لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

چرا تحصیل در مجارستان؟

تحصیل در کشوری مثل کشور مجارستان که از مزایای بالایی برخوردار است برای هر فرد امتیاز آور می باشد. افرادی که کشور مجارستان را برای تحصیلات دانشگاهی بر می گزینند می توانند از ویژگی مثبت و شرایط خوبی که در آن حاکم است بهره مند گردند.

 

اما سوالی که در این جا ممکن است برای افراد علاقه مند پیش بی آید این است که اصلا چرا در کشور مجارستان باید تحصیل کنیم؟ مجارستان از نظر اقتصادی از شرایط خیلی مناسبی بهره مند بوده و در رتبه ی ۱۵ جهان قرار دارد. بنابراین بیشتر افرادی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند از آینده ی شغلی عالی که در این وجود دارد می توانند استفاده کنند.

یعنی به راحتی با انتخاب کشور مجارستان آینده ی شغلی و تحصیلی در مجارستان را از آن خود کرده اند. علاوه بر این شما برای تحصیل در این کشور کم ترین هزینه را می بایست برای ثبت نام پرداخت کنید. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی به بالا در این کشور آسان است و با کم ترین هزینه امکان پذیر است. این در صورتی است که دانشجو امکان کار کردن در این کشور را هم دارد. از دیگر مزایای تحصیل در مجارستان تحصیل با مدرک زبان انگلیسی در این کشور است. که شما به راحتی می توانید با این مدرک در این کشور به تحصیل مشغول شوید.حتی با گذراندن دوره ی زبان در این کشور میتوان وارد دانشگاه های مجارستان و دیگر کشور ها شد.

 

تحصیل در مجارستان

ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در مجارستان و یا در هر مقطع دیگری به آسانی امکان پذیر است. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در این کشور این است که کشور مجارستان عضو حوزه ی کشور های شینگن است این به این معنی می باشد که شما در صورت اتمام تحصیل و ماندگاری در این کشور می توانید با اخذ اقامت دائم مجارستان به راحتی به کشور های شینگن سفر نمایید.

 

چرا-تحصیل-در-مجارستان؟

علاوه بر این مدرکی که شما از دانشگاه های کشور مجارستان اخذ می نمایید در ۲۵ کشور دیگر اعتبار داشته و مدرک آن در سطح کشور های اروپا و یا آلمان و همچنین آمریکا نیز اعتبار دارد. اقتصاد عالی این کشور مستقیما بر روی هزینه های زندگی شما تاثیر گذار است و دیگر نیازی نیست هزینه ی زیادی برای زندگی خود پرداخت نمایید.

 

با تحصیل در مجارستان اخذ اقامت دائم کشور مجارستان امکان پذیر است. این به این معنی است که با تحصیل اخذ اقامت دائم شهروند درجه دوم در مجارستان به حساب می آیید. رنکینگ دانشگاه های مجارستان و یا کالج های این کشور در سطح رنکینگ جهانی قرار گرفته اند. این موضوع به مدرک دانشگاهی شما اعتبار دو چندان خواهد داد. تحصیل با مدرک لیسانس و تحصیل دکترا در کشور مجارستان راحت تر از سایر کشور ها است و با کمترین زمان امکان پذیر می باشد.

 

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه ی زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشور های دیگر پایین تر است. اما به طور کلی هزینه ای که شما برای زندگی در این کشور پرداخت می کنید کم تر از آن چیزی است که تصور می کنید. اما نگران هزینه ای که برای زندگی باید در این کشور پرداخت نمایید نباشید.

 

چرا که به راحتی می توانید با حق کاری که دولت مجارستان به شما در طی تحصیل می دهد در کاری مشغول شده و هزینه هایی که باید پرداخت کنید را نصف کنید. البته کشوری مثل مجارستان که شرایط اقتصادی عالی دارد هیچ جای نگرانی برای هزینه ندارد.

 

هزینه ها در این کشور نسب به کشور های اروپایی تا حد زیادی متعادل است. علاوه بر این شما برای تحصیل هزینه ی خیلی زیادی لازم نیست پرداخت کنید و بیشتر هزینه ی زندگی در مجارستان مربوط به خورد و خوراک و یا حمل و نقل و سایر هزینه های روز مره است که باز هم مبلغ خیلی بالایی نیست.

 

 

 

شهریه دانشگاه های مجارستان

همان طور که در متن بالا ذکر کردیم شهریه ی دانشگاه های مجارستان خیلی کم تر از تصور شما بوده و از سایر کشور های اروپایی پایین تر است. مثلا ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در مجارستان که رشته ی تقریبا گرانی است و در کشور های دیگر هزینه های خیلی زیادی دریافت می شود در کشور مجارستان در حدود ۱۱۰۰۰ یورو در طی سال است که این هزینه خیلی هزینه ی پایینی است. اما شهریه ی تحصیل در سایر رشته های دیگر کم تر از تحصیل در مجارستان در رشته ی پزشکی است مثلا تحصیل در رشته های هنری در مجارستان از حدود ۶۰۰۰ یورو در سال شروع می شود و ممکن است متغیر باشد. البته تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور مجارستان ممکن است خیلی کم تر از این ها باشد. هزینه های ثبت نام در کشور مجارستان قسمتی از شهریه محسوب می شود و در حدود ۱۰۰ تا ۳۵۰ یورو است. هزینه ی شهریه ی دانشگاه های مجارستان در دوران قبل از ثبت نام باید به طور کامل پرداخت شود. البته شما هیچ گونه نگرانی نباید برای هزینه های تحصیلی داشته باشید این را به این دلیل می گوییم که کشور مجارستان به تمامی دانشجویان خارجی و بین المللی که این کشور را برای تحصیل بر می گزینند کمک هزینه های تحصیلی ارائه می دهد که بورسیه های تحصیلی نیز قسمتی از کمک هزینه های تحصیلی به شمار می آید. همچنین شما با کار کردن در این کشور می توانید هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. بنابراین شرایط تحصیل در مجارستان به هیچ عنوان مشکل نمی باشد و شرایط آن همانند دیگر کشور ها نیست.

 

دانشگاه های برتر مجارستان

تحصیل در مجارستان در هر رشته ای با بهترین امکانات امکان پذیر است. کشور مجارستان دانشگاه های زیادی دارد که در بین آن ها تعداد زیادی دانشگاه مورد تایید وزارت علوم وجود دارد. به طور کلی سیستم آموزشی در مجارستان تا حد زیادی عالی بوده و امتیازی مثبت برای تمامی افرادی است که در این دانشگاه های مشغول به تحصیل هستند. دوره های قبل از دانشگاهی که شامل یک دوره های یک ساله است و کالج نامیده می شود برای تمام افراد واجب است. اما تعدادی از دانشگاه های برتر در این کشور را معرفی می کنیم. دانشگاه بوداپست یکی از بهترین دانشگاه های کشور مجارستان است. در این دانشگاه امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای افراد وجود دارد این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های معماری در مجارستان یا سایر رشته های دیگر را فراهم می کند و علاوه بر زبان انگلیسی به ۶ زبان زنده ی دنیا تدریس می کند. دانشگاه میشکولس بهترین دانشگاه فنی و مهندسی در کشور مجارستان می باشد. ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی در این دانشگاه برای همه ی افراد در بهترین شرایط فراهم شده است. همچنین افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند به دلیل این که شهر میشکولس از قیمت های مناسبی برای اجاره خانه برخوردار است می توانند با کم ترین هزینه مسکنی برای خود تهیه کنند. دانشگاه علوم پزشکی سملوایز از دانشگاه های معروف پزشکی در سراسر دنیا است که در این کشور وجود دارد. افرادی که رشته ی تحصیلی آن ها پزشکی است و کشور مجارستان را برای تحصیل انتخاب می کنند با توجه به وجود این دانشگاه در این کشور بهترین انتخاب را کرده اند. مدرک این دانشگاه در همه جای دنیا اعتبار دارد. دانشگاه آلبرت، پچ و لورند نیز به ترتیب دانشگاه های معتبر مجارستان هستند.

 

بهترین شهرهای مجارستان

مجارستان کشوری زیبا واقع در اروپا می باشد. این کشور از جاذبه های گردشگری بسیار زیادی بهره مند است. با توجه به شرایط تحصیل در مجارستان نیاز به شناخت شهر های مهم مجارستان می باشد. که این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که شما با شناخت شهر های مهم علاوه بر انتخاب مکانی عالی برای زندگی دانشجویی در آن می توانید جاذبه های گردشگری را بشناسید و علاوه بر تحصیل به گشت و گذار در این کشور زیبا نیز بروید. همچنین با بهترین شهر ها از نظر کسب و کار نیز آشنا می شوید. یکی از شهر های بسیار عالی و زیبای مجارستان شهر بوداپست است این شهر دارای موزه ها و زیبایی های شگفت انگیزی است. شهر بوداپست بیشتر افراد گردشگر را به خود جذب می کند. شهر دبرسن از شهر های دانشگاهی کشور مجارستان است. این موضوع باعث شده است که اکثر دانشجویان این شهر را بشناسند. شهر دبرسن در طول چند سال به عنوان پایتخت این کشور بوده است و دانشگاه های بسیاری در آن وجود دارد. شهر دیگر شهر سگد است. این شهر شهری بسیار زیبا در مجارستان است. شهر میشکولتس که دانشگاه معروف میشکولس نیز در آن قرار دارد شهری دانشگاهی است که از نظر کسب و کار و در آمد نیز سطح بالایی دارد. پچ از دیگر شهر های معروف مجارستان و از شهر های دانشگاهی است که دانشگاه پزشکی پچ را در خود جای داده است. این شهر قدمتی بسیار بالا دارد. شهر پچ پر از جاذبه های دیدنی و موزه های باستانی است.

 

ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان موضوعی مهم برای تمامی افرادی است که قصد تحصیل در مجارستان را دارند. دریافت ویزای تحصیلی در این کشور ممکن است نسبت به کشور های اروپایی دیگر آسان باشد و همان طور که گفتیم شما با اخذ ویزای تحصیلی در این کشور می توانید در اولین قدم اقدام به اخذ اقامت دائم مجارستان نمایید. مجارستان از معدود کشور هایی است که با تحصیل در آن می توانید اقدام به اخذ اقامت کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان شما نیازمند چندین مدرک هستید و با ارائه ی آن ها می توانید به راحتی ویزای تحصیلی را کسب کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. این مدارک به صورت ۶ قطعه عکس ، ترجمه ی مدارک شناسایی، فرم درخواست ویزا، گواهی تمکن مالی، گواهی بانکی و حضور به وقت در سفارت است. یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان این است که شما با در دست داشتن آن در هر زمانی که دوست داشته باشید می توانید در دانشگاه های سایر کشور ها مشغول به ادامه تحصیل در مجارستان شوید. البته ارائه ی مدارک تحصیلی قبلی برای درخواست ویزا نیز مهم است. بنابراین شما باید در کشور خود مدرک دیپلم را کسب کرده باشید. رفتن بدون ویزا به ۲۷ کشور دیگر یکی دیگر از مزایای بی شمار ویزای تحصیلی مجارستان است. این کشور به عنوان کشور اتحادیه ی اروپا به شما این امکان را می دهد تا با ارائه ی این ویزا به مدت ۹۰ روز بتوانید در سایر کشور های اروپایی حضور پیدا کنید.
بنابراین با توجه به مطالب گفته شده تحصیل در این کشور سود بالایی دارد. که مهم ترین آن ها کم بودن هزینه های تحصیلی در این کشور نسبت به کشور های اروپایی دیگر است. همچنین شانس بالای برای اخذ ویزای این کشور وجود دارد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021