لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

اقدامات اولیه پس از ورود به آلمان

اقدامات اولیه پس از ورود به آلمان

تحصیل، کار و زندگی در خارج از کشور می تواند یکی از هیجان انگیز ترین تجربه های زندگی تان باشد، اما باید بدانید که این تجربه خوب در عین حال پستی ها و بلندی های خود را نیز دارد. در این مطلب ما به برخی از نکات اساسی و ابتدایی قابل انجام قبل از شروع زندگی حرفه ای تان در آلمان، به ترتیب اولویت، راشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

 

وضعیت مسکن

در مورد وضعیت مسکن در این مطلب به طور کامل توضیحات را در اختیارتون قرار داده ایم، اما چکیده ای از آن را نیز می گوییم.

در آلمان خوابگاه های دانشجویی از جمله ارزان ترین روش های اسکان می باشد که در دانشگاه ها استند هایی برای کمک به دانشجویان در این زمینه قرار دارد. دانشجویان می توانند از املاک آن شهر خانه ای را اجاره کنند که قیمت آن بالاتر می باشد.

 

ثبت آدرس

با توجه به قوانین آلمان، هر شخصی که در کشور آلمان در هر مدتی قصد زندگی داشته باشد، باید آدرس محل زندگی خود را ثبت کند که این عمل باید در بین دو هفته از ورود شما به آلمان و فقط و فقط به صورت حضوری انجام شود، در صورت انجام ندادن این کار امکان دیپورت شما نیز از کشور آلمان وجود دارد.

 

افتتاح حساب بانکی

وقتی در آلمان زندگی می کنید برای انجام تمامی کار هایتان یک حساب بانکی شخصی لازم دارید، برای پرداخت اجاره خانه، خرید های روزمره، دریافت حقوق و… یک کارت بانکی لازم دارید.

آلمان به عنوان کشوری با بیشترین تعداد بانک در اروپا شناخته می شود، این امر بسیار خوب است اما از جهاتی برای شما کار را سخت می کند تا بتوانید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید، به عنوان یک دانشجو هر سنت از پول شما بسیار با ارزش است. شما باید پول بلاک شده تان در بدو ورود را به محض افتتاح حساب بانکی از بلاک دربیاورید.

 

اقدامات-اولیه-پس-از-ورود-به-آلمان

بیمه سلامت خود را بگیرید

داشتن بیمه سلامت برای دانشجویان آلمانی از جمله الزامات قانونی است و این امر به موجب ورود شما در آلمان الزامی است. لازم به ذکر است که برای اجازه اقامت، تحصیل و کار مهم ترین فاکتور داشتن بیمه سلامت است.

در آلمان دو نوع بیمه سلامت وجود دارد، بیمه دولتی و خصوصی. در بیمه دولتی تعداد محدودی از خدمات سلامتی ارائه می شود، اما در بیمه خصوصی که مبلغی بالاتر نیز دارد، بسیاری از نیاز های سلامت را پوشش می دهد.

 

ثبت نام در دانشگاه

برای شروع تحصیلات در آلمان، شما ابتدا باید آن دوره و رشته ای را ثبت نام کنید که در آن اپلای گرفته اید. به اتمام تاریخ ثبت نام دانشگاه مورد نظر خود قبل از ثبت نام دقت کنید.

 

ثبت نام در دوره زبان آلمانی

ممکن است در این دوره زبان آلمانی به کمک زبان انگلیسی به شما آموزش داده شود، اما شما برای زندگی زومره تان نیاز به سطح متوسط زبان آلمانی می باشید. در آلمان مهم نیست انگلیسی تان چقدر خوب باشد، مهم این است که بتوانید با زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید. برای خرید از سوپرمارکت ها زبان انگلیسی می تواند کمک حالتان باشد اما برای کار های مهم تر مثل کار های بانکی و غیره شما نیازمندید که زبان آلمانی را تا حدی بلد باشید.

 

گرفتن اجازه اقامت در آلمان

داشتن ویزای شینگن برای انجام کار های اداری گرفتن اجازه اقامت، لازم است. با توجه به کشور اقامت قبلی ممکن است اجازه نامه ای را از کشور خود برای دریافت این مجوز بگیرد.

 

گرفتن سیم کارت آلمانی

به عنوان یک دانشجوی آلمانی شما حداقل ۲ یا ۳ سال را در کشور می مانید، پس به جای به همراه داشتن شماره شخصی خود و استفاده از رومینگ که هزینه های بسیار بالایی دارد، خرید یک سیم کارت آلمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد. سیم کارت های متعددی به همراه پکیج های مختلف، برای تهیه وجود دارد.

 

سایر نیاز ها

پس از اجاره خانه شما باید در صورتی که صاحب خانه تان موارد اساسی را برایتان فراهم نکرده، خودتان برای فراهم سازی برق، گاز، آب و اینترنت دست به کار شوید.

بیشتر سیستم های گرمایشی در آلمان با کمک گاز گرم می شوند و در برخی از موارد با کمک برق. مبلغ استفاده از برق و گاز با توجه به سیستم اندازه گیری و مصرف محاسبه می شود که طی بازرسی های متعدد توسط تیم متخصص، از درستی آن اطمینان حاصل می شود.

 

امیدواریم که با توضیحات داده شده اطلاعات شما را در این زمینه بالا برده باشیم.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021