دانشگاه های قبرس

تحصیل در دانشگاه های قبرس

دانشگاه های قبرس در حال حاضر برای دانشجویان سراسر جهان و خصوصا ایرانیان، یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی می باشد؛ چرا که این دانشگاه از سطح علمی بالایی برخوردار است، دانشگاه های قبرس برای دانشجویان ایرانی بورسیه های خوبی در نظر می گیرد، هزینه خوراک و تحصیل در کشور قبرس نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی پایین تر است،کشور قبرس از لحاظ جغرافیایی به ایران نزدیک است و رفت و آمد به سادگی قابل انجام است، در دانشگاه های قبرس شمالی در مقاطع تحصیلی مختلف رشته های متنوعی ارائه می شود، زبان رسمی این کشور، زبان ترکی استانبولی می باشد اما در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی دریس می شود. بنابراین بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در این کشور ادامه تحصیل دهند.

تحصیل در قبرس شمالی مزایای دیگری از جمله کار در حین تحصیل دارد. این کشور به دانشجویان بین المللی، فرصت‌های شغلی زیادی ارائه می‌دهد تا درآمد کافی برای هزینه‌های زندگی خود داشته باشند. تعدادی از بهترین فرصتهای شغلی برای دانشجویان بین المللی شامل کار در در مهمان خانه‌ها و هتل‌ها است؛ زیرا این موارد، شغل‌های پردرآمدتری هستند. علاوه بر این، قبرس شمالی مالیات بسیار کمی از دانشجویان می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند معمولاً بیست تا سی ساعت در هفته کار کنند.

دانشجویانی که از دانشگاه‌ های قبرس فارغ التحصیل می شوند، در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، می‌توانند تحصیلات خود را در کشورهایی مانند انگلستان، آلمان، ایالات متحده آمریکا، لیتوانی و غیره ادامه دهند. از قاره آسیا بیشترین تعداد دانشجو در کشور قبرس را کشورهایی چون چین، مالزی، پاکستان، هند، بنگلادش و سنگاپور دارند و از کشورهای آفریقایی بیشترین تعداد دانشجو را زیمبابوه، زامبیا، نیجریه، آفریقای جنوبی، کنیا، تانزانیا و بوتسوانا دارند. بیشتر دانشجویان این کشور، دانشجویان بین المللی می باشند و تعداد کمی از آنها تابع کشور قبرس می باشند. رشته هایی که به زبان ترکی در دانشگاه های قبرس تدریس می شوند رایگان می باشند.

تحصیل در ترکیه

برای دریافت اقامت قبرس با ما تماس بگیرید.

دانشگاه های قبرس شمالی

 

دانشگاه اروپایی قبرس EUC

دانشگاه EUC اروپایی قبرس که در نیکوزیا، پایتخت قبرس واقع شده و درمقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یکی از بهترین دانشگاه های قبرس می باشد، در سال 1961 تاسیس شد و در ابتدا به عنوان یک کالج فعالیت می کرد و سپس در سال 2007 مجوز دانشگاه را دریافت کرد. دانشگاه اروپایی قبرس  در سال های اخیر پردیس جدید را تاسیس کرده است. این پردیس دانشگاهی شامل تجهیزات مدرن، آزمایشگاه های مجهز، سالن‌های سخنرانی و آمفی تئاتر، آپارتمان‌های دانشجویی و مکانهای تفریحی می باشد. این دانشگاه نخستین موسسه آموزش عالی یونانی می باشد که موفق به دریافت سیستم انتقال اعتبار درسی  ECT  و تجمع اعتبار اروپایی ECTS کمیسیون اروپایی شده و در این زمینه یکی از 40 موسسه آموزشی مطرح و متمایز اروپا است.

دانشگاه EUC از 5 دانشکده زیر تشکیل شده است:

 • دانشکده علوم انسانی، اجتماعی و آموزشی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مدیریت کسب و کار
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق

دانشگاه مدیترانه شرقی EMU 

دانشگاه مدیترانه شرقی یا دوگو آکدنیز در منطقه شرقی جزیره‌ای در شهر فاماگوستا واقع شده  و بزرگ ‌ترین دانشگاه دولتی در قبرس شمالی است.  در دانشگاه مدیترانه شرقی توسعه‌ی استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌ی تدریس و انجام تحقیقات و پژوهش‌‌های مختلف بسیار مورد توجه است. این دانشگاه در رتبه اول قرار دارد و رشته های هنری، مهندسی، پزشکی، زبان، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد در این دانشگاه تا مقاطع فوق دکتری نیز در آن تدریس می شوند.

جهت اخذ پذیرش این دانشگاه، فرد متقاضی باید آزمونی را طبق استانداردها و معیارهای دانشگاه داده و رتبه لازم را بدست آورد. دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از بهترین دانشگاه های قبرس 2020 و 2021 می باشد که دانشجویان خود را برای کارآفرینی و مشاغل بین‌المللی آماده می‌سازد؛ کلیه رشته‌های آموزشی دانشگاه مدیترانه شرقی به تائید شورای آموزش عالی ترکیه (YÖK) رسیده است. در این دانشگاه رشته‌های تحصیلی با کیفیت و بین‌المللی در 108 مقطع کارشناسی و 96 برنامه تحصیلی کارشناسی  ارشد و دکترا در 12 دانشکده ارائه می‌ شود.

در این دانشگاه دانشجویانی که واجد شرایط باشند امکان استفاده از وضعیت دو رشته همزمان double major و یا تجربه گرایش‌های جنبی minor را دارا می باشند، و همچنین این امکان وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی این موسسه آموزشی، یک یا دو ترم دوران تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه های همکار EMU در 13 کشور مختلف دنیا از جمله آمریکا، کانادا، ایتالیا و … بگذرانند. در دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط استفاده از بورسیه‌های تحصیلی می باشند می توانند از بورسیه 25 درصدی و 50 درصدی این موسسه آموزشی استفاده کنند، لازم به ذکر است که برخی از بورسیه‌های تحصیلی که در مقاطع کارشناسی و دکترا ارائه می شود به صورت فول فاند و کامل است.

دانشگاه رئوف دنکتاش ( Rauf Denktaş University )

دانشگاه رئوف دنکتاش که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد، در شهر لفکوسا واقع شده است، یکی از دانشگاه‌های خصوصی قبرس شمالی می باشد. دانشگاه رئوف دنکتاش یک دانشگاه بین‌المللی است که با وجودی که تازه تاسیس است اما به دلیل اعتبار و مدرنیزه بودنش دانشجویان زیادی تمایل دارند از این دانشگاه پذیرش بگیرند.

دانشگاه اروپایی لفکه ( European University of Lefke )

دانشگاه اروپایی لفکه یکی از پرطرفداران مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کشور قبرس است.

یک دانشگاه نیمه دولتی و اروپایی که در ناحیه گوزلیارت شهر لفکه در غرب جزیره قبرس تاسیس شده است.

دانشگاه اروپایی لفکه قبرس در سال ۱۹۸۹ توسط بنیاد علوم قبرس افتتاح و سپس در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک عضو در شبکه دانشگاه های بالکان شروع به فعالیت نمود .

تایید دانشگاه اروپایی لفکه توسط وزارت آموزش عالی ترکیه باعث اعتبار جهانی شده است .

این دانشگاه بین‌المللی از ۳۵ كشوربا ملیت‌های مختلف دانشجو می پذیرد.

دانشگاه لفكه عضو جامعه دانشگاه‌های اروپایی و طرف قرارداد با برخی از دانشگاه‌های كشورهای آمریكای شمالی، انگلستان و سایر كشورهای اروپایی

می‌باشد كه این موضوع فرصت و امكان انتقال به دیگر دانشگاه‌های دنیا را برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می‌کند.

پردیس این دانشگاه ۴۵دقیقه از نیکوزیای شمالی فاصله دارد .

کتابخانه دانشگاه اروپایی لفکه قبرس در سال ۱۹۹۰ با داشتن یک اتاق شروع به کار کرد وبه سرعت پیشرفت کرد،در سال ۱۹۹۹ کتابخانه به محل فعلی آن منتقل شد و یکی از بزرگترین کتابخانه های قبرس محسوب می گردد.

به علاوه روزنامه های مختلف ترکیه ، قبرس و جهان در آن هر روز موجود است.

تحصیل در دانشگاه لفکه

این دانشگاه ۶ رشته در مقطع کاردانی،۳۰رشته در مقطع کارشناسی و ۱۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می دهد .

زبان تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه قبرس انگلیسی می باشد.

در مقطع دکتری دانشگاه اروپایی لفکه قبرس فقط رشته های تجارت و معماری تدریس می شوند.

دانشکده های دانشگاه اروپایی لفکه

دانشکده معماری و مهندسی

مهندسی کامپیوتر

مهندسی عمران

معماری

معماری داخلی

مهندسی برق و الکترونیک

فنی و مهندسی الکترونیک و ارتباطات

مهندسی نرم افزار

دانشکده اقتصاد

اداره کسب و کار

اقتصاد

بانکداری و امور مالی

کامپیوتر سیستم های اطلاعاتی

روابط بین الملل

مدیریت عمومی

مدیریت منابع انسانی

مدیریت تدارکات

دانشکده علوم و هنر

زبان و ادبیات ترکی

تاریخ

دانشکده علوم کشاورزی و فن آوری

تولید و بازاریابی باغبانی

مدیریت کشاورزی

دانشکده علوم بهداشت و درمان

مدیریت بهداشت و درمان

خدمات اجتماعی

تغذیه و رژیم های غذایی

درمان فیزیکی و توانبخشی

دانشکده آموزش و پرورش

کامپیوتر و تکنولوژی آموزشی

آموزش زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در دانشگاه لفکه قبرس

هزینه تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۴۲۰۰ یورو، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۳۲۰۰ یورو ودانشجویان دکتری۵۳۰۰ یورو و هزینه ی ثبت نام در هر سال تحصیلی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو نیز می باشد.

خدمات دانشگاه اروپایی لفكه

دارا بودن برنامه‌های آكادمیک در سطح استانداردهای بین المللی

استفاده از اساتید سرشناس بین‌المللی

شهریه بسیارمناسب وهزینه بسیار پایین خوابگاه وهزینه بسیار پایین زندگی

خوابگاه‌های مدرن با خدمات شبانه‌روزی در سطح استانداردهای بین‌المللی

بورس و كمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط

تامین امكانات و تجهیزات ورزشی و تفریحی در دانشگاه

دانشگاه باغچه شهیر ( Bahçeşehir Cyprus University )

دانشگاه باغچه شهیر در سال ۲۰۱۷ تاسیس  شد، این دانشگاه با وجود تازه تاسیس بودن، مدرن نیز هست. در این دانشگاه داشتن خلاقیت و نوآوری در زمینه‌ی آموزش و تعلیم و تربیت بسیار مورد توجه است و به همین دلیل هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام می کنند.

دانشگاه بین‌المللی فینال ( Final International University )

در این دانشگاه خدمات آموزشی بر اساس استانداردهای بین المللی به دانشجویان ارائه خواهد شد. این دانشگاه خصوصی و تازه وارد است.

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس 

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس ( Health and Social Sciences, University of Cyprus ) که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد، در منطقه گوزل یورت واقع شده است. این دانشگاه به دلیل آزمایشگاه ‌‌های پیشرفته ای ‌که در زمینه‌ ی علوم سلامت و بهداشت دارد، بسیار مورد توجه است.

دانشگاه وست قبرس ( Cyprus West University )

دانشگاه وست قبرس که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد، یکی از جدید ترین دانشگاه‌ها در قبرس شمالی استاین دانشگاه نیز بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد.

دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا 

دانشگاه مدیترانه کارپازیا ( Karpas Mediterranean University ) که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد، در نزدیکی مرکز شهر لفکوزیا واقع شده است. این دانشگاه که ششمین دانشگاه قبرس محسوب می شود بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد.

دانشگاه قبرس غرب

دانشگاه قبرس غرب  CWU یک دانشگاه غیر انتفاعی می باشد که در سال ۲۰۱۵  در فاماگوستا، قبرس شمالی تأسیس شد. دانشگاه قبرس غرب دارای ۴ دانشکده، ۳ مدرسه و ۱۸ برنامه کارشناسی و کاردانی مختلف به زبانهای انگلیسی و ترکی می باشد.

دانشگاه آمریکایی جیرن

جیرن، یک موسسه آموزش عالی در قبرس شمالی با استانداردهای بین المللی و روش‌های مدرن آموزشی و یک کادر علمی متشکل از متخصصان داخلی و خارجی آموزش دیده است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی در امر آموزش با کیفیت است. سیستم آموزشی این دانشگاه مشابه با ایالات متحده و البته با محدوده قیمت بسیار کمتر است.

این دانشگاه طیف متنوعی از برنامه‌ها را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. شهریه سالانه برای کلیه دانشجویان بین المللی که در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی در GAU تحصیل می‌کنند از ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار در سال تحصیلی است. هزینه‌های تحصیل در دوره کارشناسی در دانشکده حقوق ۶۰۰۰ دلار (در هر سال تحصیلی) دانشکده مهندسی ۵۵۰۰ دلار (در هر سال تحصیلی) دانشکده معماری، طراحی و هنرهای زیبا ۵۵۰۰ دلار (در هر سال تحصیلی) و سایر دانشکده‌ها ۵۰۰۰ دلار است.

دانشگاه گیرنه یا کایرنیا ( Girne University )

دانشگاه گیرنه یا کایرنیا در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد، . در این دانشگاه رشته‌‌های فنی و مهندسی و مدیریت ارائه می شود. دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های قبرس می باشد. در این دانشگاه،  دانشجویان با شیوه ‌ی آموزش آمریکایی تعلیم می‌بینند.  در این دانشگاه دانشجویان فرصت دارند تا تحصیلات تئوریک و آکادمیک خود را به صورت عملی در یک محیط مناسب به اجرا در آورند. دانشگاه آمریکایی گیرنه یک دانشگاه بین‌المللی با کیفیت می باشد.

دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک ( Near East University )

دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک یکی از دانشگاه‌‌های خصوصی و بین‌المللی کشور قبرس شمالی است که در نیکوزیا واقع شده است، این دانشگاه در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد. دانشگاه نیر ایست با دو ویژگی منحصر به فرد دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند، یکی سطح علمی و کیفیت آموزشی بالا و دیگری مبلغ شهریه مقرون به صرفه.

دانشگاه تکنولوژی و فناوری قبرس

دانشگاه تکنولوژی و فناوری قبرس Cyprus University of Technology یک موسسه آموزشی دولتی در لیماسول Limassol  می باشد که در سواحل جنوبی واقع شده است. این دانشگاه در سال 2004 تاسیس شد و نخستین کلاسهای آن در سال تحصیلی 2007 و 2008 برگزار شدند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های قبرس 2020 می باشد و رشته‌های تحصیلی که در سایر دانشگاه های دولتی و بزرگ قبرس ارائه نمی‌شوند این دانشگاه پوشش داده است. دانشگاه تکنولوژی و فناوری قبرس یک دانشکده اصلی دارد که در مرکز شهر قدیمی و ساختمان‌های نوسازی شده سابق دولت واقع شده است که قرار است در سال 2020 این دانشگاه را توسعه دهند. این دانشگاه 20 تا 30 دپارتمان تحصیلی ارائه می دهد و قرار است در حدود 7000 دانشجو را در سال تحصیلی جدید جذب نماید. یکی از اهداف بسیار مهم این دانشگاه گسترش همکاری با موسسات علمی و آکادمیک دنیا می باشد، دانشگاه CUT با چندین موسسه آموزشی برتر دنیا شراکت دارد.

دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس که یک موسسه آموزش عالی و دانشگاه دولتی U of C می باشد، در سال 1989 در پایتخت جزیره یعنی نیکوزیا تاسیس شد. در دانشگاه قبرس نخستین کلاس ها در سال 1992 برگزار شد اما به سرعت این دانشگاه رشد کرد. دانشگاه قبرس دارای 21 دپارتمان و 8 دانشکده از جمله دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم محض و کاربردی، دانشکده علوم اجتماعی و آموزشی، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده مهندسی، دانشکده حروف، دانشکده پزشکی و دانشکده مطالعات تکمیلی می باشد. درسال 2010 در دانشگاه قبرس ، Christopher Pissarides  به عنوان استاد این دانشگاه، موفق به دریافت جایزه نوبل در زمینه اقتصاد شد. پردیس اصلی در پایتخت کشور قبرس قرار گرفته و دارای یک کتابخانه عظیم با بیش از 620 هزار کتاب می باشد.

شرایط بورسیه 50 درصدی دانشگاه قبرس

 

تمامی دانشگاه های قبرس به دلیل اینکه ایران جزو کشورهای جهان سوم می باشد، بورسیه 50% به دانشجویان ایرانی ارائه می دهد.

 

شهریه رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی

 

شهریه رشته های داروسازی ، پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی را در جدول زیر مشاهد می کنید.

 

نام رشته

شهریه بدون بورسیه ( دلار )

شهریه با بورسیه 50 درصد ( دلار )

رشته داروسازی

8000

4000

رشته پزشکی

10000

شامل بورسیه نیست

رشته دندان پزشکی

5200

شامل بورسیه نیست

 

شهریه رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی

 

درجدول زیر شهریه سه رشته های پر طرفدار دانشگاه مدیترانه شرقی را با احتساب بورسیه 50 درصدی ذکر کردیم:

 

نام رشته

شهریه بدون بورسیه ( دلار )

شهریه با بورسیه 50 درصد ( دلار )

رشته کارشناسی فیزیوتراپی

7200

3600

تمامی رشته های مهندسی

5200

2600

رشته های غیر مهندسی          

4200

2100

 

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

 

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مدیترانه به ازای هر درس در حدود 800 دلار می باشد. بدین صورت که هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل 7 درس است و در هر ترم دو الی سه واحد درسی ارائه میشود؛ بنابراین شهریه هر ترم کارشناسی ارشد در این دانشگاه در حدود 1600 دلار می باشد.

 

شهریه رشته های مقطع دکترا

 

شهریه رشته های مقطع دکترا در دانشگاه مدیترانه به ازای هر درس در حدود 1250 دلار می باشد. بدین صورت که هر رشته در مقطع دکترا شامل 8 درس می باشد و در هر ترم 1 الی سه واحد درسی ارائه خواهد شد؛ بنابراین شهریه هر ترم کارشناسی ارشد در این دانشگاه در حدود 1500  الی 2500 دلار می باشد. دانشگاه مدیترانه برای مقطع دکترا بورسیه ندارد و باید شهریه بطور کامل پرداخت شود.

 

بهترین دانشگاه های قبرس

 

بهترین دانشگاه های قبرس یا هر کشوری به این صورت مشخص می شود که پارامترهای زیادی همچون نوع دانشگاه، تعداد دانشجویان و اساتید، پروژه‌های تحقیقاتی و … را در نظر می گیرند و سپس امتیاز می دهند.

 در جدول زیر دانشگاه های برتر قبرس شمالی ذکر شده است.

 

رتبه در کشور

نام دانشگاه

1

دانشگاه بین المللی قبرس

2

دانشگاه خاور نزدیک

3

دانشگاه مدیترانه شرقی

4

دانشگاه قبرس غرب

5

دانشگاه آمریکایی جیرن

6

دانشگاه راف دنکتس

7

دانشگاه بین المللی فاینال

8

دانشگاه کارینا

9

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس

 

 

بهترین دانشگاه های قبرس برای دانشجویان بین‌المللی 2021

 

بنابر اطلاعات وب ‌سایت 4icu.org، رنکینگ بهترین دانشگاه های قبرس 2021 بدین شرح است:

 

1. دانشگاه قبرس – شهر نیکوزیا

 

2. دانشگاه Uluslararasi Kibris – شهر لفکوزا

 

3. موسسه آموزش عالی نیکوزیا – شهر نیکوزیا

 

4. دانشگاه دوگو آکدنیز- شهر فاماگوستا

 

5. موسسه یاکین دوگو- شهر لفکوزا

 

6. دانشگاه Girne Amerikan – شهر کرنیا

 

7. موسسه اروپایی قبرس – شهر نیکوزیا

 

8. دانشگاه فناوری قبرس – شهر لیماسول

 

9. موسسه آموزش عالی لفکه آوروپا – شهر لفکه

 

10. دانشگاه فردریک – شهر نیکوزیا

 

11. موسسه آموزشی مدیریت قبرس – شهر نیکوزیا

 

12. The Cyprus Institute – شهر نیکوزیا

 

13. دانشگاه نیاپلیس پافوس – شهر پافوس

 

14. دانشگاه اورتا دوگو تکنیک Kuzey Kibris Kampusu – شهر مورفو

 

15. موسسه لانکشایر مرکزی – شهر قبرس – شهر لارناکا

 

16. دانشگاه گیرنه – شهر کرنیا

 

17. کالج قبرس – شهر نیکوزیا

 

18. کالج آمریکایی – شهر نیکوزیا

 

19. کالج کاسا – شهر نیکوزیا

 

20. کالج اینترکالج – شهر نیکوزیا

 

21. موسسه Uluslararasi Final – شهر کرنیا

 

22. دانشگاه Akdeniz Karpaz – شهر لفکوزا

 

23. موسسه آموزشی Kibris Ilim – شهر کرنیا

 

24. The Cyprus Institute of Marketing – شهر نیکوزیا

 

25. کالج آتلانتیس

 

26. The CTL Eurocollege – شهر لیماسول

 

27. کالج الکساندر – شهر لارناکا

 

28. کالج گردشگری و مدیریت هتل – شهر نیکوزیا

 

29. کالجA. – شهر لارناکا

 

30. دانشگاه Arkin Yaratici Sanatlar ve Tasarim – شهر کرنیا

 

31. دانشگاه Kibris Sosyal Bilimler – شهر لفکوزا

 

32. موسسه آموزش عالی Kibris Amerikan – شهر لفکوزا

 

33. دانشگاه Kibris Bati – شهر فاماگوستا

 

34. موسسه Kibris Saglik ve Toplum Bilimleri – شهر مورفو

 

35. کالج فیلیپس – شهر نیکوزیا

 

36. دانشگاه Bahçesehir Kibris – شهر لفکوزا

 

37. کالج لدرا – شهر نیکوزیا

 

38. کالج KES – شهر نیکوزیا

 

39. کالج Mesoyios – شهر کاتو پولمیدیا

 

40. دانشگاه Rauf Denktas – شهر لفکوزا

 

41. کالجD.A – شهر نیکوزیا

 

42. کالج اینترناپا – شهر سوتیرا

 

43. دانشگاه Ada Kent – شهر فاماگوستا

 

44. کالج City Unity College Nicosia – شهر نیکوزیا

 

45. کالج گلوبال – شهر نیکوزیا

 

46. ARTE Music Academy – شهر نیکوزیا

 

47. کالج لیماسول – شهر لیماسول

 

48. کالج MKC City – شهر لارناکا

 

49. Mediterranean Institute of Management – شهر نیکوزیا

 

50. کالج لارناکا – شهر لارناکا

 

51. موسسه آموزشی Onbes Kasim Kibris – شهر لفکوزا

 

Cyprus School of Molecular Medicine – شهر نیکوزیا

 

 

بهترین دانشگاه‌های پزشکی در قبرس شمالی

بهترین دانشگاه‌های پزشکی در قبرس شمالی در حال حاضر شامل سه دانشگاه دولتی، چهار دانشگاه خصوصی و دو کالج می باشد که تنها دو دانشگاه در قبرس شمالی وجود دارد که در آن رشته‌های پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود که این دو دنشگاه عبارتند از دانشگاه اروپایی قبرس و دانشگاه نیکوزیا.

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC) یک دانشگاه خصوصی در نیکوزیا پایتخت کشور قبرس می باشد که در واقع بازسازی شده کالج قبرس، قدیمی ‌ترین موسسه آموزش عالی در قبرس شمالی، است. این دانشکده در فهرست مؤسسات پزشکی بین المللی در بنیاد پیشرفت آموزش و تحقیقات بین المللی قرار دارد. از اساتید این دانشکده که موفق به دریافت نوبل شدند می توان به توماس لیندال، بیوشیمیست (شیمی ۲۰۱۵) و رابرت هوبر بیوشیمیست (شیمی ۱۹۸۸) اشاره کرد. و  همچنین برنده نوبل (شیمی ۲۰۰۹)، بیوشیمیست آدا یونات و بیوشیمیست ژان ماری لن (شیمی ۱۹۸۷)، استادان افتخاری این دانشکده می باشند.

شهرت این دانشگاه به دلیل اشتغال دانشجویان و سرمایه گذاری در زمینه نوآوری با فناوری پیشرفته و تعامل با صنعت می باشد، بطوریکه شرکت مایکروسافت، دانشگاه اروپایی قبرس را به عنوان موسسه همکار خود برای تأسیس مرکز نوآوری مایکروسافت (MIC) در قبرس شمالی معرفی کرده است. دانشکده پزشکی دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)، توسط آژانس تضمین کیفیت و اعتبار سنجی در آموزش عالی مورد تأیید قرار گرفته است.

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا (UNIC) در سال ۱۹۸۰ تأسیس شد و پردیس اصلی آن در نیکوزیا، پایتخت کشور قبرس شمالی واقع شده است این موسسه بزرگ ‌ترین دانشگاه قبرس شمالی می باشد و در آتن، بخارست و نیویورک چند مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی را اداره می‌کند. دانشگاه نیکوزیا دارای دانشکده تجارت، دانشکده آموزش، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی می باشد. دانشگاه نیکوزیای قبرس با دانشگاه‌های سنت جورج، دانشگاه لندن، دانشگاه ارسطو سالونیک، دانشگاه پلوپونز، دانشگاه پاترا، دانشگاه آزاد یونان، دانشگاه پادووا، دانشگاه زاگرب و دانشگاه غربی سیدنی برنامه تبادل دانشجو دارد. جالب است بدانید اولین موسسه آموزشی که Bitcoin را برای پرداخت شهریه پذیرفت دانشگاه نیکوزیا بود.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس شمالی

 

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس شمالی به اسناد و مدارکی نیاز دارد که در زیر دسته بندی و شرح داده شده‌اند.

 

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی:

 

 • دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 • کپی گذرنامه / شناسنامه اسکن شده
 • TOEFL ۵۱۳ PBT / ۶۵ IBT یا آیلتس (۵٫۵). دانشجویانی که مدرک مهارت انگلیسی ندارند، می‌توانند در آزمون هایی که دانشگاه مورد نظر در نظر گرفته، شرکت کنند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد:

 

 • مدرک لیسانس معتبر
 • ریز نمرات لیسانس برای هر دوره تحصیلی / سال تکمیل شده.
 • کپی گذرنامه بین المللی / شناسنامه
 • TOEFL ۵۱۳ PBT / ۶۵ IB یا آیلتس (۵٫۵).دانشجویانی که مدرک مهارت انگلیسی ندارند، می‌توانند در آزمون هایی که دانشگاه مورد نظر در نظر گرفته، شرکت کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای مقطع دکترا:

 

 • ریز نمرات معتبر در سطح کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد برای هر دوره تحصیلی / سال تکمیل شده.
 • کپی گذرنامه بین المللی / شناسنامه
 • TOEFL ۵۱۳ PBT / ۶۵ IBT یا آیلتس (۵٫۵). دانشجویانی که مدرک مهارت انگلیسی ندارند، می‌توانند در آزمون هایی که دانشگاه مورد نظر در نظر گرفته، شرکت کنند.

 

رتبه بندی بین المللی QS دانشگاه‌های قبرس شمالی

 

رتبه بندی بین المللی QS دانشگاه‌های قبرس شمالی بدین صورت است که بر اساس معیارهای مختلف یک دانشگاه که شامل موارد آموزشی، امکانات، تحقیقات و غیره می باشد، بین ۱ تا ۵ ستاره به آن دانشگاه داده می‌شود. میانگین تمام این ستاره‌ها رتبه جهانی دانشگاه را مشخص می‌کند. برای مثال دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای سه ستاره از QS  می باشد.

 

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی نسبت به سایر رشته ها در دانشگاه های قبرس از هزینه زیادی برخوردار است، اما شما می توانید در صورت دارا بودن دریافت بورسیه، از بورسیه دانشگاه های این کشور برخوردار شوید. شما می توانید جهت بررسی شرابط خود در مورد اخذ بورسیه با مشاوران مجرب و متخصص ما در موسسه مهاجرتی لیگال اپلای 88288200-021 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

آیا می دانید بهترین دانشگاه قبرس برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کدام دانشگاه می باشد؟   

 

 • بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور قبرس ، دندانپزشکی دانشگاه neu قبرس میباشدتحصیل فیزیوتراپی در قبرس

 

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کشور قبرس همانند برخی رشته هایی که ذکر شد بسیار پرطرفدار است، حتما مطلع هستید که شغل فیزیوتراپی یکی از پردرآمدترین شغل ها در ساسر جهان می باشد. کارشناسان فیزیوتراپی سالیانه چیزی در حدود 100 هزار دلار درآمد دارند، شما می توانید برای تحصیل در این رشته از بورسیه های عالی 50 -75 درصدی در دانشگاه های مختلف این کشور بهره مند شوید. نکته مهمی که در مورد این رشته باید ذکر کرد این است که مدارک اخذ شده از سوی دانشگاه های قبرس برای این رشته مورد تائید سایر کشورها از جمله اتحادیه اروپا می باشد اما در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

تحصیل پزشکی در قبرس

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل و اخذ پذیرش در رشته های پزشکی در قبرس شمالی

 • کسب نتایج خوب در دوره دبیرستان و نمرات بالا در دروس شیمی، فیزیک و ریاضی
 • گواهی نامه بین المللی زبان انگلیسی5 یا TOEFL
 • انگیزه نامه جهت کاندیدای پزشک شدن
 • تکمیل فرم در خواست پذیرش
 • یک قطعه عکس
 • مصاحبه با متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی (به صورت حضوری و یا غیر حضوری)
 • قبولی در آزمون پذیرش GAMSAT یا MCAT

 

هزینه های تحصیل پزشکی در قبرس

 

هزینه های تحصیل پزشکی در قبرس به طور تقریبی بین 27،500 یورو الی 30،000 یورو در سال می باشد.

 

دانشگاه پزشکی قبرس مورد تائید ایران

تا سال 2017 دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت در ایران بود اما در حال حاضر تنها دانشگاه قبرس که مورد تایید وزارت بهداشت کشورایران می باشد دانشگاه قبرس یا همان University of Cyprus میباشد که در قبرس جنوبی واقع شده است.

 

چکیده مطالب دانشگاه های قبرس

در این مقاله سعی کردیم مطالب مفیدی در مورد دانشگاه های قبرس، دانشگاه بین المللی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، دانشگاه قبرس و دیگر دانشگاه های قبرس و همچنین در مورد شهریه دانشگاه ها بدون احتساب بورسیه و با احتساب بورسیه، بهترین دانشگاه های قبرس، بهترین دانشگاه های پزشکی قبرس، اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس شمالی، تحصیل فیزیو تراپی در قبرس، تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در قبرس و دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تائید ایران در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، امید است مطالب بیان شده در این مقاله راهگشای مسیر مهاجرتی شما عزیزان باشد.

مقالات مرتبط با دانشگاه های قبرس

اخذ ویزا

اخذ ویزای قبرس

اخذ ویزای قبرس از طرق مختلف امکان پذیر است، ویزای کشور قبرس، ویزای شینگن نیست اما قوانین دریافت آن دقیقا شبیه قوانین شینگن است. افرادی که ویزای کشور قبرس را دارند می‌توانند بدون ویزا به کشورهایی چون بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند...

زندگی

زندگی در قبرس

زندگی در قبرس به دلیل مزایایی که در ادامه شرح خواهیم داد طرفداران بسیار زیادی دارد. قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می‌شود. این کشور تحت تسلط ترک‌ها می باشد. پایتخت کشور قبرس شمالی نیکوزیا می باشد که در مرکز جزیره قرار دارد.

مهاجرت

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به کشور قبرس، دارای مزایا و معایبی خواهد بود که در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی و کامل مورد بررسی قرار دهیم. شاید شما نیز مانند بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس را دارند اما نمی دانند که آیا این کشور برای مهاجرت مناسب است یا نه...

تحصیل

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس یکی از بهترین راهها برای کسانی است که قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت کنند به دلیل اینکه تحصیل در کشور قبرس برخی سختگیری هایی که دیگر کشورها دارند را ندارد، از جمله اینکه برای ادامه تحصیل در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد...

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟