فنلاند

فنلاند

فنلاند Finland

فنلاند، با نام رسمی جمهوری فنلاند در شمال اروپا واقع شده است. این کشور دارای 338 هزار کیلومتر مربع مساحت و در حدود ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر هلسینکی است. در حدود یک پنجم از جمعیت کشور در منطقه کلان‌ شهر هلسینکی زندگی می‌کنند. از شهرهای مهم کشور فنلاند اسپو، تامپره، وانتا، تورکو و اولو می باشد. این کشور از نظر مساحت ششمین کشور اروپاست.  اکثر مردم فنلاند دارای مذهب مسیحی لوتران و زبان اصلی این کشور 93 درصد فنلاندی و 6 درصد سوئدی است. واحد پول این کشور یورو است.

بیش از ۸۰ درصد کشور فنلاند پوشیده از جنگل است، این کشور به هزار دریاچه معروف است، بزرگ ‌ترین دریاچه آن سایمای بزرگ نام دارد که ۴۳۷۷ کیلومتر مربع مساحت آن است. بلندترین رود فنلاند نیز کمی یوکی با ۴۸۳ کیلومتر درازا می باشد. این کشور ۲۰۰۰۰ جزیره با وسعتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. در لاپلند در قسمت شمال فنلاند به مدت دو ماه تمام در زمستان خورشید طلوع نمی‌کند و در تابستان نیز دو ماه غروب را نمی‌ بینید. بیشترین منابع درآمدزایی دولت از ماهیگیری می باشد. بیشتر جمعیت فنلاند در قسمت جنوب این کشور زندگی می کنند چرا که آب و هوای شمال نامساعد است.

در کشور فنلاند یک سری فرهنگ های خاص وجود دارد، مانند اینکه هنگام سلام و احوالپرسی روبوسی رایج نیست تنها دست دادن کافی است و یا نباید از مردم در مورد میزان درآمدشان سوال کنی و یا اینکه الزاما باید تمام غذای موجود در بشقاب را بخورید؛ یکی از فرهنگ های مشابه این کشور با مردم ایران این است که در فنلاند کسی با کفش وارد خانه کسی نمی شود.

فنلاندی ها یکی از شادترین مردم جهان هستند بطوریکه در سال 2017 به عنوان پنجمین کشور شاد جهان شناخته شدند، مردم این کشور به بستنی علاقه وافری دارند و در سرما و گرما از بستنی خوردن دست برنمی دارند. فنلاندی ها به دلیل عدم تحرک اکثرا چاق هستند و این چاقی در حال افزایش است. فنلاندی ها عاشق زندگی در ییلاق هستند و در فصل های مناسب به کلبه های ییلاقی سفر می کنند.

فنلاند جزء کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرند، فنلانداز لحاظ نظام آموزشی به عنوان یکی از بهترین‌ کشورها در جهان ها محسوب می‌شود. نظام آموزشی کشور فنلاند سیستمی برابرطلب بدون هیچ گونه شهریه ‌ای می‌ باشد. در مدرسه نیز به دانش آموزان تمام وقت نهار به صورت رایگان داده می‌شود.

اخذ ویزا

ویزای فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که به عنوان رسمی جمهوری فنلاند خوانده می شود و در شمال این قاره قرار گرفته است. افرادی که عضو کشورهای حوزه شینگن نیستند برای ورود به خاک کشور فنلاند باید ویزا داشته باشند...

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟