لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

کشور روسیه

مشاهده اطلاعات کامل روسیه

کشور روسیه
کشور روسیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 16Rating: 5.0کشور روسیه - شرايط تحصيل در روسيه - تحصيل رايگان در روسيه - تحصيل در روسيهکشور روسیه: در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد....کشور روسیه

کشور روسیه در همسایگی کشور های فنلاند، بلاروس، قزاقستان، کره شمالی، لتونی، لیتوانی، گرجستان و چین و مغولستان است. پایتخت کشور روسیه شهر مسکو و زبان  این کشور روسی می باشد. شهر مسکو که از شهر های بزرگ این کشور  است در بخش مرکزی اروپا واقع است که قدمتی تاریخی دارد و حدودا در سال 1147 به وجود آمده است. این شهر از بزرگترین مراکز علمی و پژوهشی و فرهنگی این کشور است که بالغ بر 80 دانشگاه و مرکز آموزشی دارد. علاوه بر شهر مسکو شهر سنت پترزبورگ از دیگر شهرهای مسکو است. کشور مسکو دارای 49 ایالت و یا استان و 21 جمهوری می باشد. کشور 148 میلیون نفری روسیه دارای ملیت هایی زیادی در میان مردمان خود است که همگی پیرو مذهب و کلیسای ارتودوکس هستند.

فرهنگ مردم روسیه

مردم کشور روسیه، ارزش زیادی برای فرهنگ و اداب و رسوم خود قائلند نژاد مردم روسیه به اسلاو بر می گردد. مردم روسیه در نام های خود از بخش های اسم خود شخص- اسم پدر و پسوندی که جداکننده ی زن و مرد است، استفاده می کنند. این پسوند ها برای مردان ویچ و یا اویچ است و یا برای زنان آفنا و اوفنا می باشد. روسی ها به هنگام میهمانی رفتن برای میزبان گل و یا هدیه می خرند و به رسم ادب لباس های رسمی می پوشند. در فرهنگ روس ها رد کردن نوشیدنی از طرف مقابل نوعی توهین و بی ادبی محسوب می شود.

آب و هوای روسیه

روسیه دارای آب و هوایی سردسیری است که با دریای خزر، دریای سیاه، دریای بالتیک، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی مرز آبی دارد.

اقتصاد کشور روسیه

واقعیت این است که اقتصاد کشور روسیه دارای بحران و نوسانات زیادی بوده است. با این حال کشور روسیه از تولیدکنندگان زغال سنگ، فولاد، نفت وسیمان است. می توان گفت ماشین آلات و نفت و فراورده های نفتی از صادرات عمده ی کشور روسیه است و هزینه زندگی در روسیه نسباتا بالا است. همچنین کشور روسیه با وجود اینکه از تجهیزات کشاورزی و صنعت آن برخوردار است ولی از کشور های اوکراین و قزاقستان واردات گندم و جو و غلات و سیب زمینی دارد.

اوضاع حکومتداری روسیه

کشور روسیه نظامی پارلمانی داردکه از دومجلس متشکل است. اعضای این مجلس با آرای عمومی و برای چهار سال انتخاب می شوند. رییس جمهور کشور روسیه نیز با آرای عمومی و برای 5 سال انتخاب شده که می تواند شخص نخست وزیر و شورای وزیران را انتخاب و انتصاب کند. از احزاب اصلی کشور روسیه روسیه دموکراتیک- اتحاد شهر ی و یا حزب تندرو و حزب خلق روسیه و یا محافظه کار هستند. کشور روسیه از اعضای سازمان ملل متحد، کنفرانش امنیت و همکاری در اروپا و عضو جامعه ی کشور های مستقل مشترک المنافع است.

از جاذبه های گردشگری کشور روسیه

کشور روسیه هرساله به خاطر جاذبه های گردشگری میزبان توریست های زیادی از سراسر دنیاست. از جمله جاذبه های گردشگری در این کشور می توان به مجسمه مادر میهن در شهر ولگوگزاد- دریاچه بادیکال در جنوب سیبری- کلیسای جامع سنت باسیل در شهر مسکو-کاخ کرملین مسکو- ساختمان های شبیه به هم هفت خواهران که شامل ( ساختمان وزارت خارجه روسیه، هتل لنین گراد، برج دوشکین، مجتمع مسکونی واقع در میدان کودرینسکایا، هتل اوکراین، ساختمان اصلی دانشگاه مسکو و مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا) و معروف به آسمان خراش های استالینی است، اشاره کرد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021