مهاجرت به اتریش

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

 

اتریش از جمله کشورهایی است که امنیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد و با توجه به رشد اقتصادی مثبت، توانسته است که سرمایه گذاران خارجی را جذب نماید. به ویژه اینکه با داشتن سرمایه ای کمتر در مقایسه با کشورهای هم تراز آن مانند انگلستان و کانادا،  می توانید به سادگی سرمایه گذاری کنید

انواع سرمایه گذاری در اتریش)

  • سرمایه گذاری از طریق استارت آپ

تنها کافی است برای ثبت یک شرکت استارت آپی، خلاق باشید! برای ثبت شرکت در این روش شما باید حداقل مبلغ 50 هزار یورو برای سرمایه اولیه شرکت در نظر داشته باشید. 

  • اقامت خود حمایتی

در این روش تنها کاری که باید انجام دهید، اثبات تمکن مالی است؛ بدین معنی که شما به تنهایی قادر به پرداخت هزینه های زندگیتون هستید. شما باید به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 22 هزار یورو (با نرخ ارز دولتی) در حساب بانکی داشته باشید و نشان دهید که ماهیانه بین 2,500 تا 3,500 یورو درآمد دارید.

 

مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد

 

اقامت دائمی و تابعیت در کشور مقصد همواره مورد توجه مهاجرین بوده است که در اکثر کشورها اجازه ی تابعیت بر دو اصل خون و خاک می باشد. اصل خون به داشتن پدر و یا مادر با تابعیت کشور مورد نظر اشاره دارد و اصل خاک، به تولد در آن کشور اشاره دارد.

بر اساس قانون شهروندی اتریش، اصل خون همچون کشورهای دیگر در خصوص زوج های رسمی صادق است. اما اگروالدین ازدواج نکرده باشند و تنها پدر شهروند اتریش باشد، پدر باید در بازه زمانی 8 هفته ای پس از تولد اعلام کند که کودک متعلق به وی می باشد و با تایید دادگاه تابعیت به کودک اعطا خواهد شد.

مهاجرت به اتریش

برای دریافت اقامت اتریش با ما تماس بگیرید.

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج

 

در صورت ازدواج با یک شهروند اتریشی از همان ابتدا به فرد غیربومی تابعیت داده نمی شود. اگر ازدواج این دو شهروند تا 6 سال ادامه یابد و همچنان پابرجا باشد، فرد غیر بومی می تواند در خواست تابعیت اتریشی بدهد. این به شرطی است که پنج سال آن را در یک خانه کنار هم سپری کنند. علاو براین، شرایط دیگری مانند مسلط بودن به زبان آلمانی، قبولی در آزمون تابعیت اتریش، عدم سوء پیشینه کیفری، تمکن مالی و … نیز برای اخذ تابعیت اتریش مورد نیاز می باشد.

 

 

مهاجرت از طریق پناهندگی :

یکی دیگراز روش های مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی می باشد که بدلیل عدم امنیت آن، هیچ موسسه ی مهاجرتی قانونی اقدام به اخذ اقامت از این طریق نخواهد کرد!

” پناهنده به فردی اطلاق می شود که به دلایل مذهبی، نژادی، سیاسی و … در کشورش مورد آسیب و آزار قرار گرفته و مجبور به ترک کشور خود شده است. حقوقی که به پناهندگان اعطا می شود شامل حق مسکن، حق خوراک، پوشاک، بیمه درمانی و …. است هم چنین به طور هفتگی حدود 10 یورو به پناهندگان پول تو جیبی داده می شود. درخواست پناهندگی پناهجویان پس از طی شدن مراحل پناهندگی در دفاتر پلیس کشور اتریش و انجام مصاحبه با آنها تایید یا رد می شود. مدت زمان رسیدگی به پرونده پناه جویان تا دو سال به طول می انجامد. با توجه به شرایط نامناسب زندگی در کمپ های پناهندگان، بیماری های فراوان و خطرات و آسیب های مالی، جسمی و روحی این روش به هیچ عنوان به شما عزیزان توصیه نمی گردد. “

 

در کل شما با گذراندن 5 سال زندگی متداوم در اتریش، می توانید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید. و مجموعاً پس از 6 تا 10 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت اتریش را بدست آوردید.

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل

 

تحصیلات یک عامل موفقیت آمیز اساسی برای آینده اجتماعی و اقتصادی یک کشور است. وزارت آموزش، هنر و فرهنگ فدرال صلاحیت کل سیستم آموزشی مدارس عمومی و حرفه ای از آموزش اجباری تا پایان سطح متوسطه 2 و کلیه کالج های آموزش معلم دانشگاه (Pädagogische Hochschulen) در اتریش را دارد. موزش بزرگسالان و یادگیری مادام العمر نیز بخشی از مسئولیت های این وزارت می باشد. 

مقالات مرتبط با اتریش

اتحاديه اروپا

اتحاديه اروپا برای خودش پرچمی دارد. اين پرچم از سال 1986 ميلادی به مورد استفاده قرار گرفت. زمينه اين پرچم آبی رنگ می باشد و در وسط آن دايره ای از دوازده ستاره به رنگ طلائی نقش شـده است...!

اعزام دانشجو به اتریش

کشور اتریش از شرایط بسیار عالی برای تحصیل برخوردار است، به همین دلیل دانشجویان زیادی سالانه این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. برای ادامه تحصیل در اتریش باید از چندین نکته مهم مطلع باشید.

بیمه خدمات درمانی

کی از دغدغه هایی اصلی دانشجویانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند بیمه خدمات درمانی است که در کشور مقصد می توانند استفاده کنند...!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

پیام بگذارید

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟