خرید بیزینس آماده

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا یکی از سریعترین روش ها برای متقاضیان جهت اخذ اقامت دائم کشور کانادا (PR) از طریق سرمایه گذاری می باشد.  تجارت و انتقال و خرید بیزینس در کانادا یک برنامه مهاجرتی ارزشمند است که بسیاری از تجار و متقاضیان علاقمند می‌توانند از طریق آن ویزای کار و در نهایت اقامت دائم کانادا را به دست آورد.

در وحله اول به این مهم نیاز است که محدوده سرمایه گذاری خود را تعیین کنید. اینکه سرمایه گذاری شما در کانادا جهت خرید بیزنس در سطح فدرال باشد یا در سطح ایالتی. شرط دوم پیش روی متقاضیان اطلاع از حداقل مقدار سرمایه گذاری و الزامات آن می باشد. شرط سوم نیز اطلاع از شرایط اعطای اقامت کانادا از این طریق می باشد.

بیزینس مورد نظر می تواند یک شرکت یا یک کسب و کار مانند یک مغازه و یا رستوران باشد. محل کسب و کار نیز ممکن است متعلق به مالک بیزینس بوده و یا اجاره ای باشد.

برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، شاید امن ترین روش مهاجرت می‌توانند خرید بیزینس باشد که این کار به روش ذیل انجام می پذیرد:

در مرحله اول اجازه کار موقت تحت قوانین دولت فدرال برای شهر گرفته خواهد شد. بر اساس این سیاست دولت فدرال سرمایه گذار خارجی می تواند اجازه کار موقت دریافت نماید اگر بخش عمده‌ای از یک تجارت سودآور در کانادا را خریداری نمایند طبق قوانین کانادا به این افراد تحت عنوان گرداننده بیزینس اقامت موقت تعلق میگیرد که در مراحل بعدی روش‌های متعددی از برنامه‌های مهاجرت می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

این روش یک خط مشی اعلام شده از طرف دولت فدرال نیست اما روشی است که تحت برنامه نیروی کار موقت صادر می شود. این روش بر خلاف روش های دیگر سهمیه سالانه‌ای در نظر گرفته نشده اما موارد بسیار ظریف و دقیقی در این روش جایگاه عمده ای را برای خود اختصاص دادند.

این روش تجاری برای مهاجرت سرمایه داران به کانادا مناسب است زیرا:

 • بزرگترین بخش از هزینه مربوط به خرید کسب وکار در کاناداست.
 • با راه اندازی کسب و کار می توان بلافاصله از آن کسب درامد نمود.
 • محدودیت استانی و یا منطقه ای برای این برنامه وجود ندارد.
 • محدودیت حداقل دارایی و میزان سرمایه در این برنامه متفاوت است.
برای واجد شرایط بودن در این روش کارافرین و یا سرمایه گذار خارجی باید دارای موارد زیر باشد:

 1. تجربه مدیریت قابل انتقال
 2. سرمایه کافی برای خرید مشاغل هدفمند در کانادا
 3. توانایی کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه برای فعالیت به عنوان مدیر در شغل و بیزینس انتخاب شده.
 4. ناحیه کنترل بیزینس و داشتن بیش از ۵۰ درصد از سهام بیزینس به شکلی که صاحب بیزینس قدرت تصمیم گیری در تمام موارد را داشته و امکان اخراج شدن از بیزینس برای او وجود نداشته باشد.
مزایای خرید بیزینس در کانادا

 • ویزای کار کانادا برای متقاضی اصلی و خانواده وی به مدت ۲ سال
 • اجازه کار و تحصیل برای همسر فرد متقاضی
 • تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان قرار گرفتن فرزندان در پرونده تا سن حداکثر ۲۲ سال
 • اخذ اقامت کانادا پس از یکسال فعالیت (بعد از یک دوره یکساله و حتی کمتر, فرد متقاضی بهمراه خانواده تحت برنامه های مهاجرت استانی و یا به عنوان کارگر ماهر فدرال از زیر         مجموعه برنامه اکسپرس انتری, موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می شود.)

متقاضیانی که از این طریق صاحب بیزینسی در کانادا شده اند و آن را اداره می کنند با اشتغال زایی به دولت کانادا توانایی خود را اثبات کرده و می توانند با بهره مندی از امتیازات جاب افر و سابقه کار در کانادا برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند.

هنگامی که قصد دارید صاحب تجارت جدید شوید ، می توانید یک شرکت تجارى موجود را خریداری کنید یا یک تجارت جدید را ایجاد کنید.  گزینه ای که شما انتخاب می کنید روی نحوه تأمین دارایی های تجاری برای مالیات بر و درآمد حاصله تأثیر خواهد گذاشت. 

کارآفرینان سرمایه گذار خارجی که مایل به مهاجرت همراه با خانواده خود هستند می توانند یک بیزینسی را خریداری و یا بیزینس جدیدی را در کانادا راه اندازی بکنند. سپس، سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند در سطح فدرال ویزای استارت آپ Start-up Visa کانادا را درخواست دهند و یا ویزای کار به عنوان کارمند سطح مدیریت تحت برنامه کارگر خارجی موقت فدرال (TFW) را درخواست دهند. همچنین این امکان برای آنها فراهم است که در سطح ایالتی برنامه ویزای سرمایه گذار کبک (QIIP) را درخواست دهند.

طبق قوانین کشور کانادا، هر شهروند خارجی مجاز به خرید و فروش بیزینس در این کشور می باشد. بر این اساس اگر شما قصد کار و زندگی در کانادا را داشته باشید، شما می توانید برای وضعیت مهاجر بیزنس یا Business immigrant status درخواست دهید.

اما در این مسیر بایستی به این نکته توجه کرد که خرید بیزینس در کانادا بایستی حتما با یک بیزینس پلن یا طرح بیزنس مناسبی همراه با شرایط دیگر همراه باشد تا اینکه منجر به اشتغال زایی در کانادا گردد. متقاضیان واجد شرایط این طرح کسانی هستند که اولا سابقه مدیریتی کافی داشته باشند. ثانیا دارایی کافی برای خرید بیزنس در کانادا داشته باشند. ثالثا مهارت زبانی کافی داشته باشند.

باز کردن گفتگو
1
مشاوره رایگان !
سلام . چطور میتونم کمکتون بکنم؟