تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کشور کانادا باید ویزای تحصیلی این کشور را در اختیار داشته باشید تا بتوانید از تحصیل در کشور محبوب کانادا بهرمند شوید و از آنجایی که کشور کانادا به دلیل داشتن دانشگاه های با رتبه های بسیار عالی در دنیا هر سال متقاضیان زیادی برای گرفتن ویزای تحصیلی به این کشور ترقیب میکند.  و دلیل دیگری که این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای تحصیلی بسیار راحت تر از سایر کشور های هم سطح خودش می باشد. چون که با 2 سال تحصیل و 1 سال کار کردن در این کشور اقامت دائم کانادا را دریافت میکنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

1_شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا :

مهم ترین شرط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، تمکن مالی است. شما باید به سفارت کانادا اثبات کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت. جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک آیلتس نیست. چرا که شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. توجه داشته باشید که سن متقاضی برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا مهم است. 

2_شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج) :

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز، تمکن مالی مهم ترین شرط می‌باشد. شما باید بتوانید هزینه‌های اقامت، هزینه‌های روزانه و هزینه‌های مربوط به شهریه کالج را پرداخت نمائید. در صورتی که وقفه زیادی در تحصیل خود نداشته باشید، می‌توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج خود بگذرانید. شما در کالج می‌توانید تا مقطع فوق لیسانس(کارشناسی ارشد) به تحصیل خود ادامه دهید.

3_شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه) :

علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه کنید. سطح آیلتس با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می‌شود. اما معمولا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید آیلتس ۶ اکادمیک داشته باشید.

مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا:

1_ دریافت اطلاعات متقاضی جهت شرایط سنجی توسط موسسه مهاجرتی لیگال اپلای

2_ شروع مکاتبات با مرکز آموزشی مورد نظر متقاضی

3_ اخذ نامه پذیرش از مرکز آموزشی

4_ ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا (ترجمه ریز نمرات ۳ سال گذشته به همراه تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

5_ تکمیل فرم توصیه نامه توسط مدیر مدرسه فعلی متقاضی (و یا آموزش دانشگاه)

6_ شروع پروسه اخذ ویزا

7_ حضور برای انگشت نگاری و تصویر برداری در یکی از کشورهای همسایه ایران (ترکیه، امارات، آذربایجان و ارمنستان)

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا:

1_ پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحات آن 

2_ مدارک تحصیلی

 2-1 ) اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل (در صورتی که برای مدارس کانادا اقدام می‌کنید )

2-2) اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات در صورتی که برای دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنید.

3_ تاییدیه WES : یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه 245 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

4_فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.

5_رزومه :توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

6_ انگیزه نامه (SOP): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

7_مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع کارشناسی ارشد (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معادل آن) مورد نیاز است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا: 

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا بسته به رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید می تواند متفاوت باشد ولی به طور میانگین هزینه تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشور کانادا مبلغی حدود 15,000 تا 20,000 هزار دلار کانادا در سال و این مبلغ با توجه به هزینه کتاب و بیمه محاسبه شده است.

اگر مایلید که هزینه  شهریه در دانشگاه های کشور کانادا مطلع شوید مقاله دانشگاه های کانادا به شما پیشنهاد میکنم که علاوه بر معرفی دانشگاه های معتبر و رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف، هزینه تحصیل در هر دانشگاه را نیز برای شما مشخص کرده است.

نکته :

مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته‌ای چون GRE و GMAT و همچنین فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر می باشد.

چکیده: ما در این مقاله برای شما طالاعات جامع و کاملی در مورد  شرایط تحصیل در مقطع های مختلف،مراحلی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا انجام بدهید و همچنین  مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا برای شما آماده کرده ایم، امیدواریم که راهگشای مسیر مهاجرتی شما بوده باشد 

موسسه مهاجرتی لیگال اپلای

تحصیل در کانادا

برای دریافت اقامت کانادا با ما تماس بگیرید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟