قبرس

قبرس Cyprus

کشور قبرس جزیره ای با پایتختی نیکوزیا که به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می شود. مردمان قبرس شمالی ترک نشین و مسلمان و مردمِ قبرس جنوبی یونانی و ارتودکس هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ‌است. نقشه قبرس شکل جالبی دارد. جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است. 77 درصد مردم جزیره، یونانی و 18 درصد ترک هستند. بخش جنوبی قبرس جزو اتحادیه اروپا می باشد. قبرس دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل است. خط مرزی ( خط سبز ) قبرس را به دو بخش تقسیم کرده و پنج تقاطع مرزی دارد که به صورت 24 ساعته برای تمام شهروندان باز می‌باشد.

تا ژانویه ۲۰۰۸، واحد پول قبرس پوند برابر با ۱۰۰ سنت بود. از اول ژانویه ۲۰۰۸ واحد پول تبدیل به یورو شد. وجوه رایج خارجی در این کشور بدون محدودیت پذیرفته می‌شوند. همچنین چک‌ها‌ی مسافرتی، چک‌های یورو و کارت‌های اعتباری نیز مورد پذیرش است. پول رایج در قبرس شمالی لیر ترکیه می‌باشد اقتصاد قبرس مبتنی بر بازار آزاد و ارائه خدمات است. ورود قبرس به عنوان عضو دائم اتحادیه اروپا از سال 2004 گام بسیار مهمی در توسعه اقتصادی این کشور بود. از دید بین المللی قبرس بدین دلیل موقعیت خود را ارتقاء بخشیده است که به عنوان پل بین قاره‌ها تلقی می‌شود، جمعیت تحصیل کرده مسلط به زبان انگلیسی، قیمت‌های متعادل، ارتباطات عالی خطوط هوایی و مخابراتی دارد.

کشور قبرس در قاره‌ی اروپا قرار دارد ولی قبرس اروپایی بخش جنوبی آن (یونانی نشین) است که جزو اتحادیه ی اروپا می‌باشد. پایتخت قبرس شمالی، شمال  شهر نیکوزیا و پایتخت قبرس جنوبی، جنوب شهر نیکوزیا می‌باشد. قبرس یک مقصد بسیار عالی برای توریستان می‌تواند باشد چون با جاذبه‌ی دیدنی توانسته حرفی برای گفتن داشته باشد.

آن دسته از افراد که تفاوت قبرس شمالی و جنوبی را نمی‌دانند به این نکته توجه کنند که از نظر استانداردهای زندگی و رنک دانشگاه‌ها تفاوت زیادی با هم ندارند فقط کسانی که می‌خواهند به صورت خانوادگی مهاجرت کنند و به صورت همزمان همراه داشته باشند بخش شمالی این کشور توصیه می‌شود چون نیازی به ویزا ندارد و پروسه‌ی گرفتن پذیرش از دانشگاه بسیار راحت‌تر از دیگر کشورهاست این دانشگاه‌ها از رنک خوبی در سطح جهان برخوردار هستند. بخش جنوبی به دلیل شینگن بودن این امکان را به وجود آورده که شما به راحتی به وارد کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنید.

همه چیز در مورد کشور قبرس

مهاجرت

مهاجرت به قبرس

قبرس جزیره ای در شرق مدیترانه است. اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید چه اطلاعایت از شرایط پذیرش مهاجر و اقامت کشور قبرس دارید؟

زندگی

زندگی در قبرس

هوای قبرس جزء تمیز ترین هواهای دنیاست. برای زندگی در قبرس شما نیز باید مانند دیگر شهروندان این کشور قوانین آن را رعایت کنید. آیا از هزینه ها و قواین زندگی در قبرس اطلاعی دارید؟

تحصیل

تحصیل در قبرس

اگر بخواهیم در مورد تحصیل در قبرس با شما صحبت کنیم باید بگوییم هزینه تحصیل در قبرس نسبت به کیفیت آن هزینه مقرون به صرفه ای است. آیا از شرایط تحصیل در قبرس اطلاعی دارید?

دانشگاه

دانشگاه‌های قبرس

کشور قبرس شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی است که هر کدام از آن ها در رشته های مختلفی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می پذیرند. از شرایط پذیرش در دانشگاه های قبرس اطلاعی دارید؟

اخذ ویزا

ویزای قبرس

برای دریافت ویزای کشور قبرس شما با موضوع ویزای قبرس شمالی و قبرس جنوبی رو به رو میشوید. آیا اطلاعی از تفاوت این دو ویزای قبرس و شرایط آن اطلاعی دارید؟ با دیگر ویزاهای قابل دریافت کشور قبرش آشنایی دارید؟؟

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟