تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه به دلیل مزایایی همچون کیفیت آموزش بسیار ممتاز و مورد پذیرش بودن مدارک آن در سراسر دنیا و همچنین نیمه رایگان بودن تحصیل در این کشور، آرزوی بسیاری از دانشجویان می باشد؛ دولت فرانسه هر ساله در حدود 23% از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد؛ کشور فرانسه دارای بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا می باشد و این شرایط را برای  تمام دانشجویان در سراسر دنیا فراهم کرده که بتوانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. هیچ محدودیت سنی برای دانشجویان وجود ندارد و افراد در تمام سنین می توانند برای تحصیل در کشور فرانسه اقدام کنند.

افرادی که از کشور فرانسه فارغ التحصیل می شوند از موقعیت های شغلی بسیار خوبی برخوردار خواهند شد، چرا که دانشگاه های فرانسه هم از لحاظ کیفیت آموزشی از سطح بالایی برخوردار می باشند و هم کشور فرانسه کشوری صنعتی می باشد. کشور فرانسه دارای 3000 موسسه عالی شامل 90 دانشگاه، 240 مدرسه مهندسی، 230 مدرسه بازرگانی و 200 موسسه هنر و معماری می باشد ، دانشجو در کشور فرانسه به انتخاب خود می تواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی ادامه تحصیل دهد. آغاز ترم تحصیلی در کشور فرانسه در ترم پاییز معمولا در اواخر سپتامبر و در ترم بهار در اوایل فوریه می باشد.

مدت دوره های زبان در کشور فرانسه 5 ماه تا 2 سال بطول می انجامد، مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه 3 الی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال، در مقطع دکترا در فرانسه 3 الی 5 سال و در دوره های پزشکی 9 سال بطول می انجامد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه 2770 یورو در سال، مقطع کارشناسی ارشد 3770 یورو در سال، مقطع دکترا 3770 یورو در سال، هزینه تحصیل در رشته های پزشکی بطور متوسط 2000 ریورو در سال و هزینه تحصیل در رشته های مهندسی 2 الی 4 هزار یورو در سال می باشد.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه باید در ماه فوریه اقدام کرد، حدود 70 روز طول می کشد تا از طرف دانشگاه برای دانشجو جواب صادر شود، این جواب نهایی در ماه ژوئیه اعلام می شود. دانشجویان در کشور فرانسه نیز همانند سایر کشورها اجازه کار دارند و می توانند در حین تحصیل کار کنند و مقداری از هزینه های خود را پوشش دهند. همچنین این امکان وجود دارد که دانشجو پس از تحصیل ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار باشد تا بتواند از این طریق اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند. برای استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه دانشجو باید با استادی در یکی از دانشگاه های فرانسه در ارتباط باشد تا بتواند پس از بدست آوردن شرایط لازم از بورسیه تحصیلی فرانسه استفاده کند.

تحصیل در فرانسه

برای دریافت اقامت فرانسه با ما تماس بگیرید.

مزایای تحصیل در فرانسه

 

 • دانشجو دارای این حق انتخاب می باشد که به زبان فرانسوی تحصیل کند یا به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.
 • محدودیت سنی برای دانشجویان وجود ندارد.
 • دانشجویان دارای بیمه درمانی رایگان می شوند.
 • امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجو وجود دارد.
 • دانشجو می تواند از دولت فرانسه کمک هزینه زندگی و مسکن دریافت نماید.
 • تحصیل در دوره دکتری شغل محسوب می شود و دانشجو می تواند در این مدت علاوه بر تحصیل، حقوق نیز دریافت کند.

 

آیا می دانید مدارک زبان فرانسوی مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه کدام است؟

 

اگر فرد تصمیم بگیرد در دانشگاه هایی که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود، ادامه تحصیل دهد نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد اما در صورتی که دانشجو قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی یا فرانسوی زبان فرانسه را داشته باشد باید مدرک زبان فرانسوی TCF یا DELF را داشته باشد و یا به اندازه کافی به زبان فرانسوی مسلط باشد و همچنین مدرک B2 را داشته باشد. امتحاناتی که مربوط به مدارک زبان فرانسوی می باشد، در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در روز و تاریخ اعلام شده از سوی سفارت برگزار می گردد.امتحان TCF دارای دو سال اعتبار و امتحان DELF بدون تاریخ انقضا برای پایان اعتبار می باشد. بهتر است برای کاهش هزینه های تحصیل به زبان فرانسوی ادامه تحصیل دهید.

شرایط سنی تحصیل در فرانسه

معمولا کشور فرانسه برای ویزای تحصیلی سن خاصی را برای دانشجو اعلام نکرده و با توجه به رزومه فرد، ویزای دانشجو صادر می شود اما بهتر است برای پذیرش کارشناسی سن زیر 23 سال، مقطع ارشد زیر 30 سال و مقطع دکترا تا سن 35 سال مشکلی وجود ندارد .

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است اما در مقطع لیسانس چون تعداد رشته ها محدود می باشد بهتر است به زبان فرانسوی تحصیل نمایید.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

 

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه معمولا 9 سال بطول می انجامد . در کشور فرانسه پس از یک سال تحصیل دانشجوی پزشکی، از او یک آزمون گرفته می شود که برای اینکه بتواند دوره را ادامه دهد، باید در آن آزمون نمره خوبی کسب کند، در صورتیکه فرد نمره خوبی کسب نکند یک بار دیگر به او فرصت می دهند که سال اول را تکرار کند؛ اگر برای بار دوم باز هم نتوانست در آزمون مخصوص این دوره نمره خوبی کسب کند باید تغییر رشته دهد و دیگر اجازه ادامه تحصیل در این رشته را نخواهد داشت. هر دانشجوی پزشکی باید یک دوره کارآموزی سه ساله در کنار یک پزشک متخصص در بیمارستان بگذراند.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در کشور فرانسه 6 سال بطول می انجامد. . تحصیل دندانپزشکی در فرانسه تنها به زبان فرانسوی امکان پذیر می باشد؛ در کشور فرانسه پس از دو سال اول تحصیل، از دانشجو یک آزمون گرفته می شود که پس از قبولی، می تواند ادامه دوره، که یک دوره 3 ساله می باشد را بگذراند و در مرحله آخر که یک سال می باشد می تواند تخصص خود را انتخاب نماید و امکان تحصیل در این رشته در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر نیست .

تحصیل در مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در فرانسه

 

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه در صورت داشتن بورسیه تحصیلی، برای دانشجو شغل محسوب می شود.ویزایی که به دانشجویان مقطع دکتری اعطا می گردد، ویزای شغلی می باشد و دانشجویان در این مقطع حقوق ماهیانه دریافت می کنند و مانند سایر مردم مقدار مالیات تعیین شده را نیز پرداخت می نمایند. دوره دکترا در فرانسه ۳ تا 5 سال بطول می انجامد و تنها شامل کارهای پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه باید رزومه بسیار قوی داشته باشند چون به دلیل مزایایی که کشور فرانسه برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته، افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل در این شرایط را دارند، بنابراین رقابت زیاد است و اخذ پذیرش در این دوره به سادگی انجام نخواهد شد. از جمله مواردی که در قوی بودن رزومه تاثیرگذار است معدل بالا، دانشگاهی که دانشجو در آن فارغ التحصیل شده، نمره زبان آیلتس بین 5/7-5/6 ، مقالات ISI وکارهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشجو می باشد. در دانشگاه های فرانسه در صورتی به دانشجوی دکتری فارغ التحصیلی اعطا می گردد که فرد دانشجو در پایان دوره یک پایان نامه تحویل دهد. دانشجویان دکتری تا 6 ماه پس از تحصیل فرصت دارند تا به دنبال یک کار مناسب بگردند و ویزای خود را تمدید کنند.

 • هزینه تحصیل به زبان فرانسه در دانشگاههای دولتی 3770 € در سال می باشد که البته امکان استفاده از بورسیه نیز وجود دارد.
 • هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای خصوصی بین 3 الی 8 هزار € در سال می باشد.
 • این دوره ها در دانشگاه هایی که از لحاظ رنکینگ جهانی در رتبه خوبی قرار دارند برگزار خواهد شد.
 • زمان شروع این دوره از ابتدای شهریور ماه می باشد.
 • در طی این دوره بیمه دانشجویی اجباری و هزینه ای در حدود 203 € در سال برای دانشجو در بر دارد.
 • امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی در این دوره وجود دارد.
 • دانشجو در این دوره در حدود 120 ساعت در ماه با حقوق 800 یورو، اجازه کار در کتابخانه- رستوران-مغازه های مد و آرایشی-شرکت های خصوصی را دارا می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه 

مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه  به این صورت است که پس از پایان تحصیلات کارشناسی، دو دوره برای مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. دوره اول مستمر ۱ و دوره ی دیگر مستمر ۲، که هر یک از این دوره ها یک ساله می باشند و با توجه به نوع رشته و دانشگاه، دوره کارآموزی هم دارند. در دوره مستمر ۱ بیشترین تمرکز بر روی واحدهای درسی می باشد. دانشجو در هر دو ترم تعدادی واحد درسی را می گذراند ودر انتها 60-45 روز دوره ی کار آموزی دارد. در دوره مستمر ۲ تمرکز بر روی فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی است و  دانشجویان تنها یک ترم واحدهای درسی را پاس می کنند و از ترم دوم به بعد که شامل 6-5 ماه  می شود، دانشجو مشغول کارآموزی و انجام پروژه تخصصی خواهد شد.

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور فرانسه بطور معمول حدود ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مدت ۱۲۰ واحد درسی را پاس می کنند. دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد می تواند حدود 20 ساعت در هفته کار کند و حقوقی در حدود 200-160 یورو دریافت نماید.

 • اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل به زبان فرانسه را در دانشگاههای دولتی داشته باشد باید حدود 3770 € در سال پرداخت نماید.
 • اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را در دانشگاههای خصوصی داشته باشد باید حدود 3 الی 8 هزار € در سال پرداخت نماید.
 • زمان شروع تحصیل در این مقطع شهریور ماه می باشد.
 • بیمه در طول تحصیل برای دانشجو اجباری و در حدود 203 € در سال می باشد.
 • امکان خوابگاه و استفاده از بورسیه در این مقطع وجود دارد.
 • حداقل معدل لازم جهت اخذ پذیرش 15 می باشد.
 • مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع B2زبان فرانسه یا سطح 6/5 آیلتس می باشد.

مقطع کارشناسی در کشور فرانسه 

مقطع کارشناسی در کشور فرانسه 4-3 بطول می انجامد و دانشجویان در این مقطع 240-180 واحد درسی را در 8-6 نیمسال میگذرانند. شهریه این دوره در حدود 3000-2000 یورو در سال می باشد که دانشجو می تواند به مدت 20 ساعت در هفته به صورت قانونی کار کند و در ماه حدود 640 یورو حقوق دریافت کند. این دوره نیازمند مدرک B2 زبان فرانسه می باشد.

 • اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل به زبان فرانسه را در دانشگاههای دولتی داشته باشد باید حدود 2770 € در سال پرداخت نماید.
 • اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را در دانشگاههای خصوصی داشته باشد باید حدود 3 الی 8 هزار € در سال پرداخت نماید.
 • زمان شروع تحصیل در این مقطع شهریور ماه می باشد.
 • بیمه در طول تحصیل برای دانشجو اجباری و در حدود 203 € در سال می باشد.
 • امکان استفاده از بورسیه در این مقطع وجود ندارد.
 • حداقل معدل لازم جهت اخذ پذیرش 15 می باشد.
 • مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع کارشناسی فرانسه B2زبان فرانسه یا سطح 6 آیلتس می باشد.
مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در فرانسه

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه به شرح زیر می باشد :

 • تمامی مدارک تحصیلی
 • مدارک سوابق کاری عنوان شده در CV
 • Cv
 • مدرک زبان فرانسه TCF, DELF, DALF
 • انگیزه نامه
 • 2 توصیه نامه از 2 استاد در رشته مربوطه (به زبان انگلیسی /فرانسوی)
 • پروژه تحقیقی یا پروپوزال در 3 صفحه برای مقطع دکترا

ویزای تحصیلی فرانسه

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به شرح زیر می باشد:

 • کپی و اصل شناسنامه متقاضی
 • کپی و اصل گذرنامه متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات و ترجمه متقاضی
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

 

دوره های تحصیلی در فرانسه

 

دوره اول یا قبل از لیسانس (سیکل اول)

۱. Diplome d’Etude Universitaire Général) DEUG) یا دیپلم تحصیلات عمومی دانشگاهی

۲. Brevet de Technicien Supérieur) BTS) یا گواهینامه تکنسین عالی

۳. Diplome Universitaire de Technologie) DUT) یا دیپلم مؤسسه های فناوری دانشگاهی

۴. Diplôme d’Etudes Universitaires Scientifiques et Techniques) DEUST) دیپلم تحصیلات دانشگاهی علمی و فنی

۵. Licence یا Licence Professionelle: به طور متعارف شامل ۶ ترم یا سه سال تحصیلات نظری، روش شناختی و کاربردی است که ۱۸۰ واحد را شامل می شود.

۶‌‌‌. Maitrise: یک‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از Licence یا چهار سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان

۷. Maitrise de Science et de Gestion) MSG) وMaitrise de Science et Technique) MST): شامل حداقل چهار سال تحصیل بعد از دیپلم، یا دو سال تحصیل بعد از DEUG و دوره‌ های مشابه یا یک سال تحصیل بعد از Licence می باشد .

 

دوره دوم یا بعد از لیسانس (سیکل دوم)

۱.Master: شامل دو سال (چهار ترم) آموزش و پژوهش، گذراندن ۱۲۰ واحد اروپایی و به همراه پایان نامه است.

۲. Diplome Ingenieur شامل حداقل پنج سال تحصیل بعد از دیپلم متوسطه یا هنرستان یا سه سال بعد از DEUg یا دوره آمادگی موسوم به Préparatoire و به همراه پایان‌نامه است.

۳. Diplme d’Etudes Approfondies) DEA‌) و DESS دوازده‌ تا هجده‌ ماه‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ Maîtrise که‌ شامل‌ دو مرحله‌ درس‌ و پژوهش‌ و به همراه پایان‌ نامه است.

۴.  دیپلم‌‌های معماری موسوم به‌DPLG،DESA: شامل ۴٫۵ تا پنج سال تحصیل بعد از دیپلم متوسطه به همراه پایان‌نامه است.

۵. Magistrat: شامل حداقل پنج سال تحصیل بعد از دیپلم متوسطه یا هنرستان و به همراه پایان‌ نامه است.

 

دوره یا سیکل سوم

Doctorat شامل حداقل سه سال پژوهش پس از Master de Recherche یا به عبارتی هشت سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان

هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه

 

هزینه زندگی برای هر شخص در فرانسه حداقل ماهانه 600 یورو می باشد که بسته به سبک زندگی فرد می تواند خیلی فراتر از این مقدار هم باشد،ما در این مقاله، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل را برای شما ذکر نمودیم:

 

پاریس: بین 1050 و 1200 یورو در ماه

نیس: بین 700 تا 920 یورو در ماه

لیون، نانت،بوردو یا تولوز: بین 650 و 900-850 یورو در ماه

اگر قصد زندگی در سایر شهرهای فرانسه را داشته باشید، می توانید با مبلغی کمتر از 600 یورو در ماه زندگی کنید.

شهریه دانشگاه در مقطع لیسانس             2500 تا 3000 یورو

شهریه دانشگاه در مقطع فوق لیسانس      3500 تا 4000 یورو

شهریه دانشگاه در مقطع دکترا 3500 تا 4000 یورو

شهریه خوابگاه دانشگاه            بین 150 تا 300 یورو بسته به مکان

آپارتمان مرکز شهر 650 یورو

آپارتمان اطراف شهر               500 یورو

سایر هزینه ها          400 یورو

 

 هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه

 

École Polytechnique، متوسط هزینه تحصیلی فرانسه ۱۲۰۰۰ یورو در سال

دانشگاه Pierre and Marie Curie،متوسط هزینه تحصیلی فرانسه ۳۵۰ یورو در سال

École Supérieure d’Electricite SUPELEC، متوسط هزینه تحصیلی فرانسه ۲۰۰۰ یورو در سال

دانشگاه Paris Descartes،متوسط هزینه تحصیلی فرانسه ۲۵۰ یورو در سال

 

 هزینه دانشگاه های مقرون به صرفه در فرانسه

دانشگاه Lille 1 علوم و فن آوری در فرانسه ، هزینه تحصیل ۲۷۰ یورو در سال

Ecole Centrale de Nantes، متوسط هزینه تحصیلی در فرانسه ۴۵۰ یورو در سال

دانشگاه du Maine، متوسط هزینه تحصیلی در فرانسه ۵۰۰ یورو در سال

موسسه فن آوری Grenoble در فرانسه، متوسط هزینه تحصیلی ۱۰۰۰ یورو در سال

 

بورسیه تحصیلی فرانسه

دولت فرانسه برای دانشجویان بین المللی بورسیه در نظر گرفته تا دانشجویان به راحتی بتوانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.  برخی دانشجویان زیر 28 سال نیز از دولت فرانسه کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند.برای اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی کشور فرانسه شما می توانید با مشاوران متخصص و مجرب ما در لیگال اپلای 021-88288200 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه در صورتی امکان پذیر است که فرد به زبان فرانسوی مسلط باشد و دارای مدرک های زبان فرانسوی باشد؛ افرادی می توانند به صورت رایگان در فرانسه ادامه تحصیل دهند که در دانشگاه ها یا مدارس دولتی این کشور ادامه تحصیل دهند و این موضوع جز با مسلط بودن به زبان فرانسوی امکان پذیر نخواهد بود.

شرایط کار در حین تحصیل و پس از تحصیل در فرانسه 

شرایط کار در حین تحصیل به این صورت است که دانشجو می تواند با توجه به دوره تحصیلی خود (مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 10 ، 20 و 30 ساعت در هفته) کار کند و برای هر ساعت کار حداقل حقوق 8 یورو را دریافت نماید؛  پس از اتمام تحصیل نیز 6 ماه فرصت جستجو برای کار دارد تا ویزای تحصیلی را به کاری تبدیل کند.

برترین دانشگاه های فرانسه 2020

برترین دانشگاه های کشور فرانسه به همراه رنکینگ جهانی آنها در جدول زیر ذکر شده است :

 

نام دانشگاه های فرانسه

رنکینگ جهانی

Paris Sciences et Lettres Research University

۵۰

(Ecole Polytechnique (ParisTech

۶۵

Sorbonne University

۷۵

CentraleSupélec

۱۳۷

École Normale Supérieure de Lyon

۱۵۳

Sciences Po

۲۲۱

Université Paris-Sud 11

۲۳۹

École des Ponts ParisTech

۲۶۳

Université Grenoble-Alpes

۲۸۹

Université Paris Diderot – Paris 7

۲۹۵

 

ویزای همراه

ویزای همراه به همراه دانشجویانی که ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت می کنند اعطا می گردد، چون فرد دانشجو بالای سن 18 سال است بنابراین پدر و مادر وی نمی توانند به عنوان همراه ویزای فرانسه را اخذ نمایند اما همسر و فرزندان وی می توانند ویزای همراه دریافت کنند. برای فراگیری زبان فرانسه نیز کشور فرانسه این امکان را بوجود آورده که همراهان فرد بتواند ویزای همراه دریافت نمایند.

کامپوس فرانس

 

افراد زیر می توانند جهت درخواست ویزای بلند مدت دانشجوئی فرانسه اقدام نمایند :

متقاضیانی که دارای پذیرش در یکی‌ از سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا می باشند.

داوطلبانی که دارای پذیرش دوره های زبان از فرانسه می باشند.

مراحل درخواست ویزا

تشکیلِ پرونده ویزای بلند مدت دانشجوئی بر روی نرم افزار تحصیل در فرانسه Etudes en France

مصاحبه در دفتر کامپوس فرانس ایران و تحویل مدارک و هزینه مصاحبه ( 200 یورو ) در روز مصاحبه

چکیده مطالب

در این مقاله سعی کردیم مطالب جامع و کاملی را در مورد تحصیل در فرانسه، تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، تحصیل در مقطع دکترا، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای همراه، مهاجرت تحصیلی به فرانسه، کامپوس فرانس، تحصیل رایگان در فرانسه، بورسیه تحصیلی فرانسه، شرایط سنی تحصیل در فرانسه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، امید است که مطالب بیان شده در این مقاله بتواند راهگشای مسیر مهاجرتی شما عزیزان باشد.

مقالات مرتبط با تحصیل در فرانسه

اخذ ویزا

اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه دارای قوانین و شرایطی می باشد، هر فرد قبل از اقدام برای دریافت ویزای کشور فرانسه ملزم است مدت زمان سفر و نوع ویزا و هدف از سفر خود به این کشور را مشخص کند. شما می توانید برای انجام این کار به سفارت فرانسه مراجعه کنید...

زندگی

زندگی در فرانسه

زندگی در کشور فرانسه برای بسیاری از افراد مانند یک رویاست، زندگی در کشوری که مملو از جذابیت های فرهنگی و طبیعی می باشد، فرانسه کشوری قدیمی است که در اروپای غربی واقع شده ...

مهاجرت

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه از گذشته تا کنون بسیار مورد استقبال بوده است، کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است و پایتخت آن شهر زیبای پاریس است که بزرگ ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ آن می باشد. فرانسه یکی از ...

تحصیل

دانشگاه های فرانسه

دانشگاه‌های فرانسه برای دانشجویان بین المللی قوانین مربوط به خود را دارد ولی خوشبختانه نیازی به امتجان وروردی نیست و هر دانشجویی می تواند با دردست داشتن مدارک مورد نیاز در دانشگاه مورد نظر، پذیرش بگیرد. تاریخچه دانشگاه‌های کشور فرانسه به قرن ...

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟