فرانسه

فرانسه

فرانسه France

فرانسه بزرگ ترین کشور منطقه اروپای غربی است و یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می باشد.

با مساحتی غالب بر۶۴۰٬۶۷۹ کیلومترمربع ، فرانسه، بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه بیش از از ۲/۶۵ میلیون است که باعث میشود تا فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار بگیرد.

83 تا 88 درصد جمعیت فرانسه را مسیحیان کاتولیک ، 2 درصد مسیحیان پروتستان ، 5 تا 10 درصد مسلمانان ، 1 درصد یهودیان و 4 درصد را افراد بی دین تشکیل می دهند. زبان اصلی این کشور فرانسوی است ولی اغلب مردم فرانسه تا حدودی بر زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

آب و هوای فرانسه در بخش های مختلف به این صورت است که در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران ، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است. پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.

اقتصاد فرانسه ششمین اقتصاد دنیا از نظر عدد اسمی و سومین اقتصاد اروپا محسوب می‌شود. اقتصاد این کشور به 2 بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود و حدود یک‌پنجم تولید ناخالص داخلی اروپا متعلق به این کشور میباشد و همچنین فرانسه دهمین کشور پردرآمد دنیا به شمار میرود. بخش خدمات بیش از 70 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است که شامل: حمل‌ونقل عمومی، گردشگری، دفاع، انرژی، و ارتباطات مخابراتی می‌باشد. بخش صنعت بیش از 18 درصد و بخش کشاورزی حدود 2 درصد اقتصاد این کشور را دربرمی گیرد.

 

 

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟