداکثر سن ۳۸ سال.

·         داشتن حداقل مدرک دیپلم برای افراد زیر ۳۰ سال.

·         داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای افراد زیر ۳۲ سال.

·         داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد برای افراد زیر ۳۸ سال.

·         تمکن مالی ریالی معادل مبلغ ۸.۰۰۰ یورو در حساب شخصی شما. (معادل ریالی این مبلغ باید به مدت یک هفته در حساب شما باشد.)

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای زبان مجارستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای زبان مجارستان با توجه به کالج انتخابی شما و دوره مد نظر و شرایط سنی شما متفاوت است.

آیا امکان دارد ویزای دوره زبان در مجارستان را به اقامت دائم اروپا تبدیل کرد؟

اگر پس از اتمام دوره زبان خود، قصد داشته باشید اقامت خود را در این کشور ادامه دهید تا بتوانید اقامت موقت را به دائم تبدیل کنید می توانید ادامه تحصیل دهید و یا در مدتی که مشغول دوره زبان هستید به دنبال کاری مناسب باشید تا بتوانید ویزای زبان خود را به کاری تبدیل کنید.

ویزای بلند مدت کشور مجارستان

ویزای بلند مدت کشور مجارستان از ویزاهای نوع D می باشند که در کشور مجارستان به ویزای ملی معروف است. این نوع ویزا به افرادی اعطا می گردد که قصد ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … در کشور مجارستان را دارند. چرا که نیاز به اقامتی بیشتر از 90 روز خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ انواع ویزای مجارستان

 • فرم درخواست ویزای مجارستان که در سایت سفارت مجارستان نیز قرار داده شده است
 • پاسپورت با میزان اعتبار حداقل 6 ماه
 • عکس
 • تمکن مالی
 • مدارک هویتی و ترجمه آنها
 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آنها در صورت دریافت ویزای تحصیلی مجارستان
 • گواهی اشتغال به تحصیل

 

سفارت مجارستان در ایران

 

سفارت مجارستان در ایران در آدرس تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو پلاک ۱۰ واقع شده است.

وقت سفارت مجارستان

تقریباً برای تمامی سفارت خانه ها جهت درخواست ویزا نیاز به وقت قبلی میباشد و متقاضیان جهت تحویل مدارک ، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در روز تعیین شده به سفارت مراجعه میکنند.هر سفارت خانه ای سیاست های خاص خودش را جهت اعطاء نوبت به متقاضیان دارا میباشد و بنا به تعداد درخواست ها، روزهای مختلفی جهت درخواست ویزا به متقاضیان اعطاء میکنند.

چکیده مطالب اخذ ویزای مجارستان

 

ما در این مقاله اطلاعات جامعی را در خصوص ویزای کشور مجارستان، انواع ویزا ، هزینه اخذ ویزا، اخذ ویزای تحصیلی و کاری، وقت سفارت مجارستان، ویزای توریستی مجارستان، مهاجرت تحصیلی به مجارستان، انواع ویزای مجارستان در اختیار شما قراردادیم که امیدورایم مطالب بیان شده راهگشای مسیر مهاجرت شما باشد.

مقالات مرتبط با اخذ ویزای مجارستان

دانشگاه

دانشگاه های مجارستان

دانشگاههای مجارستان در چند سال اخیر جزء پرطرفدار ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در خارج از کشور بوده اند و متقاضیان زیادی جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان راهی این کشور شده اند. چرا کشور مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

تحصیل

تحصیل در مجارستان

تحصیل درکشور مجارستان بسیار مورد علاقه دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای آسیایی است. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور مجارستان سفر می کنند بیش تر از کشورهای ایران، آلمان، نروژ، اسرائیل و سوئد می باشند.

مهاجرت

مهاجرت به مجارستان

کسانی که تمایل به مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، مهاجرت به مجارستان می تواند سکوی پرتابی باشد، زیرا با اخذ اقامت مجارستان که عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، می توان در بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا اقامت آن کشور را نیز اخذ نمود.

زندگی

زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان به دلیل مزایای زیادی که نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن دارد، اخیرا مورد توجه افراد زیادی که قصد مهاجرت دارند می باشد، اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید با ما همراه باشید ...

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟