اتریش

اتریش

اتریش Austria

اتریش: به انگلیسی (Austria) و به آلمانی (Österreich) کشوری است که نزدیک به 9 میلیون نفراز جمعیت اروپای مرکزی در آن زندگی می کنند که از شمال با جمهوری چک و آلمان، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین همسایه است. نام آلمانی آن یعنی اۊستِقایش (Österreich) برگرفته از دو واژه اۊستق (شرق) و قایش (قلمرو و پادشاهی) است که در مجموع این نام به معنای پادشاهی شرقی می باشد. در حالی که آلمانی زبان رسمی این کشور است، بسیاری از اتریشی ها به جز” ایالت فدرال فورآرلبرگ” و بخش‌هایی از” ایالت تیرول ” به صورت غیر رسمی با انواع گویش های باواریایی ارتباط برقرار می کنند. دیگر زبان های رسمی محلی عبارتند از کرواتی، مجارستانی و اسلوونیایی.

به عنوان جمهوری فدرال، اتریش از 9 ایالت مستقل تشکیل شده است (که به آنها استان نیز گفته می شود): بورگن لند ، کارنتیا، اتریش سفلی، اتریش علیا، سالزبورگ، استیریا، تیرول، فورارلبرگ و وین.

سرزمین اتریش واقع در قلب اروپا، مساحتی بالغ بر 83,878 کیلومترمربع (32,385 مایل مربع) را شامل می شود که دارای آب و هوای معتدل و سرد و کوهستانی (آلپی) است. مناظر اتریش شامل رشته کوه ها ، تپه ها و دشت های بزرگ و کوچک است.  تنها 32٪ از کشورارتفاع زیر 500 متر (1،640 فوت) دارد و بالاترین نقطه آن Grossglockner 3,798 متر (12,460 فوت) است.
شرایط آب و هوایی در کشورکمی متفاوت است؛ مناطق دشتی در شمال و شرق با توجه به تحت تأثیرقرار گرفتن آب و هوای قاره ای، دارای زمستان های سردتر و تابستان های گرمتر با بارش متوسط در طول سال هستند. و مناطق جنوب شرقی اتریش تابستانهای طولانی تر و گرم تری (تقریباً مدیترانه ای) دارند.

همه چیز در مورد کشور اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش، کشوری که به مهد موسیقی در جهان شناخته میشود را دارید باید اطلاعاتی از شرایط مهاجرت به آن داشته باشید

زندگی در اتریش هم مانند هر کشور دیگری ملزم به رعایت قوانین خاص آن کشور است. آیا از قوانین زندگی در اتریش اطلاع دارید؟

جمهوری اتریش ازسیستم مدارس رایگان و دولتیی برخورداراست که 9 سال تحصیلی آن اجباری می باشد. از هزینه های تحصیل در اتریش اطلاعی دارید؟

موسساتی که در اتریش آموزش های عالی را ارائه می دهند شامل 13 دانشگاه دولتی، 6 دانشگاه هنر، 3 دانشگاه پزشکی، 12 دانشگاه خصوصی، 21 دانشگاه علوم پایه و 14 دانشگاه تربیت معلم می باشند

کشوراتریش ویزاهای مختلفی را جهت جذب متقاضیان از سراسر دنیا در نظر گرفته است: ویزای تحصیلی/ ویزای کاری/ ویزای همراه/ ویزای اتریش از نوع A/ویزای اتریش از نوع B

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟