مهاجرت به قبرس

روش های مهاجرت به قبرس

 

مهاجرت به کشور قبرس، دارای مزایا و معایبی خواهد بود که در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی و کامل مورد بررسی قرار دهیم. شاید شما نیز مانند بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس را دارند اما نمی دانند که آیا این کشور برای مهاجرت مناسب است یا نه، بر سر دوراهی مانده باشید و نتوانید تصمیم بگیرید، با ما همراه باشید تا شما را از شرایط مهاجرت به قبرس، شرایط زندگی در قبرس، هزینه های زندگی در قبرس و مزایا و معایب مهاجرت به این کشور آگاه کنیم، شما نیز می توانید در صورت نیاز به مشاوره در مورد مهاجرت به قبرس با مشاوران مجرب ما در لیگال اپلای 88288200-021 تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید.

مهاجرت به قبرس از طرق مختلف امکان پذیر است، شما می توانید با استفاده از روش های سرمایه گذاری در قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج، مهاجرت به قبرس از طریق تولد، تحصیل در قبرس، ویزای کار در قبرس، مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت کنید، با استفاده از این شرایط شما می توانید در ابتدا اقامت موقت این کشور و سپس با توجه به قوانین آن روش مهاجرتی، پس از گذشت مدت تعیین شده، برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید و ازمزایای شهروندی کشور قبرس استفاده کنید.

مهاجرت به قبرس

برای دریافت اقامت قبرس با ما تماس بگیرید.

آیا کشور قبرس برای مهاجرت مناسب است؟

چرا کشور قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

مزایای زندگی در قبرس

کشور قبرس که نام رسمی آن جمهوری قبرس می باشد، در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره پرجمعیت در این منطقه محسوب می شود. قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می ‌شود که بخش شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و بخش جنوبی تحت حاکمیت یونان است. قبرس شمالی بسیار شبیه به ترکیه می باشد و حتی واحد پول آن نیز لیر می باشد، همان گونه که می دانید لیر به پول کشور ما بسیار نزدیک است، پس می توان برآورد کرد که هزینه های زندگی در این کشور بسیار شبیه به ایران می باشد و زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است، این کشور همانند ترکیه ازلحاظ فرهنگی بسیار به کشور ما نزدیک می باشد و این یک حسن محسوب می شود، قبرس از لحاظ آب و هوا و مناظر طبیعی کشوری بی نظیر است، اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید، کشور قبرس یکی از مناسب ترین مقاصد تحصیلی می باشد، چرا که از لحاظ سیستم آموزشی این کشور بسیار ممتاز می باشد و از سیستم آموزشی کشورهای اروپایی تبعیت می کند و رنکینگ دانشگاه های آن در سطح جهانی از رتبه بسیار خوبی برخوردار می باشد و همچنین دانشگاه های این کشور برای ایرانیان بورسیه های خوبی ارائه می دهد، مهاجرت به قبرس  را می توان همچون پلی برای رسیدن به مقاصد سایر کشورهای اروپایی  در نظر گرفت. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این است که دانشجویان و توریست های ایرانی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارند.

معایب زندگی در قبرس

در این کشور نرخ بیکاری تقریبا بالاست و شاید افرادی که در شغل خود متخصص نباشند به سادگی نتوانند شغلی به دست آورند.  

مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

مهاجرت به قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی  هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند که هر فرد بر اساس هدف خود از مهاجرت تعیین می کند که کدام کشور را انتخاب کند. مسلما مهاجرت به قبرس جنوبی از مزاییای بیشتری برخوردار است چرا که این کشور جزئی از اتحادیه اروپا محسوب می شود، در حالیکه قبرس شمالی تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود و همچنین با توجه به اینکه واحد پول قبرس جنوبی یورو و واحد پول قبرس شمالی لیر می باشد، درآمد در قبرس جنوبی بر اساس  یورو و در قبرس شمالی بر اساس لیر ترکیه محاسبه می‌شود. البته لازم به ذکر است همانگونه که درآمد در قبرس شمالی کمتر است، هزینه های زندگی نیز به مراتب پایین‌تر از قبرس جنوبی می باشد. قبرس جنوبی به دلیل اینکه عضو اتحادیه اروپا می باشد، نسبت به قبرس شمالی، کشوری پیشرفته‌تر و اقتصادی قدرتمندتر دارد. اگر به دنبال مهاجرتی ارزان می گردید کشور قبرس شمالی را انتخاب کنید ولی اگر به دنبال زندگی مدرن در یک کشور پیشرفته می گردید، کشور قبرس جنوبی را برای مهاجرت انتخاب کنید.

شرایط مهاجرت به قبرس جنوبی

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق ویزای کاری، ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت، تولد فرزند و ازدواج امکان پذیر است که هریک را شرح خواهیم داد:

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق کار

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق کار به این صورت است  که فرد متقاضی کار باید از طرف یک کارفرما یک پیشنهاد شغلی داشته باشد که بتواند از این طریق برای دریافت ویزا اقدام کند. فرد متقاضی برای اقدام جهت اخذ ویزا می بایست پیشنهاد کار مهر شده خود را که توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی این کشور مورد تایید قرار گرفته را به همراه سایر مدارک خود به سفارت کشور قبرس ارائه نماید. در این کشور هم مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی به این صورت است که تا زمانی که اطمینان حاصل پیدا نکنند که نیروی کار مورد نظر در کشور خودشان نیست، ویزا برای فردی از کشوری دیگر صادر نخواهند کرد  بنابراین این پیشنهاد شغلی ابتدا زیر نظر وزارتخانه امور مهاجرین مورد بررسی قرار می گیرد و سپس ویزای فرد متقاضی صادر خواهد شد. آمار نرخ بیکاری در این کشور حدود 11% می باشد و حداقل دستمزد برای یک کارگر ساده در حدود 870 دلار در ماه می باشد.

در جدول زیر محبوب  ترین شغل هل در قبرس به همراه درآمد آن ذکر شده است.

محبوب ترین مشاغل در قبرس

متوسط درآمد ماهانه در قبرس به یورو

حسابدار

€1530

مدیر حسابداری

€3220

طراح گرافیک

€1310

عکاس

€1170

مهندس هوافضا

€2780

مسئول کنترل ترافیک هوایی

€2280

خلبان

€3790

کمک خلبان

€1400

معمار

€2470

مکانیک

€760

معلم

€1690

مهندس برق و الکترونیک

€1980

مهندس مکانیک

€2030

دندانپزشک

€5040

پرستار

€1650

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق تحصیل امکان پذیر است، فرد متقاضی می تواند از طریق دریافت ویزای تحصیلی اقامت موقت این کشور را دریافت نماید. افراد متقاضی می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نمایند. از دانشگاه های برتر این کشور می توان به دانشگاه نیکوزیا اشاره کرد که در سطح بین المللی از رنکینگ خوبی نیز برخوردار می باشد. مقطع لیسانس در این کشور 4 ساله می باشد و هزینه تقریبی آن در حدود 9000 یورو می باشد، مقطع فوق لیسانس 2 ساله و هزینه آن در حدود 13000 یورو می باشد و مقطع دکترا 5-3 سال به طول می انجامد و هزینه آن در حدود 13500 یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه فتوکپی از گذرنامه
 • دریافت فرم مورد نظر و تکمیل آن
 • ارائه 4 قطعه عکس
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در طول اقامت
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه پذیرش دانشگاه یا کالج

برخی از بهترین دانشگاه های قبرس در سال 2020 عبارت هستند از:

رنکینگ ملی

برترین دانشگاه های کشور قبرس

شهری که دانشگاه در آن واقع شده

1

University of Cyprus

Nicosia

2

Uluslararasi Kibris Üniversitesi

Lefkosía

3

University of Nicosia

Nicosia

4

Dogu Akdeniz Üniversitesi

Famagusta

5

Yakin Dogu Üniversitesi

Lefkosía

6

Girne Amerikan Üniversitesi

Kyrenia

7

European University Cyprus

Nicosia

8

University of Technolog

LimassolCyprus

9

Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke

10

Frederick University

Nicosia

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق سرمایه گذاری به دلیل اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و همچنین واحد پول این کشور یورو می باشد، نیاز به سرمایه زیادی دارد و همچنین دولت قبرس جنوبی برای بخش سرمایه گذاری محدودیت های خاصی را تدوین کرده ست.

در صورتی که موفق به سرمایه گذاری در کشور قبرس شوید از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی را خواهید داشت چون کشور قبرس عضو اتحادیه اروپا می باشد..
 • اجازه خرید زمین در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهید داشت.
 • می توانید به سرعت اقامت این کشور را اخذ نمایید.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق خرید ملک به این صورت امکان پذیر است که قرد باید 2500000 دو میلیون و پانصد هزار یورو سرمایه گذاری کند و ملک بخرد.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق ثبت شرکت راهی برای اخذ اقامت است که برای افرادی مناسب می باشد که مقداری سرمایه اولیه دارند ( بیشتر از شصت هزار یورو ) و می خواهند از طریق ثبت شرکت در قبرس جنوبی به این کشور مهاجرت نمایند. به این گونه افراد اقامت دو ساله اعطا می گردد و تا زمانی که فعال باشد و هزینه و مالیات آن کشور را بپردازد می تواند اقامت موقت خود را تمدید نماید.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تولد

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق تولد به این صورت امکان پذیر است که اگر یکی از والدین تبعه کشور قبرس جنوبی باشند می توانند در صورت داشتن سند ازدواج رسمی برای فرزند خود تابعیت کشور قبرس را بگیرند، اما اگر نوزادی در خاک قبرس متولد شود تابعیت کشور قبرس شامل حال او نخواهد شد، در واقع به این صورت است که دریافت تابعیت فرزند حتما نیازمند تبعه بودن یکی از والدین او می باشد. پس این کشور فقط از سیستم خون تبعیت می کند.

مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. در کشور قبرس هم مانند بسیاری دیگر از کشورها در صورتی که ازدواج صورت بگیرد، سریعا به فرد اقامت دائم اعطا نمی گردد و در مراحل اول، باید راستی آزمایی های لازم صورت گیرد و سپس پس از گذشت مدت مقرر شده توسط دولت فرد می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. ازدواج در کشور قبرس جنوبی دارای شرایطی می باشد که زوجین باید از آن برخوردار باشند، مانند اینکه درآمد زوج در هنگام ازدواج نباید کمتر از 1000 یورو باشد. در صورت ازدواج، فرد ابتدا اقامت دو ساله دریافت می کند و در صورت ادامه دار شدن زندگی اقامت سه ساله و در نهایت اقامت دائم این کشور را دریافت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق ازدواج
 • ارائه فتوکپی از سند ازدواج
 • ارائه گواهی تولد فرد متقاضی
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 •  

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

مهاجرت به کشور قبرس از طریق پناهندگی امکان پذیر است اما روشی بسیار پرخطر می باشد، به دلیل اینکه دولت قبرس با پذیرش پناهندگان به شدت مخالف است و افرادی که به عنوان پناهجو وارد این کشور می شوند بسیار شرایط بدی را تجربه می کنند مانند اینکه در همان ابتدا آنها را به مدت 22-18 ماه زندانی می کنند تا پرونده آنها مورد بررسی قرار گیرد، در صورتی که پناهجو حقوق بدهند حداکثر حقوق دریافتی آنها 500 یورو می باشد. جهت مهاجرت به قبرس از راههای قانونی با مشاورین ما در لیگال اپلای 021-88288200 تماس بگیرید تا بتوانید با توجه به شرایط موجود بهترین راه را انتخاب کنید.

هزینه های زندگی در قبرس جنوبی

 

هزینه زندگی در کشور قبرس جنوبی یکی از موارد بسیار مهم است که برای مهاجرت باید در نظر گرفته شود.هزینه های زندگی در قبرس جنوبی 52.61 درصد و اجاره ها 17.14 درصد بالاتر از کشور ایران می باشد. در جدول زیر مهمترین هزینه های زندگی در کشور قبرس را ذکر کردیم.

 

    قیمت ها

        مایحتاج زندگی       

12.00 یورو

غذا در یک رستوران ارزان قیمت

40.00 یورو

غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر

0.71 یورو

یک بطری آب 1 و نیم لیتری

1.33 یورو

یک بطری شیر 1 لیتری

1.40 یورو

1 کیلو گرم برنج سفید

2.51 یورو

تخم مرغ

7.25 یورو

1 کیلو گرم پنیرمحلی

8.41یورو

1 کیلوگرم گوشت گاو

6.54یورو

1 کیلو گرم گوشت مرغ

1.50یورو

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی

4.00 یورو

تعرفه تاکسی عادی

1.5 یورو 

یک لیتر بنزین

 

هزینه اجاره و خرید آپارتمان

 

هزینه

آپارتمان

555.17

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

451.19

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر

938.37 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

741.0یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر

1.932،32 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1.444،55 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

104.97 یورو

    شارژ ماهانه ساختمان در یک آپارتمان 85 متری

 

هزینه زندگی در قبرس برای اقامت تحصیلی

 

هزینه

مقطع

۳۵۰۰ یورو                 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی

2 تا 2500 هزار یورو            

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 

آیا تبدیل اقامت موقت به دائم در کشور قبرس امکان پذیر است؟

 

بله اگر قوانین مربوط به نوع اقامتی که دریافت می کنید را رعایت کنید، شما قادر خواهید بود پس از گذشت زمان مقرر و انجام یک سری شرایط، اقامت موقت خود را تمدید و یا آن را به اقامت دائم تبدیل کنید.

مهاجرت به قبرس شمالی

 

شرایط مهاجرت به کشور قبرس شمالی نیز مانند قبرس جنوبی می باشد و با استفاده از روشهایی که اقامت قبرس جنوبی را می توان اخذ نمود، اقامت قبرس شمالی را نیز می توان دریافت کرد، روشهایی چون خرید ملک، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و کار شرایط مهاجرت به قبرس هستند که می توان از آن طریق برای دریافت اقامت اقدام کرد.

 

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

 

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی دارای طرفداران زیادی می باشد به دلیل مزایای خاصی که این کشور دارد، مزایایی چون هزینه‌‌های پایین زندگی و تحصیلی، بورسیه های بسیار خوبی که دانشگاه های این کشور به ایرانیان ارئه می دهد، تحصیل در برخی از رشته ها در دانشگاه های قبرس شمالی می تواند آینده فرد متقاضی را از لحاظ کاری تضمین کند چرا که از همان ابتدا وارد بازار کار می شود، دانشگاه های قبرس شمالی در سیستم آموزش جهانی از رنکینگ بالایی برخوردار می باشند.

دو دانشگاه قبرس شمالی که اعضای انجمن دانشگاه‌های اروپایی محسوب می شوند دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک می باشند.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

 

مهاجرت کاری به قبرس شمالی یکی از راههای دریافت اقامت این کشور می باشد، ویزای کاری قبرس شمالی مناسب افرادی است که می خواهند یک کسب و کار نوپا را راه اندازی کنند، ویزای کاری این کشور تنها یک ماه اعتبار داردو در صورتی فرد موفق به دریافت آن می شود که مجوز کاری را کسب کرده باشد.

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه‌گذاری یکی دیگر از روشهای مهاجرتی به این کشور می باشد، مهاجرت به قبرس از طریق ملک  بهترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی می باشد، چون بازار املاک در قبرس شمالی هزینه های پایینی دارد و فرد با خرید ملک می تواند از مزایای این کشور استفاده کند.

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی پایین می باشد، چرا که واحد پول این کشور لیر می باشد و لیر به ریال ایران نزدیک است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کشوری ارزان دارید، این کشورمی تواند گزینه خوبی باشد. در کشور قبرس شمالی متوسط کل هزینه یک فرد حدود 300-600 دلار در ماه و متوسط درآمد 1250 دلار در ماه است. در جدول زیر برخی از هزینه ها ذکر شده است:

شرح هزینه

مبلغ به لیر ترکیه

اجاره ماهیانه آپارتمان تک خوابه

1.989

یک کیلو برنج

12.40

سه وعده غذا در رستورانی متوسط

327.42

قبوض ماهیانه برق و آب و…

585.60

هر لیتر بنزین

7.08

 

 

چکیده مطالب

در مقاله مهاجرت به قبرس، سعی کردیم مطالب کامل و مفیدی در مورد مهاجرت به قبرس شمالی، مهاجرت به قبرس جنوبی، شرایط زندگی در قبرس شمالی، شرایط زندگی در قبرس جنوبی، هزینه های زندگی در قبرس شمالی، هزینه های زندگی در قبرس جنوبی، شرایط مهاجرت به قبرس، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق خرید ملک، مزایا و معایب مهاجرت به قبرس و کشور قبرس برای مهاجرت، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، امید است که مطالب بیان شده در مقاله فوق بتواند راهگشای مسیر مهاجرتی شما عزیزان باشد.

مقالات مرتبط با مهاجرت به قبرس

اخذ ویزا

اخذ ویزای قبرس

اخذ ویزای قبرس از طرق مختلف امکان پذیر است، ویزای کشور قبرس، ویزای شینگن نیست اما قوانین دریافت آن دقیقا شبیه قوانین شینگن است. افرادی که ویزای کشور قبرس را دارند می‌توانند بدون ویزا به کشورهایی چون بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند...

تحصیل

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس یکی از بهترین راهها برای کسانی است که قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت کنند به دلیل اینکه تحصیل در کشور قبرس برخی سختگیری هایی که دیگر کشورها دارند را ندارد، از جمله اینکه برای ادامه تحصیل در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد...

دانشگاه

دانشگاه های قبرس

دانشگاه های قبرس در حال حاضر برای دانشجویان سراسر جهان و خصوصا ایرانیان، یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی می باشد؛ چرا که این دانشگاه از سطح علمی بالایی برخوردار است، دانشگاه های قبرس برای دانشجویان ایرانی بورسیه های خوبی در نظر می گیرد...

زندگی

زندگی در قبرس

زندگی در قبرس به دلیل مزایایی که در ادامه شرح خواهیم داد طرفداران بسیار زیادی دارد. قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می‌شود. این کشور تحت تسلط ترک‌ها می باشد. پایتخت کشور قبرس شمالی نیکوزیا می باشد که در مرکز جزیره قرار دارد.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟