بلژیک

بلژیک

بلژیک Belgium

بلژیک، کشوری در شمال غربی اروپا یکی از کوچکترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی است. در ابتدا، بلژیک یک شکل واحد از دولت داشت. با این وجود، در دهه‌های 1980 و 90 ، اقداماتی برای تبدیل بلژیک به یک کشور فدرال با اختیارات مشترک در مناطق فلاندر، والونی و پایتخت بروکسل انجام شد. از نظر فرهنگی، بلژیک کشوری ناهمگن است و در مرز بین خانواده‌های رومانیایی و ژرمنی زبان اروپای غربی قرار دارد. بلژیک با ۳۰٬۶۸۸ کیلومتر مربع تقریبا اندازهٔ ارمنستان است. بلژیک سه منطقه جغرافیایی مهم دارد: دشت ساحلی در شمال غربی، فلات مرکزی و کوه‌های آردن در جنوب شرقی.

این کشور در مجموع 1،385 کیلومتر مرز زمینی با همسایگان دارد. از شمال به هلند، از شرق به آلمان، از جنوب شرقی به لوکزامبورگ و از جنوب به فرانسه محدود می شود. بلژیک همچنین حدود 60 کیلومتر خط ساحلی در دریای شمال دارد. کشور بلژیک جمعیتی در حدود 11 میلیون نفر از پرجمعیت ترین کشور های اتحادیه اروپا محسوب می شود. در سال ۱۹۹۹، بلژیک، یورو را به عنوان واحد پول پذیرفت و در سال ۲۰۰۲، یورو را جایگزین فرانک بلژیک کرد.

جمعیت بلژیک به سه جامعه زبانی تقسیم شده است. در شمال فلاندی ، که بیش از نیمی از جمعیت بلژیک را تشکیل می‌دهند، هلندی صحبت می‌کنند. در جنوب، والونی‌های فرانسوی زبان حدود یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. حدود یک دهم مردم کاملاً دو زبانه هستند، اما اکثریت آنها هم از فرانسه و هم از زبان هلندی آگاهی دارند. منطقه آلمانی زبان در استان شرقی لیژ، شامل بخش کوچکی از جمعیت بلژیک، کاملا به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. شهر بروکسل را رسماً دو زبانه ها تشکیل می‌دهند. جمعیت فرانسوی زبان در منطقه پایتخت بسیار بیشتر است. اکثر بلژیکی ها کاتولیک رومی هستند، اما حضور منظم در مراسم مذهبی در این کشور متغیر است. اگرچه در منطقه فلاندر و آردن مشخص شده است، اما حضور منظم در کلیسا در منطقه صنعتی والون و بروکسل کاهش یافته است و تقریباً یک سوم بلژیکی ها غیر مذهبی هستند.

بلژیک دارای اقتصادی آزاد است که عمده تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) تولید شده به وسیله بخش خدمات است. اقتصاد بلژیک نیز به طور جدایی ناپذیری با اقتصاد اروپا گره خورده است. این کشور عضو سازمانهای فراملی مختلفی از جمله اتحادیه اقتصادی بلژیک-لوکزامبورگ، اتحادیه اقتصادی بنلوکس و اتحادیه اروپا بوده است.

همه چیز در مورد کشور بلژیک

بلژیک کشوری در شمال غرب اروپا است که دارای اقتصاد آزاد نیز میباشد. اگر قصد مهاجرت به بلژیک را داید چه روشی را برای مهاجرت به بلژیک انتخاب کرده اید؟

اگر قصد ادامه زندگی در بلژیک را دارید از هزینههای زندگی در بلژیک و یا قوانین زندگی در کشور بلژیک اطلاعی دارید؟

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در بلژیک را دارید باید از شرایط و هزینه های تحصیل در این کشور اطلاع داشته باشید. ایا میدانید هزینه سالانه تحصیل در بلژیک چقدر است؟

بسیاری از دانشگاه های بلژیک از دیدگاه و ترکیب بین المللی قوی و همچنین موقعیت بالایی در رتبه بندی بین المللی برخوردار هستند. با دانشگاه های بلژیک آشنایی دارید؟

برای سفر و اقامت در بلژیک هم مانند دیگر کشورها شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. از شرایط دریافت ویزاهای بلژیک چه اطلاعاتی دارید؟

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟