لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

چرا تحصیل در کانادا

مشاهده اطلاعات کامل کانادا

چرا تحصیل در کانادا
چرا تحصیل در کاناداReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 26Rating: 5.0چرا تحصیل در کانادا - شرایط تحصیل در کانادا - تحصیل دکتری کانادا -تحصیل فوق لیسانس در کاناداچرا تحصیل در کانادا : چرا تحصیل در کانادا ؟ اگر میخواهید در کانادا تحصیل کنید، فقط به دانستن چند واقعیت نیاز دارید! در این بخش دلایلی را که چرا بسیاری از دانشجویان بین المللی، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند،انتخاب کانادا برای شروع یا ادامه تحصیل با توجه به مزایای بی شمار آن همچون ارزانی و سطح بالای تحصیل و کسب...چرا تحصیل در کانادا

شاید شنیدن دلایل مختلفی که افراد مختلف این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، برایتان جالب باشد.

چرا تحصیل در کانادا

• اعتبار مدارک تحصیلی در سرتاسر جهان
• آموزش مقرون به صرفه
• جامعه چند فرهنگی
• جامعه سالم و امن
• آموزش زبان جهاني
• شیوه زندگی هیجان انگیز دانشگاه
• فرصت های تحقیق نوآورانه
• سرزمین فرصت ها
• امکان مهاجرت

بورسیه تحصیل در کانادا

در رابطه با تحصیل در کانادا روش های مختلف دانشگاهای مختلف و همچنین در مقاطع مختلف شرایط برای تحصیل وجود دارد به عنوان مثال، برای رای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع فوق لیسانس نمره ی زبان ایلتس باید حداقل ۶ و نیم و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نمره ی زبان باید ۶ و نیم الی ۷ باشد .

در مقاطع تحصیلات تکمیلی رعایت شروط دیگر مثل داشتن توصیه نامه ی معتبر از طرف اساتید دانشگاه علی الخصوص استاد راهنما که شامل عملکرد دانشجو و برشمردن نقاط قوت او در برخی دروس است الزامی و حائز اهمیت است .

در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا دو روش وجود دارد، برای اخذ بورسیه از یکی از دانشگاههای کشور کانادا اقدام کند و از مزایای آن بهره مند شوید و دیگری گرفتن بورسیه از خود وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران است.

در مورد بورسیه ها می توان گفت که در هر سه مقطع امکان بورس شدن وجود دارد ولی بیشتر برای مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی یعنی فوق لیسانس و دکتری می باشد .

از آن جایی که کشور کانادا از جمله کشور هایی است که در زمینه ی سرمایه گذاری در امر تحصیل و بورسیه های تحصیلی بسیار فعال است سالانه بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از جای جای جهان و کشور های گوناگون جهت ادامه ی تحصیل به کشور کاناد می آیند .

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در کانادا با ما در تماس باشید

021-22690470

شرایط تحصیل در کانادا برای فوق لیسانس

شرایط تحصیل در کانادا برای متقاضیان مقطع فوق لیسانس ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله مدرک لیسانس وریز نمرات و اگر مقطع فوق لیسانس را در ایران گذرانده اید و یا در حال خواندن ان هستید هر مدرکی که در خصوص آن هست از جمله ریز نمرات و یا ارائه ی مدرک آن ضروری است .

در این مرحله نیز باید تمام مدارک خود را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه کنید .

متقاضیان محترم مقطع دکتری برای کشور کانادا ، ضمن اینکه تمام مدارک فوق از جمله ( مدارک تحصیلی ، ریز نمرات ، انگیزه نامه و توصیه نامه ) را ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا فرانسوی باید ارائه دهند ؛ باید دارای رزومه ی قوی تری نسبت به مقاطع پایین تر داشته باشند ، که می تواند شامل مقاله های چاپ شده در ژورنال هایی با ایمپکت های بالا ، تالیفات و دارای مقالات چاپ شده در داخل و شرکت در سمینارهای بین المللی و از این قبیل باشند.

نمره ی زبان برای دانشجویان متقاضی کشور کانادا در مقطع دکتری در آزمون آیلتس باید حداقل ۶ باشد . بدیهی است اگر متقاضی مدارک آزمون های زبان دیگر همچون تافل و … ، همینطور دارای مدرک زبان فرانسوی باشد می تواند در برخی دانشگاهها شانس بیشتری داشته باشد .

هزینه تحصیل در کانادا

در رابطه با هزینه تحصیلی در مقاطع مختلف در کانادا می توان گفت هزینه زندگی در کانادا در شهر های کوچک پایین تر از شهر های بزرگ هست و البته شانس یافتن کار هم در شهر های کوچک تر کمتر خواهد بود.

در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه میتوانید تامین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما میتوانید هزینه زندگی دانشجویی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تامین کنید.

البته توصیه میکنیم که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه تجصیل و هزینه زندگی بودجه در نظر بگیرید. هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان خواهد بود.

در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید به آفیسر اثبات کند که تمکن مالی برای سال اول تحصیل از نظر شهریه و هزینه زندگی را دارد. این مبلغ به صورت زیر محاسبه میشود.

در صورتی که مجرد هستید:
شهریه سال اول شما + ۱۲ هزار دلار

اگر متاهل هستید و همسر شما شما را همراهی میکند:
شهریه سال اول شما + ۱۸ هزار دلار

اگر متاهل هستید و همسر و فرزند شما شما را همراهی میکند:
شهریه سال اول شما + ۲۲ هزار دلار

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

در رابطه با افرادی که مدرک دیپلم دارند نکته مهمی که وجود دارد این است که منظور از مدرک دیپلم ، دیپلم 12 ساله میباشد یعنی شخصی که در دوران دانش آموزی تحصیل 12 ساله را دارا باشد. به عبارت دیگر یا در نظام قدیم دارای دیپلم باشد و یا اگر در نظام جدید تحصیل کرده است دارای مدرک پیش دانشگاهی باشد.

(مدارک دیپلم نظام جدید مدرکی میباشد که 11 سال تحصیل شده است.)

البته اشخاصی که دارای مدرک دیپلم 11 ساله باشند و در سنین دبیرستان باشند منظور سن زیر 21 سال برای ادامه تحصیل میتوانند در برخی از کشورها اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایند که از این کشورها میتوان به کشورهای انگلستان؛ کانادا، آمریکا و یا سوئیس اشاره کرد.

در حالت کلی افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند برای مهاجرت و دریافت اقامت یک کشور دیگر میتوانند از روشهایی مانند ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری ، ازدواج اقدام نمایند.

اشاره به این نکته نیز ضروری میباشد که برای افرادی که داری مدرک دیپلم هستند نمیتوان برای تمامی کشورها به صورت تحصیلی اقدام نمود، بدین دلیل که در بسیاری از کشورها تحصیل در دوره لیسانس به زبان خود آن کشور میباشد و طبیعتا ممکن است شخص به زبان آن کشور تسلط کافی نداشته باشد.

مانند تحصیل در فنلاند که در دوره لیسانس تحصیل به زبان فنلاندی میباشد.

ولی میتوان برای ادامه تحصیل بسیاری از افرادی که دارای دیپلم میباشند در کشورهای که به زبان انگلیسی میتوان تحصیل کرد و یا آن کشور اجازه تحصیل در زبان آن کشور را برای فرد صادر مینماید، اقدام نمود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021