ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا

برای انجام هرگونه اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید از شرایط سیاسی و اقتصادی، امنیت سرمایه گذاری در کانادا و خطر مصادره اموال و همچنین مسائلی چون نرخ کنترل فساد در کانادا اطلاع داشته باشیم که به هرکدام از این موضوعات در این مقاله می پردازیم. برای هرگونه سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید وضعیت اقتصادی کانادا مثل نرخ مالیات، میزان تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی را مورد ملاحظه قرار دهیم که در ادامه به بررسی دقیق آنها می پردازیم. کانادا به خاطر پهناور بودن، داشتن برنامه های مختلف مهاجرتی، نرخ پایین مالیات، بالا بودن سطح آموزشی، فرهنگی و بهداشت گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران است. همچنین به علت امنیت بالای سرمایه گذاری در کانادا، خیال سرمایه گذاران نیز آسوده است. به همین علت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا می تواند گزینه ای مناسب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد.

از دیگر نکات مثبت برای ثبت شرکت در کانادا می توان به قوانین ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد:

  • نرخ مالیات شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات فردی است و بابت ثبت شرکت مالیات کمتری خواهید پرداخت.
  • جمع آوری سرمایه برای شرکت ها به طور کلی آسان تر از جمع آوری سرمایه در دیگر زمینه ها است. مثلا شرکت می تواند با انشار اوراق قرضه یا گواهی اشتراکی اقدام به جذب سرمایه گذار و سرمایه آنها کند اما در انواع دیگر کسب و کار هر کس فقط باید به توانایی مالی خود متکی باشد پس به طور کلی ثبت شرکت گزینه بهتری نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها و کسب و کارها است.
  • شرکت حتی بعد از فوت مالکان همچنان به کار خود ادامه می دهد و به ورثه می رسد و برای آنان نیز موجب سود می شود. البته این قضیه در رابطه با شرکت های نوع مشارکتی یا شرکت های مالکیت شخصی صدق نمی کند چون در این نوع شرکت ها خود فرد مسئول و همه کاره شرکت است و با فوت او، امکان پایان یافتن کار شرکت وجود دارد اما در شرکت های تعاونی و مسئولیت محدود این چنین نمی باشد.

به طور کلی ثبت شرکت در کانادا، مراحل پیچیده و سختی ندارد. در این قسمت از مقاله با مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا، آشنا خواهیم شد.

  • ابتدا باید اسمی مناسب برای شرکت انتخاب کنیم. این اسم باید مرتبط با نوع کسب و کار شرکت باشد و نباید شبیه شرکت های شناخته شده و بزرگ باشد بلکه وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت ها واجب است. در کانادا این موضوع با سخت گیری زیادی انجام می شود و نباید بیشتر از 90 روز طول بکشد. شما می توانید برای راحت تر شدن کارتان، از سیستم آنلاین ثبت شرکت در کانادا استفاده کنید.

 

  • کامل کردن اساسنامه شرکت مرحله دوم ثبت شرکت می باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تاسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام در شرکت، مقررات شرکت و همچنین تعداد شرکت های وابسته و اعضای هیئت مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود. اساسنامه باید معمولا به زبان فرانسه و همینطور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن ها باید دقیق ثبت گردند.

 

  • مدیرعامل این شرکت باید بالای 18 سال باشد، از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوء پیشینه گرفته باشد، در وضعیت ورشکستگی نباشد و همچنین یک شخص حقوقی نمی تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتما باید توسط شخص حقیقی کسب شود.
  • در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.

شما باید یک بیزینس پلن یعنی یک طرح تجاری ارائه نمایید که بتواند دولت کانادا را قانع کند که شما برای توسعه اقتصاد کانادا برنامه دارید و می توانید در رشد اقتصادی این کشور مفید باشید. در این طرح تجاری شما باید هدف های خود و استراتژی های رسیدن به آنها، بودجه پیش بینی شده موردنظرتان، بازار مرتبط و سودی را که واقع بینانه پیش بینی کرده اید به صورت مکتوب ارائه دهید .در بسیاری از برنامه های سرمایه گذاری در صورتی که طرح تجاری شما پذیرفته شود، به شما اقامت موقت 1 ساله یا 2 ساله اعطا می کند. پس از پایان دوره اقامت موقت، شرایط بیزنس شما بررسی می شود و در صورتی که اهداف طرح تجاری خود را محقق ساخته باشید به شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

ثبت شرکت در لهستان

دولت لهستان اجازه را به افراد خارجی میدهد که فعالیت های کسب و کار خود را در این کشور تحت قانون حقوقی شهروندان لهستانی انجام دهند . این قانون برای سرمایه گذاران خارجی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و دیگر سرمایه گذاران این اجازه را داده است کسب و کار خود را در لهستان راه اندازی کنند و بتوانند اجازه اقامت و اجازه کار را دریافت کنند. اشخاص حقوقی در لهستان باید شرکت خودرا به صورت رسمی به ثبت ملی برسانند و از طریق پلت فرم های آنلاین ثبت شرکت جستجوی انجام دهند و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند شرکت ها در لهستان باد در دادگاه ملی این کشور به ثبت برسند با یک شماره مالیاتی و شناسایی مشخص وشرکت های ثبت شده باید حساب های بانکی مورد نظر و مشخص خود را افتتاح کنند و سرمایه اولیه انها به عنوان سپرده تعیین میشود تمام اطلاعات مربوط به تمام اعضا ، میزان سرمایه ، ادرس و محل شرکت ، هیئت های نظارتی ، پرداخت های ریجستری ، نحوه ی انحلال و تمامی این اطلاعات در ریجستری مربوط قابلیت دسترسی را دارد. بنای قانونی برای پرداخت مالیات در لهستان به قانون بدهی های مالیاتی که در اکتبر ۱۹۹۷ تصویب شد تعریف شده است که اصل ۲۱۷ قانون اساسی لهستان در این مورد این چنین بیان داشته و این گونه فراهم آورده است که اعمال مالیات و سایر هزینه ها ی عمومی و تعیین اشخاص مشمول مالیات به پرداخت مالیات در لهستان در قانون امور مالیاتی این کشور تعریف شده اند و همچنین مشاغل و افرتدی که از پرداخت مالیات معاف هستند نظام مالیاتی لهستان متشکل از ۱۲ عنوان مالیاتی است که به عنوان بودجه عمومی ویا واریز به خزانه ، شهرداری ها و استان ها و شهرها تعریف شده است که هر کدام سهم مشخصی از این میزان مالیات برخوردار هستند مالیات بر درآمد لهستان ، مالیات بردرآمد هم برای شخص حقوقی و هم حقیقی اجباریست و بسته به درآمد محاسبه میشود که میزان مالیات از ۱۸ % آغاز میشود و حتی در برخی از مشاغل به ۳۲ % هم میرسد ولی میانگین پرداخت مالیات بر درآمد در لهستان ۱۹ % درصد است.

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟